Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor megtudtam hogy terhes...

Mikor megtudtam hogy terhes vagyok mar 6 hetes voltam. Nem tervezet baba ezert nem is szedtem semmilyen terhes vitamint. Szerintetek lehet vmi problema mert ugy tudom az idegcso ekkora mar bezarodik?

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A folsav 16 hét rendszeres szedés után kezd hatni.

Az idegcső a 12. héten zárul be.

Így a teherbe esés előtt már 3 hónappal el kell kezdeni szedni ahhoz, hogy hasson végig a 12 hét alatt.

2015. febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ok de mi van ha nem szedtem csak 6 hetes kortol?
2015. febr. 23. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, és soha nem szedtem semmit a terhességem alatt, és mind egészséges lett.

Ez főleg Magyarországon szokás, ami biztos-biztos alapon.

2015. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is akkor kezdtem el szedni a vitamint amikor teherbe esetem, folsavat azért különféle ételekkkel amúgy is visz be az ember a szervezetébe, ez egy kicsit fel van fújva.. éljen a marketing..De avval biztos jót teszel ha elkezded most szedni
2015. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az Elevitet sztárolják emiatt egyébként,de van olyan,aki nem szed az egész terhesség alatt és mégis egészséges a babája. Igazából a dokik is mást mondanak a vitaminokról. Mi terveztük a babát,de előtte nem szedtem vitamint,ami miatt a nőgyógyász letolt. Viszont amikor meg mentem a kötelező EKG-ra és kérdezte a doki,hogy szedek-e vitamint és mondtam,hogy igen, csak nevetett,hogy inkább sok káposzta,tej,sajt meg ilyenek. Mondom okéééé... :D Ne aggódj,ha most kezded el a vitamin akkor sem maradsz le semmiről.
2015. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A folsav bizonyítottan felelős lehet érte de genetikán is múlik. Szóval nem minden a vitamin, Nélküle is lehet egészséges egy baba :)


És nem terheseknek való vitamint se szedtél?


Amúgy nyugi, régen sem született több beteg baba mégsem volt 100 felé vitamin a patikákban.

2015. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első, te honnan vetted ezt az orbitális ostobaságot?
2015. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem osszekavarta. Én ugy tudom az ilyen rendellenesség a 12 hetes uh-n látszik. Sztem ezzel keverte össze. Végülis hiába történik meg 7 vagy 8 vagy nem tudom hány hetesen, akkor olyan pici még, hogy nem látszik.
2015. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!