Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát tervezünk párommal én...

Babát tervezünk párommal én meg dohányzom, sokat ártok a babának ha csak akkor teszem le a cigit amikor már pozitívat teszteltem?

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem a legjobb a babáknak...

A terhesség 4-6 hete között a dohányzás befolyásolja a szív fejlődését, az első 4-5 hétben pedig még nem is tudod, hogy terhes vagy-e vagy sem. Később derül csak ki, hogy van-e vmi szívfejlődési rendellenessége vagy sem.

2015. febr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tudatosan gyereket terveztek, tehát szokj le előtte a cigiről. Megint más, ahol tervezetlenül jön a gyerek, és az anya akaratlanul is mérgezi a gyerekét cigivel, míg rá nem jön, hogy terhes.

De ha te tudod, hogy babát akarsz, előbb szokj le. Inkább, minthogy majd korai terhesség alatt küzdj a leszokással és a nikotinelvonási tünetekkel.

2015. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy valamikor pozitívat tesztelsz, a terhesség már előtte él. Tehát ott már fejlődik valami, amire érdemes vigyázni. Itt nem csak a pozi teszt a döntő!
2015. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha babát terveztek, akkor miért nem tudsz annyit megtenni a leendő gyerekedért, hogy ELŐTTE leszoksz a cigiről?

Aztán majd pozit tesztelsz, és szenvedsz, hogy nem bírsz leszokni...akkor pedig már tétje lesz.

Ne legyél már ilyen önző.

2015. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nem vagyok önző.egyébként letudom rakni egyből már egyszer megtettem,meg nem cigizek olyan régóta.
2015. febr. 23. 17:07
 6/15 anonim ***** válasza:
előtte le kell,mert igaz,hogy a vérből hamarabb kitisztul,de a szervekből nem,és a méhed is egy szerv. amúgy meg sokkal nehezebb lesz letenni a cigit mikor terhes vagy,anyukám mondta úgyanúgy lehet kivánni a cigit,mint az ételeteket,állandóan rosszul volt nem is tudta letenni. csak napi 1-2-őt szívott el,nem lettem hú de nagy baba,allergiás vagyok több mindenre, immunrendszerem szinte nincs is. még most tedd le szerintem. ja és a leszokást segítők is ártanak,ha muszály használj de ne sokáig.
2015. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok, csak akaraterő kérdése, én 15 év dohányzás után tettem le egyik napról a másikra, amikor pozitívat teszteltem. Nem is hiányzik, remélem szoptatás után sem fog, napi 1 dobozzal szívtam.

A férjem bő 20 év dohányzás után tette le most januárban a cigit (pontosabban szokott át az elektromos cigire)...

2015. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

de attól a kérdezőnek nem kell az utolsó pillanatra hagynia. a cigi növeli az esélyt a koraszülésre,nagyobb a valószínűsége,hogy légúti betegsége lesz pl.asztma,a baba kisebb lehet hiszen a cigi sok mindent von el a vérből még valamennyi oxigént is. van akinek nem lesz következménye,de van akinek igen,aztán egy életre bánhatja

6-os

2015. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem hogy ezt a pár szálat ami még van azt elszívom utána nem gyújtok rá többet.
2015. febr. 23. 18:27
 10/15 anonim ***** válasza:

örülök,hogy így döntöttél :-) nagy lemondás,de mikor majd megszületik egésszégesen a babád rájösz,hogy megérte. lehet nehéz lesz de ha már ott lesz neked eszedbe se fog jutni a cigi

6-os

2015. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!