Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlterhelem magam terhesen?...

Túlterhelem magam terhesen? De akkor hogyan végezzem el a munkát és napi feladatokat is?

Figyelt kérdés

12+3km vagyok jelenleg még nem dolgozok, táppénzen vagyok. Ahogy napról napra jobban lettem az elmúlt hetekben, egyre több mindent tudtam elvégezni. Tegnap reggel kitakarítottam a házat kompletten, utána egész délután tevékenykedtem. Szóval kikészítettem magam, de ezt akkor nem éreztem, csak ma alvás után.

Hogyan lehet így mindennap utazni, dolgozni, hazautazni, főzni, mosni stb? Vagy mindennap így ki fogom magam készíteni? (napi 3 és fél órát utazok a munkahelyemre, sajnos mindent nekem kell itthon megcsinálni, nincs segítségem).

Valaki nyugtasson meg, hogy azért normál esetben el tudom majdátni a fadataimat! 😊


2015. ápr. 24. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem maradj táppénzen! Nem egészséges, hogy napi hét órát utazzál terhesen! És otthon is fogd lazábbra a gyeplőt!
2015. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Férjed, takarítónő? Amúgy ha egyedül élsz nem hiszem, hogy olyan sokat kell takarítani, egy héten egyszer hétvégén megcsinálod és kész. Az meg hogy hogy fogod bírni teljesen egyéni dolog, de ha rosszul érzed magad, könnyen fáradsz, akkor még mindig ott van a táppénz lehetősdége akár a szülésig is.
2015. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Férjem van igen, azt nem írtam. De ő heti 7 napból hetet dolgozik, hogy minél több pénzt összeszedjünk a babának.

Nem 7 órat utazok, hanem 3,5öt oda vissza. De még az is sok. 😕

2015. ápr. 24. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az nem egészséged indokolja, akkor ne menj táppénzre! Elvégre a férjed is azért hajt, hogy legyen pénzetek a gyerekre.


Nem kell minden nap főzni, csak kétnaponta, mosni sem kell minden nap. Takarítani meg kéthetente egyszer: szükség törvényt bont.


Menni fog, normális, hogy fáradékonyabb vagy. A férjed pedig vegye ki a részét a munkából!

Te is dolgozol plusz terhes vagy, nem ér, hogy csak tiéd a házimunka.

2015. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Ha az egészséged engedi, csináld csak. Nekem két gyerekem van, napi 5-ször ingázok velük, ovi suli, különóra, sport, rohanás a napom, közben meg kell főznöm, mert a gyerekeknek úgy kell bevinni a suliba a kaját, vannak állataink és kertünk. Kb ennyi a pihenőm, mint most, 16-16:30-ig durván. Tény fáradt vagyok, de nem érzem, hogy máshogy kellene csinálnom. Éppen most gondolkozok, hogy van pár hét a szülésig, már nem sok, de még két helyiséget ki kellene festeni. Most szedtem le a falakról a sokmindent. Bár nem tudom időm, hogy fogja engedni :) Ha az orvos nem indokolja a fekvést, akkor annyit csinálj amennyit bírsz. A szervezet úgyis szól.
2015. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Állítsd át magad takarékos üzemmódba.

Nem kell minden nap mindent megcsinálnod, az egész házat végigtakarítani, nagymosást tartani!

Szépen beosztod, egyik nap mosógépet indítasz, aznap főzöl. A másik nap leszeded a tiszta ruhát, ha kell vasalsz, porszívózol, felmosol. Harmadnap fürdőszoba... stb.

Nem szabad kikészíteni magad! Csak annyit csinálj, amennyi jól esik, de gondolj arra, a baba rengeteg energiát elvesz, azt pótolni kell. A tevékenységek között egész nyugodtan ülj le egy fél órácskára, igyál egy teát/limonádét/tejeskávét, olvass magazin vagy csak nézz ki a fejedből.

Valamiből engedned kell egy kicsit, mert a második trimeszter a legenergikusabb időszak, a végén, nagy pocakkal már nehéz lesz pörögni, és az fog kikészíteni, hogy miért nem bírod. Nem verseny ez, hogy ennyire pörögj!

2015. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!