Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek arról, hogy...

Pegestrone kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy érdemes-e terhesség esetén dokit választani, vagy inkább az sztk-s rendelés? Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy ne válasszak mert felesleges pénzkidobás. Ráadásul újpesten lakom és itt nincs is szülészet.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 5. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én még eléggé az elején vagyok, de nem húz a szívem a dokifogadás felé. Nagyon szimpatikus orvoshoz tartozok az sztk-s rendelésen is. Többen tanácsolták már, hogy az is jó, ha szülésznőt választok majd, hát még nem tudom mi lesz, hogy lesz. Igazából még nem is nagyon értem ezt a terhesgondozósdit, mert ahány száj, annyi verzió, már nagyon várom, hogy elmagyarázza a védőnő szerdán...
2015. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

De hát ez annyira egyéni. Vannak jó orvosok sztk-ban is. Ha te meg vagy elégedve az sztk-s rendeléssel kapcsolatban (gondolom azért jártál már ott) akkor felesleges. Magándokinál havonta van uh is általában, de ha sokallod az időt két kötelező uh között akkor mehetsz 4d-re is ahányszor akarsz, nem feltétlen drágább az sem mint egy terhesgondozas magánorvosnál.

Nekem pl nagyon elegem volt az sztk-bol, sokszor szívtam nogyogyasznal is és máshol is, nekem nem hiányzik. Ilyen taoasztalat nélkül viszont teljesen mindegy. És tudsz orvost később is fogadni ha mégsem vagy elégedett az sztk-s rendeléssel.

2015. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sztem ez mindenkinek más. És nagyon függ az ottani dokiktól.



Én sztk-ba jártam és járok most is mert normálisan ellátnak. Ki van írva mikor melyik doki rendel, mindig ugyanahhoz megyek, így nem 6 orvos irogatja össze vissza a kiskönyvem. Főorvoshoz járok így ingyen, magánba 10 ezreket kér. Igaz h van h várnom kell fél- 1 órát de nem halok bele. Elsőt és most is ügyeletesnél szülök. Semmi hátrányom nem volt mert nem volt fogadott orvosom. Jó szobátkaptam, odafigyeltek rám. Szülésznő egy angyal volt, pedig tényleg nem fizettünk. Orvos is jött ha hívtuk, igaz h magától nem jött be de ez engem nem is érdekelt, szépen elmagyarázta amiket kérdeztem, nem sietett kifele. Ráadásul végül vsászár lett hát ott is mindenki kedves volt a csapatba, orvos utána még külön bejött megkérdezni h vagyok és nem tartotta a markát. Szülésznő itt is otthagyta a babát, maradhatott a párom is, úgyh rögtön elszakadni se kellett.


Na így én azt mondom h ki kell próbálni az sztk és nem rögtön azt mondani h rossz. Ha elmegy az ember érzi úgyis h milyen ha rossz, nem végzik el rendesen a dolgokat, siettetik akkor menni magánrendelésre.

2015. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem választottam.

Egyrészt mert azt a pénzt inkább a gyerekemre költöttem, a másik meg az, hogy nincs rá garancia, hogy a szülésnél valóban ott is lesz az orvos, vagy sokkal kedvesebb, normálisabb lesz, mint akármelyik más.

Én pl. a 38. héten szültem, több, mint 2 héttel a kiírt dátum előtt. Ha lett volna fogadott orvosom és mondjuk pont elutazott volna ebben az időszakban, akkor ugyanúgy megszültem volna egy ügyeletes orvosnál.

Vagy amikor szültem, akkor egy másik anyuka fogadott orvosnál szült, de ahogy a fogadott orvos beszélt vele, az nekem rosszul esett, pedig nem én voltam akkor ott a kismama helyében.

Max. annyiban érte volna meg a számomra, hogy terhesgondozáskor mikor mentem ultrahangokra, akkor mivel annyian voltak mindig, volt, hogy 2-3 óra hosszát vártunk, mire sorra kerültünk, fogadott orvosnál ez nem így lett volna, akkor gondolom egyből behívtak volna, illetve ha bármi gondom-bajom lett volna terhesség idején, kérdésem, akkor azt megkérdezhettem volna a fogadott orvostól.

De azt gondolom, hogy magát a szülést bárki levezeti, hisz ez a dolga és bármelyik orvosnak lehet rossz napja, aki amúgy normális, viszont akkor éppen nem lesz szimpatikus a viselkedése, vagy valóban nem akkor szül az ember, mikor ki van írva és ott sincs.

2015. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szintén újpesti vagyok, kicsit ott macerás, hogy az sztk-ba kell járni a terhesgondozásra, és UHra, meg szülni meg a MÁV-ba, ráadásul az asszisztensnők iszonyatosan taplók - mondjuk megjártam jónéhány dokit, mindenhol tapló az asszisztensnő, nem találkoztam kivétellel. Ettől függetlenül én akkor sem fogadnék dokit, ha újrakezdeném, mert rablásnak tartom.
2015. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb szülésznőt választani/fogadni mint orvost.

Mert a szülésznő az aki ott van veled végig,ő segíti világra a kicsidet. Tulajdonképpen nálam a gátmetszésen és a varráson kívűl mindent a szülésznő csinált.


Hajnal 3 tól bent voltunk a kórházba, reggel 9kor értesítették a dokit, aki 10 fele felhívott engem,hogy nem tud bejönni a kórházba mert épp rendel a magánrendelőjében. De ha nagyon muszáj akkor 20 perc alatt oda ér.

Nem történt semmi. Fél 1 kor megérkezett. 14:05kor megszületett a lányom.

Ohh kifelejtettem,hogy ő adta be az EDÁ-t. Ennyi.

Ezért fizettünk neki 100ezret.....


Hallotta a párom,ahogyan a folyosón beszélik a dokik,hogy "Nem kellene már burkot repeszteni stb? nálam?"

Erre mondják.. Nem-nem.. Mert van orvosa... Tulajdonképpen ha nem lett volna fogadott dokim,nem szenvedtem volna ennyit. Hamarabb is megszülhettem volna.

De nem cselekedtek,mondván,hogy van fogadott...


Én ezekkel a tapasztalatokkal ha újra várandós lennék akkor 1000szer meggondolom,hogy fogadok e dokit. De szülésznőt mindenképpen fogadnék..:)


Csak annyit mondok hogy nem érte meg!!!! Bár nem tudom mit lett volna ha nincs orvosom... Az biztos,ha nem lett volna, a kicsi hamarabb kint lett volna. :)

Pesten szültem.

2015. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, érezned!


Én problémás eset vagyok, magas rizikófaktorba is soroltak, korábban sok bajom volt, így engem megnyugtat, hogy választottam.

Az egészségem miatt valószínű az is, hogy csak egy gyereket vállalhatunk.

Közrejátszott a döntésemben az is, hogy a körzeti nőgyógyász, akit lecserélni nem lehet, rémesen tapló és nem is abban a kórházban szüleszt, ahol a PIC van.

2015. ápr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy jótanács: amit a védőnő mond, az az ő véleménye, Te alakítsd ki a sajátod! ÖSsze-vissza fog dumálni a következő években, fenntartásokkal és kérdőjelekkel állj hozzá!
2015. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én az elsőnél is fogadtam, és most a másodiknál is ugyanazt. Az elsővel még dolgoztam, nem volt időm arra,hogy 2-3 órát üljek a sztk-ban arra várva,hogy beszólítson.

A dokimnál minimális csúszás volt, és minden alkalommal rendesen megvizsgált, nem nagyolta el az uh-ot, kérdezhettem,amit akartam, nem sürgetett.

Aztán 3 héttel a kiírt időpont előtt nem éreztem mozogni a babát. Felhívtam reggel, hogy mi legyen. Mondta,hogy azonnal kórház, fájásmérés. Ő már nem lesz ott, mert most adja le az ügyeletet, de odaszólt a kollégáknak,hogy megyünk. Ahogy beértünk kb. két perc múlva már kötötték is rám a gépet. Nem volt az eredmény, felhívták,hogy mi legyen, mondta,hogy jön vissza, császár lesz. Kiderült,hogy 4-szer volt a nyakán a zsinór, pár órája lehetett hátra. Nemsokkal később egy ismerős írta (tudta,hogy mi hogy jártunk),hogy vele szinte ugyanez történt. Bement, de őt leültették,hogy várjon mert sok a szülés, nincs ember stb. Végül majdnem 3 óra múlva került uh-ra, ahol kiderült, nem él a baba. Azt mondja,hogy reggel még biztos élt, mert minimális rúgásokat érzett. Sajnos ennyit számított,hogy nem volt fogadott dokija, és nem vettél előrébb. Szóval nekem nagyon megérte.

2015. ápr. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem muszáj volt orvost választanom, mert az SZTK-ban rém bunkók voltak, és mindig úgy vizsgáltak meg, hogy véreztem utána.

És így utólag elég jó döntésnek bizonyult a fogadott orvos, mert nagyon alapos doki, a 35. héten több apró rendellenességet vett észre, amivel szerintem az SZTK-ban nem foglalkoztak volna. Ezért befektetett a kórházba, ahol odafigyeltek rám nagyon, és nekik köszönhetem, hogy a babámnak semmi baja se lett.

De ez én vagyok, nem ijesztegetni akarlak, te érzed, hogy elégedett vagy-e az SZTK-s dokikkal. Ezt csak te döntheted el.

2015. ápr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!