Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati vesetágulat? Valakinél...

Magzati vesetágulat? Valakinél volt ilyen a babánál?

Figyelt kérdés

Másfél hete a bal vesében volt egy 3mm-es tágulat (pangó vizelet) ma a 18 hetes UH-on a bal vesében 4,3mm-re nőtt és már a jobb vesében is van egy 3,1mm-es.


Nagyon megijedtünk. Doki szerint havonta rá kell nézni, tenni semmit sem lehet, eltűnhet, de meg is maradhat születés után is.


Volt valakinek e gyermekének ilyen? Azt olvastam általában fiúknál gyakoribb. Mi még nem tudjuk a nemét.



2015. febr. 5. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A fiunknal születése után vették észre. Pár havonta menni kell.uh-ra és ha lázas, akkor mindig néznek vizeletet, nehogy húgyúti fertőzése legyen. Ezenkívül egyéb teendőnk nincs, majd idővel elnövi, ezzel nyugtatnak. Másfél éves lesz, eddig nem lett kisebb, de nem volt húgyúti fertőzése sem. Igazából nem befolyásolja az életünket.
2015. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanazt írhatnám szóról szóra, mint az első, csak nekünk kislányunk van, szintén másfél éves lesz. Először én is megijedtem, de semmi hátránya nem származott belőle eddig (kopp-kopp-kopp) a lányunknak, igaz, csak egy oldali. Nálunk is születés után vették észre, teendő nincs vele. Még nem volt húgyúti fertőzése (a pangó vizelet hajlamosíthat rá), míg a kis barátnőjének igen sajnos, pedig neki nincs vesemedence tágulata. Láznál valóban ez az első, amire gondolni kell, de ennyi. Nyugodj meg, nem komoly, főleg, ha az orvos is ezt mondja!
2015. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem a 32. héten mondták, hogy jobb vese tágabb, benne kis ciszták, de azt is, hogy hólyagtelítődés látható így nem kell vele foglalkozni. A 36. hétre fel is szívódtak és tágulat sem volt már.
2015. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!