Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség megszakítása után...

Terhesség megszakítása után egyből kiírja a háziorvos az embert táppénzről?

Figyelt kérdés
12. héten sajnos fejlődési rendellenesség miatt meg kellett szakítani a terhességet, pedig nagyon vártuk már a babát. Eddig a munkám miatt (vegyszerek, magas ólomtartalmú festékek) táppénzen kellett lennem, holnap megyek a háziorvoshoz szólni, hogy mi történt, de még nem bírnék visszamenni dolgozni, nagyon lesúlytott a dolog. Vajon megengedi, hogy még egy hétig itthon maradjak, hogy megpróbáljam összeszedni magam?

2015. ápr. 19. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan megengedi, sajnálom :(


de eddig sem kellett volna tp-n lenned, mert a munkakörödben nem dolgozhatsz terhesen, fel kellett volna menteniük tp nélkül.

2015. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tőlünk mindenkit táppénzre küldtek, aki teherbe esett, más lehetőségről nem számoltak be nekünk, szóval fogalmam sincs, ez mit jelenthet. De köszönöm a tippet, utánajárok majd.
2015. ápr. 19. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem számolnak be, mert a táppénznek csak az 1/3-át fizeti a munkáltató, a fizetést meg egészben.

Ha a kismama elmegy táppénzre, akkor miért mondaná a munkáltató, hogy van más lehetőség?

2015. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell utánajárnod, segítek: amikor legközelebb babát vársz (remélem, hamarosan), elmész az üzemorvoshoz, aki leírja, hogy várandósan ebben a munkakörben nem vagy foglalkoztatható. A munkáltató valószínűleg nem tud felajánlani neked olyan munkakört, ami nem veszélyes, és megvan hozzá a végzettséged. Ebben az esetben távolléti díj jár számodra, ami gyakorlatilag a fizetésed (mint amikor szabin vagy). Erről a Munka törvénykönyve rendelkezik. Sajnos a védőnők és a nőgyógyászok, háziorvosok sem nagyon tudnak róla, mert nem ismerik az Mt-t, én a kismamákat, akiknek bérszámfejtek, könyvelek, simán küldöm az üzemorvoshoz, és fel is szoktam hívni az engedélyükkel az orvosukat, így lassan terjed köztük is az infó.


Vigyázz magadra, gyors felépülést kívánok.

2015. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aha, értem, hát köszönöm szépen, erről fogalmam sem volt, legközelebb megpróbálom ezt, ha megint táppénzre akarnak küldeni.
2015. ápr. 19. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 16 hetesen kellett megszakítani a terhességem,ez volt 2éve február elején, a háziorvos még egész februárban otthon akart tartani, de február végén elkaptam az influenzát, még két hétig felvett táppénzre,mikor az letelt, akkor meg a munkáltató szólt,hogy időarányosan a szabikat ki kell vennem, így még két hetet maradtam otthon szabin,és áprilisban mentem vissza. Szörnyen sajnálom ami történt, átérzem a helyzetet,csak azt kívánom neked, hogy hamar túljuss a mélyponton, hogy minél előbb sikerüljön teherbe esned, és babázhass. Minden jót, és kitartás!
2015. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez borzasztó, nagyon sajnálom :(
2015. ápr. 21. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!