Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jelent nagy rizikót a...

Miért jelent nagy rizikót a terhesség alatti hízás? Mi van akkor ha már valaki eleve túlsúllyal lesz várandós?

Figyelt kérdés
Van súlyfeleslegem (kb 15 kg). De mi van akkor, ha valaki nagyon sok túlsúllyal esik teherbe (120 kilós nők pl)? Azoknak a nőknek is lesz gyereke. Egészséges méghozzá.
2015. márc. 10. 17:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
azt hiszem a vércukorszintre hat, ami meg nem lenne jó a babának
2015. márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, mindenféle szövődménynek megnő a kockázata a túlsúllyal, de ez nyilván nem azt jelenti, hogy biztosan rossz kimenetelű lesz a terhesség, csak nagyobb eséllyel lesz az, mint egy nem túlsúlyos kismamának. Sajnos én is kb 15 kg felesleggel kezdtem, nagyon odafigyelek, de így is jönnek azért felfelé a kilók :( Eddig minden rendben (koppkopp), remélem így is marad!
2015. márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Első terhességemet 74 kilóról kezdtem 167 cm vagyok. Kb 10 kg túlsúly. Nem volt gond a terhesség alatt semmivel csak az hogy sokat híztam (de ez az én hibám) 27 kg-t. 101 el mentem szülni. Simán szültem.

Most 83-al kezdtem a terhességet eddig 14 kg-t híztam. 32 hetes vagyok. Most kellett elkezdenem egy 180 grammos diétát.

2015. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a Dokim,hogy ha hirtelen hízok,akkor megrepedhet a burok.(hirtelen híztam 1 hét alatt 6 kg) Szigorú diétán voltam és kórházba kellett volna mennem ha nem tudtam volna betartani a diétát.
2015. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Jesszusom. Kórházba?

Olyan gáz, annyira meg tudják hurcolni a kismamákat. Ide-oda-amoda mindenféle vizsgálatra. Az orvos küld a védőnőhöz, a védőnő visszaküld az orvoshoz hogy ilyen meg olyan igazolást kérjek tőle.

Most pl. a terhesség rizikófaktora alacsony vagy magas. És a BMI index az egyetlen rizikós nálam, mert éppen a határon vagyok (30). Most ennyiért lesz magas rizikójú a terhességem?

Persze a terhesség előtti súlyom kellett volna hozzá. Azt meg tudja a bánat. Már híztam azóta, akár 5 kilót is. De a több se kizárt sajnos.

2015. márc. 10. 17:52
 6/26 anonim ***** válasza:
ismerős 100 feletti ulóval koraszülésen esett át, mert szétrobbant a magzatburok..
2015. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
*kilóval
2015. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
*huszonegynehány hetesen
2015. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én az elején rengeteget hánytam, így nem híztam sőt, fogytam néhány kilót. 18 hetesen múlt el, onnantól 22 hétig 7 kiló úgy felszaladt, hogy észre se vettem. Pedig nem zabáltam, semmi, egyszerűen elkezdtem enni, gondolom vészreakció indult be a szervezetemben. A védőnőm mondta, hogy hát ez így hirtelen elég sok, de valószínű most megáll egy időre, ő azt mondja, ne idegesítsem magam rajta, de figyeljek oda. Így is lett, azóta fogytam is két kilót, pedig szintén semmit nem csináltam másképp. Az orvosom viszont folyton elmondja, hogy baromira gáz, hogy ennyit híztam, mikor eleve túlsúllyal indultam, szóval ő mindig megijeszt :(
2015. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Vilcsianyuja ***** válasza:

A túlsúly úgy általában rizikófaktor. Ne személyes sértésnek vedd, inkább örülj, hogy odafigyelnek rád. Ha senki le se sz..ná a túlsúlyod, aztán valami komplikáció lenne, akkor azért szidnál mindenkit... A kezdő súlyfelesleg egy dolog, de a terhesség alatti súlynövekedés lehet a toxémia egyik tünete, és igen, terhességi cukorbetegség is könnyebben kialakulhat. De mindkettő kialakulhat normál testtömegindexű és normál súlygyarapodású kismamáknál is, vagyis minden kismamára oda kell figyelni.

Biztos van amúgy olyan 120kg-s nő, aki könnyen teherbeesik és sima terhességből egésszéges gyereket szül, de hidd el, a többségnél nem így van.

2015. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!