Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már tiszta pánikba vagyok...

Ritaeva kérdése:

Már tiszta pánikba vagyok néha mikor felmerül valami kérdésem a terhességgel kapcsolatban.26 hetes vagyok, és annyi negatív hozászolást találok bizonyos kérdésekbe, hogy rendesen rettegek. Normális ez?

Figyelt kérdés
A lányommal mikor terhes voltam még nem volt ennyire egyértelmű, hogy rögtön a neten kerestem a választ. ő most 15 éves 26 hetes vagyok, és annyi negatív hozászolást találok bizonyos kérdésekbe, hogy rendesen rettegek. Normális ez?

2015. márc. 28. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is sokszor gondolok arra, hogy jobb lehetet míg nem volt net, ennyi fórum, csak beszaratjuk egymást... Persze, sokszor hasznosak az infók, de lehet az is elég lenne, amit elolvasunk könyvekben, amit mond az orvos, a védőnő, de így meg mindenki rémtörténeteit végigolvassuk és már szinte el se tudom képzelni hogy egyszer teherbeesek és nem vetélek el és nem lesz semmi komplikáció a babával:((
2015. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
én azt tapasztalom, ha tárgyilagosna megírom a tényeket, le vagyok pontozva, de aki ugyanazt írja csak szép körmonatokkal vagy kedvességgel színezve, meg fel van pontozva.
2015. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon sok anyuka vagy éppen csak unatkozó ember van itt akik itt élik ki az agressziójukat,a feszültséget. Én is feltettem egy egyszerű kérdést,pusztán érdeklődésből és a szemem,szám kettéállt amikor úgy nekem esett egy ember,hogy olyat még nem láttam. Pusztán annyit kérdeztem,hogy a többieknek is gyorsan telik-e az idő,mert nekem csak úgy repül,erre meg nekem áll,hogy senkit nem érdekel,hogy fel tudtam csináltatni magam,ez az üregi nyulaknak is megy és nem büszkélkednek vele,meg egyebek...hogy nem milyen fa**ra hagytam,hogy felhúzzanak,stb. Normális az ilyen ember???? De törölték is a kommentjét egyébként. Tényleg nem értem az ilyen embereket. Jó vannak olyan kérdések,amiktől az én hajam is kipereg,pl. hogy lehet-e pozitív a teszt attól,hogy a sperma benne van még az együttlét után 2 nappal,stb. De akkor sem kell nekiállni az embernek. Van,hogy én is elvesztem a türelmem,mert tényleg van olyan,hogy egy-egy kismamának esküszöm papírhoz kötném a gyerekvállalást,de akkor is.....
2015. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz negatív alatt, hogy egy probléma esetén ijesztgetik egymást mindenféle szörnyűséggel, vagy hogy sokszor gúnyosan, meg nem túl kedvesen nekimennek a kérdezőnek?

Az elsővel kapcsolatban: ha olyan jellegű kérdésed van, inkább kérdezd a védőnőt, szülésznőt, orvost, tapasztalat, hogy tényleg annyi rossz dolgot olvasni, hogy csak megijedsz. Ők meg tényleg értenek hozzá :), hagyatkozz rájuk. Ők megnyugtatnak, ha nincs gond, ha pedig van gond, akkor tudnak segíteni.

A második dologgal kapcsolatban: sajnos tényleg jellemző :(, de nem szabad foglalkozni az ilyen kommentelőkkel, itt élik ki magukat sajnos. Azért legtöbbször érkezik normális válasz is a kérdésekre.

2015. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szuper...akkor ezek szerint nem is annyira szuperanyuk ha csak ennyi a dolguk mert van ám bőven belőlük ☺
2015. márc. 28. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak szuperanyunak hiszik magukat...és leszólják azt akinek mondjuk első babája és életében nem volt még kisbaba közelében (mert ilyen is van). Csak azt felejtik el,hogy ők is elkezdték valahol és ők is rengeteget hibáztak,sőt hibáznak...nekem is ott van 2 testvérem,szinte az anyjuk voltam és mégis most ha meglesz a babám,biztos vagyok benne,hogy sok olyan lesz ami új lesz,mert minden gyerek más. És biztos,hogy rengeteget fogok hibázni,meg tévedni,de nem fogok kioktatni mást,ha rosszul csinál valamit,főleg ha ugyanazt rontja el amit én. Sokan elfelejtik,hogy ez az oldal azért van,hogy megosszuk a tapasztalatokat egymással és segítséget nyújtsunk a másiknak ha kell,nem pedig észosztásért jött létre.
2015. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mint írtam nekem a második lesz...de az elsőnél ennyit nem aggódtam...egyszer volt hogy nem éreztem mozogni,mentem az orvoshoz a nővér jól megrázta a hasamat és egyből mozgott...😀és nem lett semmi baja nem repedt meg a burok nem szivárgott a víz nem indult meg a szülés stb... ma meg... lent érzem mozogni mintha a hólyagomat kaparná..egyik okos válasz biztos csomót kötött a kőkeménköldökzsinórra...hát most az ilyenre mit szóljak?
2015. márc. 28. 20:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Úristen... :D hát az ilyenre semmit. :D Annak aki ilyet válaszol az ujjaira kötnék csomót,hogy ne tudjon írni. Vannak olyan válaszok is néha,hogy sírva fakadok. Egyébként nekem is úgy rugdossa mostanában a hólyagomat. Mintha azon járkálna vagy nem tudom. Érdekes érzés.
2015. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen aggódós típus vagyok. Neten annyi rosszat olvasni, hogy tiszta idegbeteg lesz az ember tőle. De én azzal nyugtattam magam, hogy többen írják le a negatív tapasztalatokat neten, mint a pozitívakat, attól még hogy te mindig csak a negatívakat látod, nem abból van a több. Másrészt meg akkor soha nem lenne vége az idegeskedésnek, mindig van valami, amin idegelheted magad. Jajj mi lesz ha nem jön össze a gyerek? Összejött, mi lesz ha elvetélek? Nem mozgott 1 napja, baja van? Aztán meg: mi van ha baj lesz szüléskor? Szülés után: nem szopizik rendesen, stb. stb. Meg akár 5-6 éves korában is felmerülhet valami gond, betegség. Dehát akkor ennek soha nem lenne vége, a lehetőség mindig ott van, hogy valami negatív történik. Akár holnap el is üthet az autó. Na szóval jobb, ha inkább nem idegeskedsz és ha ilyen hatással van rád az olvasgatás meg fórumok, tartsd távol magadat tőle, az segít.
2015. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a legszörnyűbb ebben, hogy sokszor teljesen alaptalan a paráztatás, csak épp a válaszolók is félinformációkat tudnak, és az alapján írják le a rosszabbnál rosszabb végkimeneteleket.

A saját példám: aminonszalag van a méhemben. A 12 hetes UH-n vette észre a szonográfus, egyből mondta, hogy ne parázzak, messze van a babától, amúgy is elég gyakori, és nem szokott gondot okozni, a dokim szintén ezt mondta. 16 hetesen is megvolt még, meg a 20 hetes UH-n is.

Én hülye, ekkor már rákerestem fórumokon, hogy mégis mi ez pontosan, és hát az ütő megállt bennem: a terhességek nem egész 1%-ánál fordul elő, és végtaghiánnyal születnek miatta a babák, mert beleakad és elszorítja, sőt, ha a nyakával akad bele, akkor meg is halhat a baba. Hát, én annyira pánikba estem, hogy valami hihetetlen, rohantam a dokimhoz, hogy amnionszalagom van és úristen. Annyit mondott, hogy mielőtt feltúrnám a netet, és bepánikolnék, legközelebb vele beszéljek inkább. Merthogy valóban okozhat ez végtaghiányt, akkor, ha abban a szakaszban akad bele a baba, mikor még csak végtagkezdemények vannak, és nincsenek kifejlődve a kezei, lábai (azaz ugye a 12. hét előtt), illetve megölni is csak ekkor tudja, ha lefűzi a szalag a fejét. Esetemben meg egy 20 hetes, gyönyörűen kifejlett babáról beszéltünk már, szépen látható karokkal, lábakkal, minden ujja ép volt, és mindene szabadon mozgott. De a fórumokon ugye csak az a félinformáció volt meg, hogy végtaghiányt okozhat, úgyhogy nagyon nagy baj, és rettegheted végig az egész terhességet, hogy vajon mindene meglesz-e mikor kibújik...

Ha valamitől félsz, tényleg inkább dokit kérdezz, mert agyon paráztatnak sokan... Sajnos a tudatlan emberek is tényként hangoztatják itt, amit hallottak valahol, és rád hozzák vele a frászt.

24 hkm

2015. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!