Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van kismama, akinek kezelőorvo...

Van kismama, akinek kezelőorvosa azt tanácsolta, a terhesség 2. hójától ne szedjen terhesvitamint és a tanácsot be is tartotta?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Remélem, nincs. Külföldön (pl az USA-ban) már perbe lehet fogni azt az orvost, aki nem javasolja terhesség alatt a terhesvitamint.
2010. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fura, még ilyet nem hallottam. Nekem a 9. hónapban mondta az első gyerekemnél, hogy 2 naponta szedjem, most a második terhességemnél nem mondta. Első babám nagy volt, 4000g-al született :)
2010. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem mondta hogy javasolja, azt sem hogy nem.

Én nem is szedtem mégis egy egészséges 4120dkg 53 cm kis fiút szültem.

A terhesség végig próblémamentes volt.

A második babát várom, most szem szedek csak vasat mert vérszegény vagyok, és nem mondta hogy ennél többre lenne szükségünk.

2010. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem mondták, hogy ne szedjem, csak azt, hogy a 4 hónap után ritkábban, heti 3 alkalommal. Azt mondta, hogy a babánál a pajzsmirigy fejlődés a 14 hétben még fontos és ahhoz jód kell, amit sajnos nem viszünk be eleget, de a vitamiban van. Egyenlőre nem híztam túl sokat ( 8 kg) a baba még nem mutatkozik nagynak szóval én szedem tovább, úgy tervezem a 36. hétig. 32h km
2010. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én teherbeeséskor nem szedtem semmit. Mikor az orvos megállapította a terhességet, rákérdeztem, javasol-e valamit (ha nem kérdezek rá, nem is mond semmit). Azt mondta, ha nagyon akarok, szedjek Gravidát (az Elevitet még véletlenül se említette), de amire szükség lesz, azt úgyis felírja majd a középső harmadban. Így is lett, szedetett velem Neoferrofolgammát és Vigantolt. Szerintem, mint minden ilyen vitatott kérdésben, nagyjából minden orvos mást mond, te meg igazodj el rajtuk... :(
2010. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom azt mondta az elejétől, hogy ne szedjek semmilyen vitamint. Folsavat és Magne B6-ot szedtem de mást nem. A 16. héttől írt Neo-ferro-folgammát, de ez sem vitamin, hanem folsav+vas.

Közben genetikára kellett mennem rossz AFP miatt, ott azt mondták, a baba fejletlenebb a koránál másfél héttel, szedjek valamilyen vitamint. Ez 2 hete volt. Azóta - hogy mindkét orvosra hallgassak egy kicsit - a Hipp Natal nevű készítményt iszom, ami nem kimondottan vitamin, de talán segít, hogy a baba behozza a lemaradását.


23 hetes kismama

2010. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem szedd továbbra is a vitamint. Az csakis használ. Hizni nem fogsz tőle te sem és a babád sem a vitaminok miatt lesz nagy. Amúgy még nem is hallottam ilyet.
2010. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!