Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetesen derült ki, hogy...

14 hetesen derült ki, hogy terhes? Többször fogyasztott alkoholt. Sérülhetett a baba?

Figyelt kérdés

Tényleg nem nagyon hittem,hogy ilyen van, de a barátnőm terhes és mint tegnap kiderült 14 hetes. Vérezgetett, nem is gondolta. SAjnos az apukája egy hónapja halt meg, és hát sokszor előfordult, hogy "bánatában" ivott. Nem minden nap, de sajnos volt, hogy tömény italt is. Igaz, állítása szerint azt kb. csak 3-szor az elmúlt egy hónapban.

Tegnap volt uh, ahol elvileg minden rendben,de annyira szégyellte,hogy nem mert erre az ivás dologra rákérdezni a dokinál.


2015. márc. 25. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pedig jobb lenne, ha felhívná erre a dokik figyelmét, mert akkor úgy nézik a babát, nagyobb figyelmet fordítanak a "alkohollal célzott" területekre
2015. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az alkohollal pont az első trimeszterben sajnos igen, lehetett baj is belőle. Nem véletlenül nem isznak a kismamák. De remélhetőleg nincs baja, lehet baj de ez nem törvényszerű. Történt ami történt, nem tudta. De a dokinak sztem is jelezni kellene és reméljük semmi baj.
2015. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem is értem miért nem merte mondani, mert ad 1: tényleg nem tudta, ad 2: egy magánklinikán volt, nem is a választott dokinál. Elég alaposan nézték, állítólag 30 percig.

2015. márc. 25. 15:03
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Nem lesz semmi baja a babának, ha nem állandóan ivott és nem alkoholista.

Csak mostanában midennel ijesztgetik a terhes nőket.

2015. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor ha jól számolom kb. 10 hetes korától volt ez a három alkalom. A legveszélyesebb kor mind alkohol mind fertőzések szempontjából az az időszak amikor a baba szervei kialakulnak. Ezen ő túl volt. 30 perces UH-on magán klinikán valószínű elég jó géppel nézték, így nagy eséllyel kibukott volna, ha szervi jellegű baj van. Tehát szerintem agyon izgulni nem kell a dolgot, azonban legközelebb illene megemlíteni a dokinak, hiszen az idegrendszeri dolgokat UH-on sem látják és azt ő tudja elmondani, hogy milyen következmények lehetnek.
2015. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wiky93 ***** válasza:
Barátnőm egyszer mesélze, hogy a tesója "bulizott" sokat ivott alig állt a lábán, aztán kiderült, hogy terhes egy ideje, makk egészséges 2éves kislánya van.
2015. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem jobban aggasztana, hogy képes bánatában inni... nem tűnik fel neki három hónapig a terhesség...
2015. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50-50% az esélye,ha mindennap ivott volna baj lett volna elvetélt volna.de 1 kis alkohol nem árt 30 hetes terheségtől,,kis terheségkor sem
2015. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7.: Sokan vannak akik nem veszik észre a terhességet nem a 10, hanem a 12-16. héten sem. Vannak akik az egyik terhességnél az 5. napon tudják, míg ugyanaz a nő a másik terhességét csak a mensi elmaradásakor veszi észre.


Nem gépek vagyunk, hogy egyszercsak kigyullad a lámpa és jelez.. ha vérzett és ilyen komoly lelki baja volt, mint az apukája elvesztése nem gondolom, hogy "illett" volna tudnia... de ítélkezni könnyű :(

2015. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Okolni én sem okolom! Tényleg nem tudta,hogy babát vár! Azt mondta,hogy kevesebb a vérzése, de mivel meg volt és semmi más tünete nem volt (vagy csak az apukája betegsége miatt nem is tűnt fel neki), így nem is gondolta, meg ráfogta a stresszre.

Most jobban beszélgettünk! Kérdeztem,hogy nagyjából mégis mennyi alkoholt ivott. Azt mondja,hogy hetente kb. egy üveg sört, max. kettőt, és az utóbbi 3-4 hétben ivott néha 3-4 cl pálinkát este. Egyébként nem dohányzik, egészségesen étkezik!

2015. márc. 26. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!