Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes babát már jó eséllyel...

26 hetes babát már jó eséllyel meg tudnak menteni, ha Isten ments beindulna a szülés? És tényleg innentől minden még bennt töltött héttel egyre nő az esélye?

Figyelt kérdés
Azért kérdeztem, mert 26 hetes vagyok, és nagyon nehezen jött össze ez a kis gyöngyszem, és előtte volt 3vetélésem. Az egyik egy hét késéssel távozott a mensivel, a másik középidős volt, a harmadiknál meg üres maradt a petezsák, ezért 8hetesen műtöttek. Most 26 hetes vagyok, és a sok rossz miatt ami történt velem egyszerűen nem tudom felfogni azt sem, hogy már eddig eljutottam,azt meg főleg nem, hogy esetleg gond nélkül ki is tudom hordani, és már mindig az jár az eszembe,hogy ha most ne adj isten baj lenne, csak tudják megmenteni. Nem is tudom mit csinálnék,ha őt is elveszíteném. Nem bírnám ki.Remélem még minimum 12 hetet bennt marad aranyom.
2015. ápr. 14. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Tüdőérlelő szereket kapna még jópár hétig és isten tudja meddig maradna a kórházban, de megmenthető.

De állj optimistán a dologhoz, ne ilyeneken agyalj, biztos ezt a kismanót szánták neked.

2015. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 26. héten 80%, a 27.-en 90%, a 28-33 közötti intervallumban 95% az esély a korababák életben maradására, a 34. héttől pedig ugyanolyan esélyekkel indulnak márint egy normál időre született baba.

[link]

Nyugi, minden rendben lesz! Ez a baba jól van, veletek akar lenni és jó időben fog megszületni. Ezt ne felejtsd el sokszor mondogatni, tudatosítani magadban.

Boldog babavárást! :)

2015. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! En 33. heten szultem az ikreimet es a koraszulott osztalyon volt 20 hetre szuletett baba is. Ha megvannak a megfelelo korulmenyek es a babanak a koraszulesbol adodo esetleges nehezsegeken kivul mas baja nincs, akkor meg tudjak menteni. Ahol mi voltunk, ott nagyon sok 26-27 hetre szuletett baba volt, es mindegyik szepen fejlodott :)
2015. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj,nagyon remélem, hogy nem akar a drága mostanában kibújni. De azért megnyugtat egy picit, hogy már van esélye ilyen pici csöppségnek is.
2015. ápr. 14. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Intézménytől függ.
2015. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31. héten születtem 30 éve, a hàziorvos 10 éve làtott utoljàra.
2015. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!