Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 napja lett 4 pozitív...

10 napja lett 4 pozitív terhességi tesztem, ma viszont megjött a menzeszem. Kéne aggódnom?! Sok eltérő véleményt olvastam. Sajnos jelenleg külföldön vagyok, és csak egy hét múlva jutok el az orvosomhoz. Valaki tapasztalt hasonlót?!

Figyelt kérdés
Kiegészítésként: 9 napja is teszteltem, az is pozitív volt. Amúgy nem görcsölök, és szerintem gyengébb is a vérzés, mint általában.

2015. febr. 17. 15:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Mikor kellett volna megjönnie?

Szerintem minnél előbb menj dokihoz mert kapsz terhesség megtarto gyógyszert!

2015. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Igen kéne aggódnod írány a kórház ez nem játék vetélés is lehet...
2015. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ma kellett volna megjönnie.
2015. febr. 17. 16:03
 4/28 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy kéne aggódnod? Persze!! Mondjuk az érdekelne, hogy milyen véleményeket olvastál. Terhesség alatt semmilyen vérzés nem normális.
2015. febr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Igen én tapasztaltam hasonlót. 6 hetesen, egyik délután barnáztam. Én úgy megijedtem, hogy ez első tettem volt felhívni az orvost. Szerencsém volt, és pont egy órával a rendelési ideje előtt történt. Azt mondta menjek be. Megnézett, azt mondta mostmár nyugodjak meg, él a terhességem. Ír fel hormonpótlást és pihenni kell, akkor nem lesz baj.


És szerencsére tényleg minden rendben van eddig. De ehhez az kellett, hogy olyan gyorsan bemenjek hozzá, ahogy tudok. Ki tudja, lehet másnap késő lett volna. Az is lehet hogy a szervezetem szórakozott velem. Akkor sem akartam várni és megtudni mikor már késő.


Semmi közöm hozzá, elmehetnél ott is orvoshoz. Vagy nem tudom hogy szokás külföldön tényleg.

2015. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Decemberben hagytam abba amúgy a fogamzásgátlót. Ezt olvastam több helyen is amúgy: Menstruáció” a terhesség alatt többféle okból léphet fel:


a fogantatás viszonylag későn történik, ezért a “szokásos” időpontban leválik egy kis darabon a méhnyálkahártya

a szervezet “emlékszik” rá, mikor kéne megjönnie, ezért a menses időpontjában a megszokott tünetek lépnek fel és minimális vérzés is jelentkezik

hormonális okokból lép fel vérzés, ami nem “igazi” menstruáció, és nem is teljesen abban az időpontban jelentkezik, hanem az első harmad folyamán bármikor



Több oldalon is azt írják, hogy az első hónapban nagyon gyakori a vérzés. Mivel ez nem olyan vérzés, amilyen nekem szokott lenni, ezért gondoltam, hogy nincs baj.

2015. febr. 17. 16:10
 7/28 anonim ***** válasza:
Ma kellett volna megjönnie? És már 10 napja pozit teszteltél? Ez elég fura, de ha volt pozi teszted, és most vérzel akkor menj orvoshoz minél hamarabb! Lehet, hogy hormonpótlás kell.
2015. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Kíváncsiságból teszteltem, és a legnagyobb meglepetésemre pozitív lett. Most próbálok keríteni akkor egy orvost. Egy sürgősségi van a közelben, oda indokolt lehet bemennem?! Csak mert külföldön csak úgy nem fogadják az embert. Eu kártyám van, és az a sürgősségi ellátásra feljogosít.
2015. febr. 17. 16:17
 9/28 A kérdező kommentje:
vagy esetleg csináljak most egy tesztet, és ha negatív, akkor lehet, hogy tévedtek a tesztek 10 napja?!
2015. febr. 17. 16:18
 10/28 anonim ***** válasza:
Igen, indokolt. Kismamánál a vérzés elég jó ok rá. Terhesség alatt van hogy nem okoz gondot a vérzés de ezt egy orvosnak kell eldöntenie. Meg ad majd progeszteront.
2015. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!