Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek, mi a jobb,...

Mi a véleményetek, mi a jobb, ha a baba a kezdetektől a saját ágyában alszik éjszaka vagy ha együtt az anyával/+apával/?

Figyelt kérdés

Eddig határozottan úgy gondoltam,megpróbálom majd külön altatni éjszaka. De elbizonytalanodtam,mi a jobb neki... És én ki tudom-e pihenni magam,ha mellettem alszik. ???

6 hós kismama


2010. febr. 11. 15:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen külön. Ha veletek alszik, nem tudjátok magatokat rendesen kipihenni, arról nem is beszélve, hogy nagyon könnyen odakap és akkor már a saját ágyában nem fog megmaradni akkor sem, ha nagyobb lesz.
2010. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

kezdetektől külön szobában alszik. egy darabig még az ment, hogy nappal elaludt a mózesben a nappaliban, de éjszakára mindig a saját ágyában aludt. ez mai napig így van, nem is tudna ő velünk aludni.

noj

2010. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

szia.

mi egy szobában vagyunk a kezdetektől, de ő a saját ágyában alszik. 22hós és mostanában van h hajnalban átkéreckedik, de ennyi. jobb ha külön ágyban alszik, mert utánna nehéz lesz különszoktatni.

2010. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Egyértelműen a saját ágya a leg jobb neki!

Persze óhatatlanul is elő fog fordulni, hogy elalszol mellette szopi közben éjjel (velem legalábbis előfordult sokszor), de akkor is nagyon aggódtam nehogy majd rá feküdjek...stb.

Az én fiamnál pl. nem voltak olyan gondok később, hogy nem akar a saját ágyában aludni és balhézik ha be van rakva. Ő azt szokta meg, sose akart ill. akar köztünk aludni! Ellentétben pl. a sógornőmék kislánya, aki 1,5-2 éves koráig csak ott volt hajlandó elaludni. Így a szülők se tudtak normálisan pihenni + a házasélet is háttérbe került náluk.

2010. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
szia! egyértelműen külön ágy (ha megoldható, külön szoba) a jobb, kezdetektől. nagyon sok későbbi problémát megelőzöl ezzel. nézd meg, itt is hány "hogyan szoktassam át a saját ágyába" típusú kérdés van. nem kell ezt a problémát kierőszakolni :) jó babázást!
2010. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Mindig is azt gondoltam, hogy a gyereknek külön ágyban a helye. Mi meztelenül szeretünk aludni, ezt pedig nem tudom összeegyeztetni a gyerek-is-ott-alszikkal.

A külön alvásban megerősített egy ismerősömék története: anya alszik a gyerekkel a gyerekszobában, apa pedig a "szülői hálószobában" egyedül. A gyerek idén megy majd iskolába és most mondta az anyjának, hogy mehet apuval aludni. Szerinted? Pár éve ez volt a gyerek egyik kedvenc mondata: azért nincs kistestvérem, mert én alszom anyuval.

És nem, nem tudod magad kipihenni. Kezdetekben azért, mert mi van, ha véletlenül ráfekszel, később pedig azért nem, mert a gyerekek iszonyatosan forgolódnak.

2010. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%

"azért nincs kistestvérem, mert én alszom anyuval"

úristen, ezen nagyon kiakadtam. :)))

noj

2010. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Egyéves koráig külön ágyban,de egy szobában,utána külön ágy,külön szoba.

Hidd el,hogy jobb neki és nektek is.

19 hónapos kisfiú anyukája

2010. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

Akkor dobok egy lapáttal rá :)

A gyerek ezáltal (is) annyira anyás lett, hogy gyakorlatilag csak akkor tudtak/tudnak szeretkezni, ha éjjel anya átlopózik apához, majd vissza a gyerek mellé, mert ha felkel és nincs ott anya, akkor égzengés van. Vagy ha a szomszédok átvitték magukhoz a gyereket. :) Szerinted nem röhejes: "Katika, átvihetem egy fél órára a gyereket?"

Nekem mindig ez a család lebeg a szemem előtt, amikor azt mondja valaki, hogy a családi ágyban alszik a gyerek. Oké, hogy máshol is lehet szeretkezni (bár a zuhany alatt lenyomott gyors menetre nem mondanám, hogy szeretkezés), ez csak a kezdetekben vicces, később nagyon komolyan rányomhatja a bélyeget a házasságra.

2010. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

:DDDD nem találok szavakat. figyelj, ha nekik így jó...

noj

2010. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!