Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rubeola es terhesseg?

Rubeola es terhesseg?

Figyelt kérdés
Ha a 21-23. hetben jarunk amikor megjelennek az elso tunetek,a picinek milyen baja lehet? Tudom minnel elorebb jarunk annal szerencsesebb a helyzet de ebben az idoben mikyen veszely fenyegeti?
2015. febr. 23. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Rubeola? Kizárt - neked volt MMR 15 hósan és emlékeztető oltás suliban.
2015. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mitol vagy ebben olyan biztos?
2015. febr. 23. 16:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Es a haziorvost ez miert nem nyugtatja meg?
2015. febr. 23. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? én 32, de kaptam oltást rubeola ellen, talán 40 fölöttiek nincsenek oltva. pont az átoltottság miatt nincs is szerencsére már magyarországon. veszélyes a babára, de ezt nyilván az orvos tudja, bár nyilván nem igen találkozott már ő sem ilyennel. hogy merült fel a gyanú???
2015. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen kapnod kellett.Én 28 vagyok és kaptam. Mondjuk nekem ezt laborral is megnézték, mikor terhes voltam az elsőnél, hisz bármilyen korba veszélyes a babára. Nekem is volt rubeolás ismerősőm.Sajnos a rubeola nem játék, ha valaki terhesen kapja el, akkor abortusz a vége, mert süketséget és vakságot okoz a magzatba. És én úgy tudom, hogy mindegy mekkorra a magzat.Egyik ismerősömnek az édesanyjának uez volt a helyzet, 23 hetes mmagzatot vettek el tőle, mert rubeolás lett. Most rubeolás vagy?Vagy van ismerősöd, rokonod, aki az?Azonnal orvos és labor, ha van tünet, ha nem, de a helyedbe az oltási könyve megkeresném, 2 éves kor körül meg kellett kapnod.Ha a 80as évekbe születtél, vagy utána.
2015. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nyilvan megkaptam az MMR oltast. 28 vagyok. Ezert furcsallom az orvos aggodalmat en is. Haziorvoshoz mentem. Es kiderult hogy elottem vokt bent rubeolas beteg es rogton kert ellenanyagvizsgalatot. Ami csak marcius elejere lesz meg. Kb ket hete hogy a rendelobe jartam. Hetvegen beteg lettem. Fejem fajt hoemelkedesem volt(csak) fajtak a vegtagjaim az izuleteim es a torkom valamint a nyakam es tarkom. Ja es borzaszto faradt voltam. A legutobbi tunet miatt kezdtem csak aggodni es utana olvastam es ez mint a pottyok megjelenese elott jelentkezo elso tunetek koze tartoznak. Ez idaig nem is foglalkoztam vele. De most igazan felek mar. Es ha oltva voltam ami biztos akkor a haziorvos miert gondolja h elkaphattam? Ezert nem ertem az egeszet..
2015. febr. 23. 19:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi nem a faratsag hanem a nyaki es tarko fajdalmak miatt neztem utana.
2015. febr. 23. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem értem, de jobb félni, de így nem terjed a rubeola.Ritkán terjed futó érintkezéssel, cseppfertőzés, vagy fizikai kontaktussal terjed, és a lappangási ideje 14-21 nap.Tehát lassacskán letelik a kritikus időszak. Ez amúgy lehet, csak sima influenza tünete is.Tehát ne aggódj, nem hinném.
2015. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!