Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek a terhességük alatt...

Estrella84 kérdése:

Akiknek a terhességük alatt kiderült, hogy 'vizfejű'lesz a baba vagyis tág agykamrákkal diagnosztizálták mi lett a vége? Elvetettétek vagy egészséges baba lett?

Figyelt kérdés

2015. márc. 27. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk történt az az eset, hogy a fogadott orvosom a 12 hetes UH-n azt látta, "vízfejű" lesz a baba, sőt asszimetrikusan, a bal oldalon sokkal tágabbak az agykamrák, asszimetrikus a koponyaforma, súlyos fejlődési rendellenessége van, azonnal meg kell szakítani a terhességet. Küldtek genetikai tanácsadóba, ahol azt mondták, nem biztos. Megnézték egy hét múlva meg még egy hét múlva, azt mondták, határeset. Rettegtünk, de persze még kicsi volt a terhesség, bíztunk benne, hogy valamit nem jól láttak, vagy hogy kialakulhat. Elmentem amniocentézisre is, hogy más rendellenességeket kiszűrjenek, végül 22 hetesen "szabadultam" tőlük, ekkorra kijelenthető volt, hogy az agykamrák normálisan fejlődnek. Ha az első orvosra hallgatunk, a kisfiam most nem lenne, 20 hónapos, és egészséges...

Sokat beszéltük, mit láthatott az orvosom akkor. Az egyik orvos azt mondta, tévedni lehet, még ilyen tévedésre is van példa, de az is lehet, hogy valóban nem túl jól fejlődött az elején, de később behozta a lemaradást.

Máig sem tudom, mi lehetett, de egy biztos, aki olyan helyzetbe kerül, hogy az UH-on találnak valami rendelleneset, annak azt mondom, keressen más orvost, több szem többet lát alapon, több orvos, több UH, mert sose lehet tudni...

2015. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nálunk tegnap a 20. heti szűrésen derült ki, mindkét oldalon extrém tág agykamra látható. Citrom jel van, banán jel nincsen. Először megnézte a nődoki majd hivott egy szakembert és sajnos mindketten azt mondták, hogy beteg a baba és döntsük el a férjemmel mi lesz. Gyermek sebész orvos is a lelet alapján azt mondta, hogy nem lehet tudni mennyire károsodik az agya, vagy szülés után mennyire lesz életképes. 15. heti Uh-n még semmi nem volt. Nagyon kivagyunk a férjemmel, első baba lenne.
2015. márc. 27. 12:14
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Még legalább két orvoshoz elmennék időt pénzt nem sajnálva.Most nagyon nehéz lehet nektek. Menjetek, keressteket fel több magánorvost. Pesten vannak nagyon jó központok!
2015. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Egyébként ismerek vízfejű gyerekeket. Shunt van a fejükben, szépen elvannak, nincs komoly baj, persze vigyázni kell, fokozott ellenőrzés mellett.
2015. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is sajnálom. Elvetetni a 24. hétig lehet a beteg babát, ezért én is azt javaslom, menjetek el minél több orvoshoz vele, és annak is járjatok utána, milyen esélyei vannak, ha így megszületik, mert ebben a betegségben is vannak nagyon súlyos és vannak enyhe esetek. Én csak azt tudom, nekem az unokatesóm született így annak idején, ezelőtt 25 évvel, rajta nem segített a shint, 8 éves koráig élt. Azóta persze fejlődött az orvostudomány...

Kérdezz meg több orvost is erről, kitartás, és nagyon sajnálom ha beteg a baba, legyetek erősek bármi lesz is!

2015. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
És azért még van remény, látod nálam is mekkora nagyot tévedtek...
2015. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
én is azt mondom,menjetek másik orvoshoz is.ma már nagyon korszerű 4 és 5D-s ultrahangok vannak,azon talán jobban látnátok a babát.
2015. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Van esély rá, hogy esetleg magától felszivódik a viz és behozza a lemaradást? Olvastam, hogy több anyukánál is hasonló volt a helyzet, igaz később derült ki, hogy felszivodott a viz.
2015. márc. 27. 15:11
 9/14 A kérdező kommentje:
Senki nem válaszol ? :( .
2015. márc. 29. 15:42
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orvost kérdezd meg erről szerintem. Én nagyon szurkolok Nektek hogy végül minden rendben legyen.
2015. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!