Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes leszek, eleg...

6 hetes terhes leszek, eleg nehezen birom. Hanyingrem van, hanyok sokat faj a fejem es a hasam. Ejjel alig tudok vmit aludni. Piritoson kivül semmit se tudok enni. Valaki van meg igy? Egy ket jotanacsot ellfogadnek ami segitene

Figyelt kérdés
2015. febr. 5. 10:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én is sokat hánytam állandóan rosszul voltam aztán rájöttem hogy a narancs az segít egyik pillanatról a másikra. Aztán minden nap ettem nem is jött elő a rosszullétem.
2015. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Általában így van ez az első trimeszterben. Jó tanács kevés van, azt edd, amit tudsz, és mindig csak keveset. Én 4 kilót fogytam az első hetekben, aztán hirtelen elmúltak ezek a rosszullétek. kitartást!
2015. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Koszonom :( 12 hetig tartanak ezek kb?
2015. febr. 5. 11:17
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 14. hétig hideg colán éltem, az volt jó, lassan kortyolgatva.
2015. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Sajnos mindenkinek mas valik be, ha valami bejon, az is lehet, hogy csak egy ideig segit, utana nem. Nalam igy volt. Ki kell kiserletezned, hogy neked mi esik jol, hideg kolat sokat javasoljak, en jegkockat is szopogattam, citromlevet ittam, kicsit ezek is segitettek, illetve a narancs nekem is jol esett! B6 vitamin segithet, nekem 3x3-mat javasolt a dokim, amikor csak hanyingerem volt, akkor segitett, de mikor mar hanytam is, akkor sajnos nem. Az, hogy ez meddig tart, megjosolhatatlan. Legtobb esetben a 12-14 het kornyeken elmulik, de pl en is meg mult heten hanytam 1x, most 18 hetes vagyok. De mar nincs az a kinzo hanyingerem akkor sem, ha esetleg kidobom a rokat :)))) nyugi, ilyenkor tudom, hogy ugy erzed, sose lesz vege, de tarts ki, nagyon megeri :) a folyadekpotlasra nagyon figyelj oda, ha enni nem is tudsz, inni mindenkepp igyal, pici kortyokban jo hideget! Jobbulast, boldog babavarast
2015. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia, átérzem a helyzetet, én is így voltam. Próbáld ki a narancsot, de készülj fel, hogy nem biztos, hogy neked is jó, nekem még több savat csinált, és ezzel együtt jó kis savas hányást :/ De anyukámnak anno pl. szintén ez volt a jó, szóval embere válogatja. Ami nekem rengeteget segített, és másoktól is gyakran hallom, az a hideg kóla. Rejtély, hogy miért, nem is szoktam kólát inni szinte egyáltalán, de az első trimeszterben életmentő volt. Jó, nem szabad napi 2 litert meginni, de 1-2 pohártól nem lesz semmi bajotok. Ha bánt a szénsav, picit vizezd fel, úgy enyhébb, én is így ittam. Amúgy meg pirítós, nálam üres zsömle volt még, és a fagyi is sokat segített. Illetve sose várd meg, míg üres lesz a gyomrod, mert úgy sokkal rosszabb. Leveseket próbálj még kis mennyiségben, illetve ha bírsz, menj ki egy kicsit a levegőre, a friss levegő is nagyon jó.

Ennyi jutott eszembe, ami nekem segített, remélem beválik belőle valami. Kitartás, én jól a 14. hét után lettem csak, de ennyire szörnyű, amit leírtál "csak" 2-3 hétig volt, utána már azért jóval elviselhetőbb lett. Persze tudom, ilyenkor ez is egy örökkévalóságnak tűnik.

17 hkm

2015. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Koszonom, kedvesek vagytok :) remelem valamelyik modszer segit
2015. febr. 5. 11:33
 8/21 A kérdező kommentje:
Cola az biztos jott tenne mert amikor beteg lettem is segitett. De most a picire nézve nem merek vele foglalkozni, tudom egy ket poharka nem sok de :(
2015. febr. 5. 11:37
 9/21 anonim ***** válasza:
Figyi, nekem kifejezetten az orvosom javasolta a kolat, ugyhohy idd nyugodtan:) egyedul azon kattogott kicsit, hogy jo lenne, ha nem cukros kolat innek, de allitolag a sima piros cimkes coca cola a jo, ugyhogy azt ittam, nem erdekelt a cukor :D :) de nalam azert problemazotta cukron, mert picit elhizva kezdtem a terhesseget. De mivel en is hanytam, nemhogy hiztam, fogytam csak :)
2015. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Holnap megyek orvoshoz, legyszi szoritsatok felek kicsit :( a colat pedig megkerdezem
2015. febr. 5. 11:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!