Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyivel más a kismama,...

Mennyivel más a kismama, terhességi el látás Magyarországon, mint külföldön?

Figyelt kérdés
pl:.Anglia,Hollandia,Németország,Ausztira,Románia,Belgium,Finnország,

2015. febr. 3. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A vizsgálatokra gondolsz terhesség alatt vagy a szülésre és az utána bent töltött időre? :)
2015. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anglia: 2. terhességem, jobban sz.rnak az emberre, mint első babával. 34 hetes vagyok most, 5 hete voltam védőnőnél, jövő héten kell mennem legközelebb. Csak szívhangot néznek. 6 hete köhögök, már kórházba is bementem de semmit nem csinálnak, csak megnézték, nincs-e tüdő gyulladásom és haza küldtek. Szülés: 28 óra vajúdás után voltak hajlandóak burkot repeszteni, de ismerek olyat, aki 40 órát szenvedett. Reggel fél 8kor bújt ki kislányom, mondták, hogy délután mehetek haza, ha megvizsgálta az orvos. Hallott egy kis szívzörejt ezért benn tartottak 1 napot, de csak azért, hogy másnap ne kelljen vissza mennem.
2015. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hazai és külföldi terhes gondozásra gondolok,meg a szülés és a szülés utáni kórházi dolgokra.
2015. febr. 4. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Hosszu lesz de megprobálom röviden :)

A kórházba vizsgálat:12 hetesen,24 hetesen,28 hetesen,32 hetesen,36 hetesen,38 hetesen..és 40 hetesen kell menni

Vérnyomás,súly,vérvétel,vizelet és szivhang

Ultrahang a 12-ik héten volt és a 32-ik héten.

A kórházrol ennyi.


A háziorvoshoz terhesgondozásra 4-6 hetente kellett menni.1x vett vért...vérnyomás,súly,1x mért cukrot,szivhang és megkérdezte minden oké-e.


Szülés:

Bementünk a kórházba,fájásmérő,kanul (vagy miaz) vérvétel,vérnyomás és beraktak egy szobába...késöbb megnézték mennyire vagyok "nyitva".

1 napig a kutya se nézett rám csak enni hoztak.

A férjemet nem engedték be.Nekem kellett kimennem a folyosó végére a "várakozó" helyre.

Szülésnél kedvesek voltak.

6 napig voltunk bent.

Sok vizet szerintem nem zavartunk.Ha kellett bejöttek ha nem akkor nem.

A reggeli vacsora oké volt..ebéd számomra ehetetlen.

Az nap mikor haza mehettünk 6 órán keresztül várakoztattak...mondván hogy nincs orvos aki megnézze a gyereket.Mikor mondták hogy mehetünk mint akit puskából...Nem tudom hogy mindenhol ilyen vagy csak itt..mindenesetre én kifogtam...:)

Otthon még nem szültem.

De jó lenne már olyan kórházról hallani ahol kedvesek és tényleg figyelnek az emberre.

2015. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gorogorszagban elek, szultem mar itt allami es magan korhazban is.

Allami: Havonta van uh a korhaz keretein belul valasztott orvosnal.Automatikusan o vezeti le a szulest is. Genetikai uh a 12. heten es a 22-24.het kozott van.Vervetel 2 alkalommal volt.Az utolso honapban mar hetente kell jarni orvoshoz, ilyenkor hetente van uh is.Szuleskor a korhazban a szemelyzet borzalmas volt, butordarabnak neztek, hiaba kertem nem adtak fajdalomcsillapitott a hosszu vajudas ellenere sem.Nagyon rossz elmeny volt, pedig a terhesgondozassal elegedett voltam.A ferjem viszont vegig bent lehetett a korhazban, ejszaka is maradhatott es a babam is vegig velem volt.

1 honap elteltevel kellett visszamennem ellenorzesre a dokimhoz.

magan: A vizsgalatok suruseget es jelleget illetoen ugyan az, viszont sokkal rugalmasabb az ordvos.Barmikor hivhattam telefonon a legaprobb kerdesemmel is, tobbszor fogadott rendelesi idon kivul is ha en ugy ertem ra.A klinikan minden ugy tortent ahogy szerettem volna, mindenki nagyon kedves volt, szo szerint korulottem ugraltak.A ferjemnek sajat agya volt a szobamban, a babam itt is vegig velem volt.A noverkek rendszeresen jottek pelenkazni, etetni, bufiztetni es a karomba adni a babamat(csaszaros voltam)annak ellenere,hogy a ferjem is vegig velunk volt.Engem tobbszor lemostak amig nem tudtam felkelni,mindenben segitettek.A kaja is nagyon finom volt:-).Miutan hazajottunk az orvosom rendszeresen hivott telefonon, erdeklodott a hogyletem felol.2 hettel kesobb voltam nala eloszor ellenorzesen, majd a 6 het leteltevel ismet.

Magan uton 100%-ig elegedett voltam mindennel, ennyire jo ellatasra almomban sem szamitottam.

2015. febr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én csak a terhesség elején jártam terhesgondozásra Németo-ban, mert utána hazajöttem


nagyon kedves a német doki, eleve örömmel, ujjongva közölte velem a nagy hírt

szinte mindid kaptam 2 D-s képet

nemhogy pár vérvétel volt, de még egy kó pár listát is kellett tültenem a kórelőzményeimről, családban előforduló betegségekről, meg stb

adtak egy jó nagy vastag mappányi tájéoztatót babanevelésről, ápolásról, baba betegségekről, ez utóbbira mondta az asszisztens(amikor meglepődtem, hogy jesszus, mennyit mindent kell olvasnom németül..)és erre közölték, hogy a terhesség alatti betegségekről szóló részt vissza fogják kérdezni...(pl a toxoplazmózisról, meg ilyesmik)


a váróterem tele volt nemhogy babákról szóló könyvekkel, újságokkal, hanem egy rakás termékmintával is


valamint amikor 11 hetesen közölte kisfiú, mindig szinte szretettel mondta, ott a kicsi keze, lába..


mindig a lelkemre kötött, hogy szedjem a plusz folsavat is, nem elég ami a terhesvitaminban van, nem szedtem, majdnm nyitott gerinces lett a baba szülésnél derül ki


és csak egy sima "sztk"-s alapú doki, kint (Techniker Krankenkasse- sokan AOK-sok, én arról rosszat hallottam)


és 2 hetentére adott mindig időpontot

a kiskönyben plusz listán le van írva, hogy mikor, melyik vérvizsgálat alatt mit néznek

és az eredményeket ragasztották bele


a terhességi kort a legpontosabban állapította meg


(de ő előtte másik nőgyógyászhoz mentem, még babatervezésnél, aki meg húzta a száját arra, hogy babát szeretnék, és soha nem tudtak időpontot köv.hétre - a munkám miatt, csak egy héttel előre tudtam mindig mikor tudok dokihoz menni, leszek szabadnapos, mert hétvégén is munka volt és a két szabadnapot mindig máshova tették be, volt olyan is, hogy egész héten dolgoztam, másikon 4 nap pihenő, de lehetett variálgatni a főnökséggel úgy ahogy)



a fenti doktornő úgy a szívemhez nőtt, hogy erősen gondolkodtam rajta, küldök a babáról neki képet...


itthon meg várt az a komor hivatali hangulat mindenhol


egyetlen egyszer kaptam mosolyt, amikor UH-n megkérdeztem biztos fiú e. akkor olyan "atyai büszke mosollyal" bólintott a doktor (férfi)

2015. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*még Aids tesztet is csináltak...
2015. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anglia: Altalanos terhesgondozasrol nem sokat tudok. Pajzsmirigy tulmokodeses hatterrel (13 eve panaszmentes, korabban Mo.-n kezelt)a kovetkezo vizsgalatokat vegzik:

Midwife talalkozo 12 hetesen (vervetel, vernyomas, vizelet, sulyellenorzes, szuresek-hepatitis, rubeola, szifilisz, AIDS, illetve meg masok is, azokra nem emlekszem-, eligazitas), 16, 25, 28, 31, 34, 36, 38, 40 hetesen. Vizsgalatokon midwife nez vercsoportmeghatarozast nalam es babanal (RH osszeferhetetlenseg), dopplerrel szivhangot neznek, vernyomast, vizelet, lemerik a mehet.

Korhaz: 12 hetesen kombinalt szures, 20 hetesen ultrahang. Majd GP beutaloval, (12 es 16 hetesen TSH, T3,T4, anti TPO meghatarozassal)-ugyanezeket vizsgalva+TRAB meghatarozas+ UH 22, 28, 32, 36, 40 hetesen, aramlasvizsgalat, kesobb baba szivultrahangja.

Barnas verses miatt extra ultrahang a 11 heten.

Most vagyok 29 hetes, szoval a vegerol nem tudok beszamolni.

2015. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Németország, 1. gyermek, állami biztosítás, egy sima nőgyógyászati rendelés: Az első hivatalos ultrahang a 9-12. hét között van, de általános vizsgálat, illetve görcsölgetés miatt nekem már 3 ultrahang képem volt addigra. Mondjuk az első vizsgálatnál én külön szóltam, hogy kérek ultrahangot, és megkérdeztem, hogy kaphatok-e képet.


A sima rendelő itt olyan, mint a magánrendelő. Választasz egy orvost, és ahhoz elmész, illetve itt választható az is, hogy nőgyógyász, vagy védőnő csinálja a vizsgálatokat. Én bízom a dokimban, nagyon kedves, megnyugtat, elmagyaráz mindent. Itt a rendelők ultranag-készülékkel felszereltek, úgy tudom, otthon ez nem mindenhol van így. Vérvétel és egyéb vizsgálatokat is ők intézik.


Szüléshez itt kórházválasztás van, ahol random fogja ki az ember a szülésznőt/orvost. Rendszeresen vannak kórházi nyíltnapok, amikor bemutatják a kórház szülészeti részlegét.


Ami különbség Magyarországhoz képest, az a 12. heti genetikai vizsgálat, és részletes vérkép, mert azt itt nem fedezi a biztosító, csak 35 éves kor fölött. Illetve itt nincs hálapénz. Szülésnél kevesebb dolgot kell bevinni a kórházba, mert úgy tudom, ami a babának kell, illetve sampon, tusfürdő, krémek, ezeket itt adják.


Itt is van védőnő, és kiskönyv, ahogy Magyarországon, de pluszban a védőnőtől itt kérhető a szülés utáni pár alkalommal bevásárlásban, házimunkában való segédkezés.


Ausztriáról tudok még ezen kívűl annyit, hogy ott nincs ilyen, hogy védőnő, a gyerekorvos az, aki ad valamennyi infót.

2015. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!