Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok eddig szedtem a...

Terhes vagyok eddig szedtem a folsavat, szedhetem ezutan is? Ha szabad hány mg osat?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 07:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia, nekem az orvosom azt mondta, szedjem az elsö 3 hónapban 2x3mg-ot.

Én is szedtem előtte is igaz kevesebbet.

Szedtem valamennyi b1,b6,b12,-t is (azt is mondta, ha folsavat szedek, a többi b vitamint is szedjem).

2015. febr. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszonom :) mert meg van par het amig megyek nogyogyaszhoz, nemtudtam hogy szedheteme
2015. febr. 3. 07:25
 3/13 anonim ***** válasza:

A napi ajánlott adag 0,4 mg. (400 mikro)

Az Elevitben 0,8 mg van.

1,1 mg az egészséges felső határ, ameddig ki tud ürülni teljesen a fölösleg.


1,5 mg felett már mellékhatásai lehetnek.


Nyugodtan kérdezz rá az orvosodnál.

2015. febr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A csaladi orvosnal is ra tudok addig kerdezni?
2015. febr. 3. 07:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Nincs mellékhatása és a 3mg-os folsav tájékoztatóján is napi 2 at ajánlott adatg ha az orvos nem rendeli másként. Vízben oldódó, nem lehet tőladagolni.


A neurobionnál van, hogy idegrendszeri tüneteket okoz a b vitamin, de az sem b4,b11 hanem b6 és annak amit a terhes vitaminokba belepakolnak mutatóba kb. a 200szorosa van egy szemben. Nyogodtan kérdezz rá az orvosodnál és a válaszolónál, hogy milyen tüneteket is okoz a folsav 1,5mg felett :D

2015. febr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
B12-t kell mellé szedni, mert a hiánytüneteit elfedné a folsav pótlás, de egészséges húsevő embernél nincs mit elfedjen a folsav.
2015. febr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha szedsz kismamáknak való multivitamint, akkor felesleges. Ha csak ezt szeded külön, akkor egy negyed szem elég naponta! Túl lehet adagolni, ami a babára is káros lehet. Olvass utàna nyugodtan. 2

*3 mg-ot még olyankor s szoktak javasolni, ha volt már velőcső záródási rendellenesség az előző várandósságban!

2015. febr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A FOLSAV 3 mg TABLETTÁT?

A Folsav 3 mg tablettát mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

Ha az orvos másképp nem rendeli, szokásos adagja:

- Felnőtteknek 4,5-6 mg/nap (1,5 - 2 tabletta) terhességi előzményben szereplő velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésére.

- Folsavhiányos megaloblasztos anémia kezelésére naponta 6 mg (2 tabletta) 3-4 hónapig,

- Felszívódási zavarokkal járó esetekben esetleg szükség lehet napi 15 mg (5 tabletta) folsav adagolására is.

- Krónikus hemolitikus állapotokban, mint pl. talasszémia, sarlósejtes anémia fennállásakor a táplálkozástól vagy a hemolízis mértékétől függően szükség lehet naponta, ill. hetente 6 mg (2 tabletta) folsav adására.

- Egyes esetekben vesedializált betegek számára is szükség lehet a folsavhiány megelőzése érdekében hasonló dózisban folsav pótlására.

2015. febr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem aztán teljesen mindegy, az volt a kérdés, mennyit szedhet, tekintve, hogy eddig is szedett valamiért. Én ennyit szedtem az első 2-3 hónapban, az orvosom tanácsára, nekem is kellett szedcni, mivel magas dőzisban kell a B vitaminokat pótolnom, szintén orvos utasításra, tehát én 2x3mg-ot szedtem a 3mg-os folsavból és 2 gyerekem van.


Szedhet terhesvitamint is, szedhet kevesebbet is a kérdező, de nem ez volt a kérdése.

2015. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


De aki akarja, az szedje nyugodtan ész nélkül.


Egy egészséges, megfelelően táplálkozó terhes nőnek nem kell a 3 mg-os folsav. Nem nekik készült.

2015. febr. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!