Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15. hét környékiek, mekkora a...

15. hét környékiek, mekkora a pocakotok?

Figyelt kérdés
Nekem az a fura, hogy még egyáltalán semmi terhességre utaló változás nem látszik a testemen, még csak egy számmal nagyobb nacit sem kellett vennem, tényleg semmi, nem híztam egy dekát sem. Ez a második terhességem, emlékszem az elsőnél ilyenkor már kismama ruhákat hordtam, akkor már a 12. héten egyértelmű terhes hasam volt. Amúgy a babó normálisan fejlődik, elvileg vele semmi baj nincs.
2015. jan. 28. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
15 hetes vagyok és már elég meggyőző a pocakom.
2015. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

"12. héten egyértelmű terhes hasam volt"


Azt kétlem, mert anatómiai lehetetlenség. A méh a 16. hét körül kezd el kiemelkedni a szeméremcsont mögül, addig maximum puffadt lehet a has a bélgázok miatt.


[link]

2015. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Én is kismamanacikat hordtam.

nem nézték hízásnak,akárki akármit mond,lehet pici pocak ekkortájt.

2015. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

2-es, rosszul tudod, és a link sem túl hitelesn.

Hogyne emelkedne ki a szeméremcsont mögül. . . :D :D :D

3 ujjnyival van kb a köldök alatt.

2015. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hol van a méhlepény? Állítólag a mellső falinál előbb kezd látszani a has...
2015. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Pedig a fundus a 16. hét körül emelkedik ki a méhből. De kérlek, akkor cáfolj meg egy anatómiai forrással.
2015. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na egy 14 heteset találtam:

[link]

2015. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ezt a hatalmas baromságot mindenhová leírod, már többen is mondták neked, hogy hülyeség. Látom, nem használ, de azért tessék, még egyszer:

A szeméremcsont (symphisis) közvetlenül a csikló fölött, a vénuszdomb alatt van, csak hogy tisztába tegyük az anatómiát, amit én pl. tanultam is. Áruld már el nekem, hogy mégis hogy a francban lenne a szeméremcsontod alatt a méhed?? Hol? A méh teteje alaphelyzetben is egy picit magasabban van a szeméremcsontnál, nemhogy terhesen. Hasi ultrahangon nem is lehetne látni a méhet, ha így lenne, márpedig már a 12 hetes UH is hasi szokott lenni, ráadásul a bugyi vonala fölött csinálják. Érdekes, nem?

Halkan jegyezném meg, hogy 13 hetesen jártam a dokimnál, aki mikor kitapintotta a méhemet, meg is mutatta, hogy kb. 3 centivel a köldököm alatt van a teteje. Sőt, megjegyezte, hogy nahát, itt már látszik a poci. Mondd már meg nekem, hogy egy 15 hetes, körülbelül 10 centis baba hogy lehetne a szeméremcsont alatt???

Egyébként képi diagnosztikai asszisztens vagyok, tanultam erről, mivel ebbe az UH is beletartozik egyebek mellett.

16 hkm

2015. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként megnéztem az általad linkelt, szupertudományos forrást, és ott sem azt írja, amit te állítasz.


"Az első trimeszter végén a közeli környezet már észreveheti a pocak enyhe nagyobbodását, de csak a 16. hétben kezd jól láthatóvá válni" - Vagyis látszódhat a 12. héten a pocak, de csak a 16. héten lesz JÓL látható. Nem látható, hanem JÓL látható, azaz egyértelmű.


"Pontosabb eljárás a méhfenék és a szeméremcsont között mérhető távolság centiméterekben történő meghatározása. A 16-36. héten ez az érték nő, hetente közel egy centit, a hetek száma pedig megegyezik a cm-ek számával" - ezek alapján a méhfenék a 16. héten 16 centire van a szeméremcsonttól. Ebből te mégis hogyan következtetted ki, hogy ekkor kezd el kiemelkedni mögüle??? Ahány hét, annyi centi.


Szövegértés 1-es, még az általad hivatkozott forrás is azt igazolja, hogy hülyeségeket beszélsz.

2015. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!