Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg fog látszódni a babán?

Meg fog látszódni a babán?

Figyelt kérdés

-Ha megvágod/megégeted magad, meg fog látszódni a babán? (Én pont ott voltam ismerősnél amikor terhesen megégette az ujját, amikor a baba megszületett, neki is látszott)


-Ha megdobnak valamivel, meglátszik majd a babán? (Családban, ismerősök között van akin halvány szőlőfürt van, van akin cigisdoboz)


-Ha megkívánod pl. a csokit és hirtelen odakapsz a hasadhoz akkor a baba hasán lesz egy tábla csoki folt. (Ebben azért annyira már nem hiszek. Olyat is hallottam, hogy az anyuka nem hitt ezekben és egy szelet lekváros kenyeret fordított rá a hasára, majd szülés után a baba arca totál piros volt...Ez már nekem is furcsa :D )


Mennyire hisztek ezekben?

Esetleg van olyan aki már megszült és bizonyítani tudja, hogy ilyen tényleg létezik?



2015. febr. 4. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én terhesen egy törött üveggel vágtam el a kezemet, elég rondán... Lányomon nem látszódott semmi.

Sőt, a lábamon volt egy kis égési sérülés is (egy növénytől allergiás reakciót kaptam, és olyan volt, mintha leégett volna a lábamon a bőr), de ez sem látszódott a babámon.


Anno anyukám mesélte, hogy neki a nyakát megdobták egy cseresznyemaggal, amikor terhes volt velem, és az én nyakamon is volt egy ideig egy folt, amikor megszületettem. Nekem ez olyan "legenda".


Nem tudom, valahogy nem tudom elképzelni, hogy hogyan kerülne át folt a babára rólam. :)

2015. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan? Ne haragudj :) de vicces ha valaki ilyenbe hisz. Amúgy ha ez igaz lenne, mindkét gyerekemnek úgy kellene kinéznie mint egy boci, tele foltokkal. Sajnos nagyon béna vagyok, csetlek, botlok terhesen se volt másképp.

Ő egy külön személy, nem valami tükörkép.

2015. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én ezekben nem különösebben hiszek, de tény, hogy anyukám, mikor a húgommal volt terhes, mindig úgy aludt el, hogy a hüvelykujját a homloka közepére nyomta, és a húgomnak lett ott egy csillag formájú anyajegy-szerűség, amit le kellett szedetni később. :)
2015. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azt amikor a nő megégette az ujját és a babán is volt folt, azt tényleg láttam, érdekes is volt.

Valamint az én ujjamon is van egy pici vágás, ugyan ott és ugyanolyan formában mint anyunak.


Ezt a szőlőfürt/cigisdoboz foltokat én személy szerint nem láttam, mert nem kezdtem el kutatni az illető testét, viszont milliószor elmondták már a sztorit.


Az utolsó meg azért már tényleg nekem is fura. :)


Érdekelt, hogy ti hisztek-e benne, vagy nem, esetleg valakivel előfordult...

2015. febr. 4. 10:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Személy szerint nem igazán hiszek benne,de tény hogy anyám lábát megharapta egy kutya,mikor terhes volt a hugommal és a hugom lábán van egy nagy folt.

Olyan mint egy NIKE pipa,csak fejjel lefelé :)

Ugyanott van ahol anyát érte a harapás.

2015. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ezek hülye babonák.

A baba arca azért volt piros szülés után, mert épp átnyomorogta magát a szülőcsatornát. Ezt nyugodtan elhiheted.


Nekem a kedvencem: ha egy terhes nő valamit megkíván, akkor adni kell neki belőle, különben elmegy a "péterkéje" (elvetél)

2015. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy barátom, akinek a hasán egy nagy égési sérülés szerű folt volt. Kérdeztem, hogy hogy szerezte. Elmesélte, hogy az anyukája amikor vele volt terhes, már nagy pocakkal, rántotthúst csinált és kifröccsent az olaj. Egy férfi ilyenről nem hazudna. Szóval én elhiszem, hogy létezik ilyen.
2015. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Érdekes!

Van aki vallja, hogy ilyen igenis van, esetleg konkrét esetet is tud mondani/mutatni, más meg totál hülyeségnek hiszi, és hiába vágta el magát (mint az első válaszoló), nem látszik meg a gyermekén.


Kedves Hatos válaszoló!

A gyereknek elvileg nem csak születés után volt piros az arca, hanem egész életében. Nem tudom, nem láttam. Ha hazudnak, én utánuk hazudok! :)

2015. febr. 4. 11:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Én hiszek a babonákban :) viszont ennek ellenére nem látszódik a fiamon semmi, pedig terhesen elestem, már elég nagy pocakkal, úgy hogy a szám alatt ütöttem meg magam, pont a fogsorom alatt....
2015. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dehogy. Én híresen béna vagyok, terhesen is beütöttem nem egy testrészemet, a fiamon természetesen ezekből semmi nem látszik. Ostoba babona, a cigis dobozon viszont nagyon jót nevettem.
2015. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!