Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyünkben?

Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

3. terhességem 10hete. Van egy 4éves és 2éves kislányom. Szerettünk volna egy kisfiút is. A természet megviccelt minket, mert hárman vannak, egypetejű ikrek. Szépek, erősek, jó szívhangokkal. A doki magzatszám redukálást javasolt a kis születési súly, a koraszülés és az anyai komplikációk miatt.

Teljesen paff vagyok... A férjem is és én is szivem szerint megtartanánk mindet. Most ő is rám bízta a döntést...



2015. márc. 2. 13:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Gratulálok :)

Nem egészen értem az orvosod, ha minden rendben,akkor miért ne tarthatnád meg mindhármukat, hisz nem te lennél az első aki hármas ikreknek ad életet?

2015. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy kettes ikrek is problemasabb terhesség Nemhogy hármas. De ezt csak te tudod eldönteni. Gondolom ismered a kockázatokat. Ha szived szerint tényleg nem tudod megtenni akkor nem is kötelező. Fordult elő pozitiv és negativ példa is, neked kell mérlegelni.
2015. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szerencsére én egészséges vagyok, a babák is jó helyen, jól vannak. A doki elmondta, hogy mi minden lehetséges a terhesség-szülés alatt. Pl 33-35 hét között születnek, 1kg körüli súllyal, ha nagyok lehet,hogy rámehet a méhem, csak császárral születhetnek...stb.
2015. márc. 2. 13:18
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Te ismered magad a legjobban, tudnál élni evvel a teherrel a jövőben? Tul tudnál lépni ezen a döntésen?ha a megszületett csöppségekre néznél, éreznéd e a hiányt? ezeket a kérdéseket gondold végig és majd megmondja a lelked mi a jó döntés. Életed talán legnehezebb döntése elött állsz. Ez csak a Te döntésed, azt gondold át utána hogy éreznéd magad, az hátha segit hogy le tedd a voksod.
2015. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Volt már vki hasonló helyzetben?
2015. márc. 2. 13:24
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Azt kérdezed a helyedben mit tennék:

Mivel nem tudnék azzal a tudattal élni h 1et kiszedettem. Nem is tenném meg. Én nem tudnék ezzel a tudattal élni és ellátni a többieket. Így én megtartanám. Ezek csak lehetséges dolgok, egyáltalán nem biztos h hamarabb születnek.

2015. márc. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Én 2 éve szültem, problémás volt a terhességem ezért bent feküdtem 1 hónapot.

Szobatársam volt egy 3-as ikres kismama. Igazából konkrétan nem volt semmi baja de az orvosa jobbnak látta ha ott van bent szem előtt. Neki is azt mondták az elején hogy legyen csak 2 baba. De ők a férjével azt mondták képtelenek lennének választani, mégis melyik ne kellene nekik?! Megtartották mind a 3-at.

Sokszor nem aludt a vége felé éjszakákon át sehogy nem volt kényelmes neki, fulladt nehezen vette a levegőt ,a 32. héten mondta az orvosnak hogy nem bírja tovább végülis meg is császározták mert kezdett romlani az áramlás. Koraosztályra kerültek igaz de minden jól alakult. Makk egészséges mind a 3 kislány. 2 éves nagylányok.

Összesen a terhességével a hazamenetelükig ( mert az anyuka ugye ott volt velük anyaszállásin a kórházban) 8 hónapot töltött kórházban a szobatársam kb. 3-szor ment haza. 1-szer terhesen engedték haza eltávra. 2-szer meg amikor a picik koraosztályon voltak.

2015. márc. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon nehéz döntés, komolyan nem tudom, mit tennék a helyedben. Rengeteg a kockázati tényező, bárhogy is döntesz, mert magzatredukciónál elveszítheted nem csak az egyik, hanem akár mindhárom babát, ha viszont kihordod - ki tudja hanyadik hétig sikerül - akkor is elvesztheted akár mindhármat.

Én elmennék a helyedben egy családállításra, sokat segíthet a döntésben. Felállítjátok a problémát, hgy melyik esetben van sokkal több esély a minél pozitívabb kimenetelre, és meg fogod érezni, hogy melyik lesz a jó döntés.

2015. márc. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen, ezek a legnagyobb dilemmák. Melyik kezembe harapjak? Megölni egy magzatot, vagy hónapokig kórházba lenni, és otthon hagyni a másik két kicsit, akiknek még nagyon kellek. Persze, tudom, hogy lehetnek érett, egèszséges babák is,akik hazajöhetnek pár nap után, de erre kisebb a lehetőség.

Sok minden kavarog a fejemben és hol ezt,hol azt gondolom. Van még pár napunk

2015. márc. 2. 13:53
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Hogy én/ mi mit tennénk? Írhatnék itt ezer szót s mondatot. De lerövidítve,határozottan és nyersen:

Én esélyt adnék mind a három csöppségnek a megszületésre...

A mai orvostudomány,ennél kacifántosabb helyeteket is látott már. És kezelt is. Sikerrel!!! Melyik magzatot "semmisítenéd meg?" És ha mind 3 menne? :( Nem tudnék úgy a 2 kis csöppségre ránézni,hogy ne jutna eszembe folyton a harmadik drága..Nehéz,nagyon nehéz döntés előtt álltok..

De mind írtam,esélyt adnék mindegyik babának!!!

2015. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!