Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erőteljes fáradékonyság,...

Erőteljes fáradékonyság, rosszullét?

Figyelt kérdés

Második terhesség, 12 hetes vagyok, és mintha kicseréltek volna... Iszonyatosan fáradtnak érzem magam, még reggel is, pedig napi 8-9 órát alszom. Sokat fekszem, ami miatt lelkiismeretfurdalásom kezd lenni, ilyenkor eldöntöm, hogy kész, vége a lustaságnak, olyan szinten kipucolom a lakást, főzök, vasalok, stb., ahogy eddig senki sem... AZtán, ahogy felkelek, durván szédülni kezdek, majd a közérzetem is romlik (hányinger stb.), így nem telik bele sok időbe, míg feladom, és ismét elnyom a lustaság/fáradékonyság. Egyszerűen nem jutok egyről a kettőre, cask a nagyon alap dolgokat sikerül megcsinalnom, azokat is nehezen... És nagyon zavar, mert nagyon szeretem a rendet, ha csillog-villog minden. De most örülök, ha az oviból nem késünk el, ha tiszta a konyha, és van étel a hűtőben, tiszták a ruhák. No, és a napi higiénia természetesen nekem és a fiamnak. Már maga a teregetés is sokszor egy kínszenvedés.


Kismamák, segítsetek! Ti hogyan győztétek le ezeket?


2015. márc. 22. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Na,ez az amit nem szabad!! Nekem is lelkiismeret furdalásom volt,bár nekem alapból feküdnöm kellett minimum 3 hetet mert 16. héten begörcsöltem meg kórházban voltam. Én is nagyon fáradékony voltam sokszor most is az vagyok. Ma kezdtem el a 31. hetet. És a párom is mondta amikor sírtam,hogy rossz érzés,hogy csak fekszem stb,hogy ilyenkor arra gondoljak,hogy nekem van a legnagyobb feladatom,hiszen a kisbabánkat védem azzal,hogy fekszem. Te is azzal teszed a legtöbbet,ha pihensz amikor úgy érzed,hogy kell és nem erőlteted túl magad. Mivel 2-ik gyerkőc,tudod te is,hogy azért a 12. hét még nem 100%-ra biztos a terhességben. Mondjuk én azt mondom ,hogy akkor lesz igazán 100%-osan oké minden,amikor már ott van a kezemben épen,egészségesen és látom 0-24-be. :D
2015. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja,még annyit tennék hozzá,hogy amikor már felkelhettem akkor úgy csináltam a dolgaimat,hogy pl. kiporszívóztam,aztán pihentem 5-10 percet,utána mondjuk megfőztem a kaját,megint pihentem 5-10 percet,utána beraktam a mosást mondjuk,amíg a gép mosott pihentem ha nem volt már mit csinálni.
2015. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a biztatast! Jo neked, hogy egy pici pihi utan fel tudsz kelni, vagyis vissza tudsz kelni a takaritashoz. Nekem ez az, ami nehezen megy nagyon... Ha en lefekszem pihenni, nagyon nehezen veszem ra magam az ujboli nekifutasra, elnyom az alom, faradtsag... :(
2015. márc. 22. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Kitartást! Én 8 hetes koromig napi 10-11 órát aludtam és olyan lusta voltam egész nap hogy utáltam magam miatta. Most vagyok 12+5 hetes, néha van erőm de ha pár órát tevékenykedek olyan hatalmas fáradtság jön rám, hogy úgy érzem már azonnal feküdnöm kell különben összeesek. Most is alszok 8-9 orat plusz álmodok egy rakás hülyeséget minden nap.

Szerintem nem baj ha nem sikerül minden úgy ahogy tervezed, ha úgy érzed pihenni kell akkor ne eroltesd ha nem muszáj. Hátha elmúlik.

2015. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-2-es vagyok. Ne aggódj,nekem is iszonyat nehezen megy,hogy nekifogjak újra,ezért szoktam csak simán leülni a fotelba,mert ha az ágyba visszafekszem,tuti nem bírok felkelni. Akkor szoktam már befeküdni amikor megvagyok azzal amivel kell vagy ha már érzem,hogy tényleg nagyon nem jó valami. Nagyon hátfájós voltam már a baba előtt is,most meg ha hanyatt fekszem,főleg este,akkor a páromnak kell a baloldalamra fordítania úgy,hogy közben bekönnyezek,mert úgy fáj.
2015. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!