Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26+2 hetesen gyakori keményedé...

26+2 hetesen gyakori keményedés mennyire normális?

Figyelt kérdés

Kb. bő egy hete hogy gyakorivá vált.

Az aggaszt a legjobban hogy reggel mikor még ágyban vagyok akkor is bekeményedik 2-3 x.

Max fél perc.

Nem fájdalmas.

Ha kicsit gyorsabban megyek vagy ha picit nehezet cipelek akkor is.

Kb 2x éreztem nagyon enyhe menzesz szerű fájdalmat is reggel fekvés közben.

Éjjelente mikor fordúlnék befeszűl a hasam,nem túl kellemes,de ez hetek óta igy megy.

Magne b6-ot szedek napi 3x2 szemet.

Van hogy csak 2x2 szemet,mert elfelejtek egy adagot.


Szerintetek lehet ez méhszáj nyíllás tünete?

Esetleg ez teljesen normális?


Utóljára 19 hetesen nézte a doki ultrahangon a belsőméhszájat,mert azon a reggelen 1 órán át menzis görcseim voltak és nem akartak elmúlni.

Akkor zárva volt.

Külsőleg még sosem volt nézve.



2015. jan. 31. 07:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A túl gyakori keményedés nem teljesen normális dolog.Jelez a tested,hogy kicsit lassítani kellene a napi teendőkkel.Feküdj,pihenj sokat,ne lépcsőzz és ne emelj na és ne cipelj!!!

Szedd tovább a magnéziumot,de én a Magne B6-ot most már erősebbre cserélném,mert az most már nem elegendő.Én Magnerotot szedek,nekem az nagyon jó.Szerintem válts át te is erre,és ebből szedj napi 3x2 szemet.A mensis görcsök a keményedéssel együtt jóslófájások amik ha nem vigyázol eléggé(nem pihensz!) átválthat igazi vajúdásba ami még nagyon nem kellene!! Mivel gyakran keményedsz lehet nem ártana nézetned lassan megint egy méhszáj állapotot,mert a sima keményedések is ki tudják ám nyitni a méhszájat.

Vedd kicsit komolyabban a pihenést,ez nem játék!

Boldog babavárást :)


34+1 hkm

2015. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Sejtettem hogy nem lehet normális ez a sok keményedés.

Tényleg többet kellene pihennem,mert igazából az esti alváson kívűl máskor nem fekszem ágyban.

Nem szeretnék hamarabb szülni,mint kéne!

A magnerot receptre van?

2015. jan. 31. 17:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez a Magneb6 kikészít... :D Magnézium-citrát vagy ahogy írta az előttem hozzászóló, Magnerot. Mindkettő jó. Napi 10 keményedés a "normális",de ezzel is vigyázni kell. Én holnap leszek 24 hetes,kedden emiatt mentem be mert keményedett akkor már napok óta a hasam és megijedtem,mert a derekam is fájt hozzá meg kevesebbet is mozgott a kicsi. Anyának is így indult be a szülés 32. hétre. Az szép,hogy 26 hetesen nem vizsgált még doki...nagyon lazára veszik sajnos nálunk is,de én egyszer "balhét" csaptam,mert akkor már hónapok óta tologattak méhgyulladással ami hüvelygyulladásból indult...és azért mégis csak a méhemben van a kicsi. De egyébként orvosi hiba,hogy legutóbb csak UH-n néztek meg a panaszoddal...amikor most voltam bent UH, meg nőgyógyászati vizsgálat volt egymás után... ez kötelező,mert attól,hogy az UH-n rendben van minden még ott ahol nem látja a géppel lehet baj. Nagyon sokat pihenj,polcold fel a lábad,hogy ne terhelődjön a méhszájad. Most nekem is ezt mondták bent és szerencsére már nem keményedek.
2015. jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ja még annyi,hogy a citráttal annyival jársz jobban,hogy azt felírja neked a doki receptre és úgy 10 doboz (100 szem) 2000 ft. 500 mg-os én 3x1-et szedek plusz 2x1 magnézium pezsgőtablettát. Mondta a doki,hogy ez így nagyon jó. A Magnerottal annyival jársz "rosszabbul",hogy az 50 szemes 2000 ft. Fele annyi mennyiség ugyanannyiért.
2015. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20. héttől keményedtem mindkét babámmal. Extrém aktív méhem van, ahogy a dokim mondta. Napi 20-50 keményedésem volt. Mindkét babát a 37. héten szültem. Az elsőnél már kezdett megrövidülni, majd kinyílni a méhszájam, a másodiknál totálisan zárt méhszájjal mentem szülni. Én 3x2 magnézium citrátot szedtem.
2015. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt az eget... De azért most kicsit megnyugodtam...utolsó előtti vagyok.
2015. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudjátok én is csodálkoztam hogy nem vizsgált meg akkor,de azt mondta hogy azért nem vizsgál meg,mert lehet hogy rosszabbat tenne vele.

Szerinte lehet hogy jobban görcsöltem volna utána.

Aztán hetekig nem is volt olyan görcs,csak mostanság vagy kétszer,de sokkal enyhébb és csak 1-2 percig tartott.

A keményedésből nemtudtam hogy napi 10 még normális,talán annyi nincs is.

Az utolsó válaszolónál elég durva az az 50 keményedés.

Csoda hogy nem lett baj belőle.

Magne B6-ot a doki mondta,de én is érzem hogy kevés és ráadásúl nagyon drága is :(

Talán azért nem alapos az sztk-ás doki ,mert nem fizetek neki.

Elég pénzéhes fickó,bár rendesen viselkedik velem.

Csak lusta és minimumm ,2 óra mire behív


Köszöm lányok.

2015. jan. 31. 22:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem az elejétől kevés volt a Magneb6. Beszedtem 8 nap alatt az 50 szemest. Egy átlag felnőtt napi Mg szükséglete 300 mg. 6 szem Mgb6-ban 2284 mg van... hol van ehhez képest az amire nekünk szükségünk van. Ahogy elkezdtem a citrátot,már első nap este jobb volt a 3-ik szem után. Nem tudom,nekem sincsen fogadott dokim,de itt aránylag normálisak. Legalábbis én csak egy bunkóval találkoztam, de az is csak az orrpiercingem miatt szólt be,hogy vegyem ki....
2015. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezt az orvost senki nem szereti,mert csak a saját terheseit részesíti előnyben.

Pedig ez sztk-ás rendelés,de ő "megteheti".

Mondjuk normálisan beszél velem,válaszol a kérdéseimre,ultrahangot mindig csinál,de nagyon sok idő mire belehet jútni hozzá és viszonylag gyorsan lezavarja a vizsgálatot.

Viszont a szemem láttára zavart ki már terhest,mert neki valami nem tetszett!

Aki nem szimpatikus neki azzal meg flegmán beszél.


Iratok fel másik magnéziumot,hátha jobb lesz.

2015. febr. 1. 18:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Az igen... Én már úgy össze vesztem volna vele,ahogy kell. Nem vagyok az a típus aki hagyja magát leugatni. Van egy tartós betegségem,ami miatt járnom kell évente a belgyógyászatra ellenőrzésre. És amikor 2-szor voltam a doki,aki felügyelte a kórházi dolgaimat stb. olyan lekezelően viselkedett velem,hogy leesett az állam. Na én ott rágtam be és a betegek meg az asszisztense előtt közöltem vele,hogy attól,hogy neki több diploma is lóg a falon még nem ugyanolyan rossz szagú szájjal kelünk fel reggel,úgy,hogy legyen szíves ehhez méltóan,egyenrangú emberként kezelni,nem pedig úgy mint egy kivert kutyát aki kajáért kuncsorog az ajtaja előtt. Majd az asszisztenshez fordultam és megkértem,hogy ajánljon nekem másik orvost. Köpni nyelni nem tudott a doki... :D
2015. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!