Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbetegség terhesen. Volt...

Pánikbetegség terhesen. Volt mar valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 23 hetes terhes vagyok minden tavasszal es nyáron előjön a pánikbetegsegem, ez abba merül ki hogy ha a lakóhelyemtől távolodik pl elmegyek boltba egyedül stb ugy erzem menten elajulok ver a víz stb ( szokásos panikbetegseg tünet). Volt mar valaki hasonló helyzetben? Esetleg valami homeopátiás gyógyszer lehet szedni ra? Koszonom a válaszokat előre is.

2015. ápr. 30. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
a homeopátia hülyeség
2015. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, csak nem vagyok még terhes. Tavasszal előjön, még a szemem is érzékeny a fényre. Homeopátia akkor hat ha hiszel benne. Én nem szedek gyógyszert, de emellett dolgozom. Nem mondom ezt senkinek, próbálok minél többet társaságban lenni, mert nekem az oldotta meg mindig a roham fokozódását hogy eltereltem a figyelmem. A pánikroham során, saját magad hergeled fel a szervezeted a félelemmel, gondolataiddal. Állítólag agykontroll segíteni tud a dolgon, de arról nincs tapasztalatom.
2015. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológussal többre mennél. Az okot kellene megszünetetni, nem a tüneteket.
2015. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Eddig szedtél rá valamit?

Lehet most sikerül majd legyőzni a betegséged... a gyerek érdekében ;)

Homeopátiával vigyázni kell terhesen...

Szedj C vitamint és gondold azt, hogy az jó rá!!


Rengeteg minden fejben dől el!

2015. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig mindig nálam volt egy szem nyugtató. Nagyon ritkan vettem be de maga a tudat megynugtatott, hogy nálam van. A gyerek érdekeben mar nem szednem be pontosan (szerintem) ezért is erősebbek ezek a rohamok plusz tudom hogy mar a baba miatt is aggódnom kell. Senkinek nem kívánom ezt 😔.
2015. ápr. 30. 20:56
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Hát ne haragudj,de a homeopátia tényleg hülyeség!


Amikor bekerülsz a kórházba szülni és további,(jobb esetben 3 napra) akkor hidd el elmúlik:) Vagyis reméljük.

Esetleg ha többször mozdulnátok ki? Akkor lehet,hogy csillapodna,olyan szép az idő,virágok illatoznak, egy kisbaba fejlődik a pocakodban:) Kell ennél több a "boldogsághoz?" Nyugi,nem fog megenni senki:) A babával ha megszületik akkor is sokat kell majd menni vele, Persze ha nagyobb lesz. Szerintem mivel bele leszel kényszerítve én azzal nyugtatlak,hogy hamar elillan a pánik:) Mert minden megváltozik:)

2015. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
akkor a kedves kérdezőnek és aki hasonló cipőben jár....soha de soha ne vegyetek be nyugtatót! főleg terhesen!!! ha az orvos mondja sem!!!! az egy felnőtt embernek sem tesz jót nemhogy egy várandós nőnek. Én kemény pénibeteg vltam, anorexiás lettem tőle voltam 3 gyrek után 45 kiló... iszonyatps érzések voltak, tudom mit él át az aki ebben van...itt csak az erős akarat és az önértékelési prblémák megoldása segit, az önhatásosságodat kell fejleszteni, és ha mész valamerre, én is igy voltam azért javaslom, sőt autót sem mertem már vezetni most meg 200 km eket teszek meg városban meg többet... hogy mndig arra gonodlj, hogy mi baj történhet, történt eddig is valami? rosszullettél, de itt vagy, nem haltál meg nem lett semmi baj, ha jön az érzés hirtelen egy külsö inger, erős iz, hideg, vagy egy illat ami visszahoz a tudatalattid világából amibe ilyenkor elvisz ...az itt és mostba kell visszajönni, és tudatositanod magadba azt hogy semmi nem történt és nem is fog... sokan vannak az utcán, nem vagy egyedül. nálad van a telefon, tudnál segitséget hivni ha lenne valami....fő az hogy a fejedben elhatározd hogy igenis te képes vagy arra hogy szembenézz a félelmeiddel és nézz a háttérbe hogy mi váltja ki, lelki problémák stressz, amit átkell alakitanod más gondolkodásra és érzelmekre és te önhatásos vagy és nem félsz,!! nem könnyű azt tudom, de megéri! mert a pánik az csak egy állapot! de meghalni nem fogsz benne!!! csak te tudod leküzdeni ha AKAROD!!!!!
2015. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Utolsó! Én meg azt tartom butaságnak (sok orvossal egyetértésben),hogy valaki "mártírkodásból" végig szorongja a terhességét. Sokkal rosszabb a babának, mint egy olyan nyugtatót bevenni, amit a doki is enged. A Seduxen-t pl. több ezer kismamán tesztelték, és semmi rendellenességet nem találtak a megszületett babáknál. Sőt, sok helyen a mai napig koraszülésre, vetélés megakadályozására infúzióba is adják. Nekem nem is egy ismerősöm szedett nyugtató terhesen (az egyiknek az anyukája halt meg, miközben ő várandós volt), és mindenkinek egészséges gyereke van.

De természetesen nem találomra kezdték el kapkodni a gyógyszert, hanem orvossal konzultáltak előtte. Nekem szerencsére nem volt a terhesség alatt komolyabb rohamom, de előtte igen. Volt, ami több napig is eltartott és olyan görcsben volt a testem,hogy szabályosan izomlázam volt már tőle. Na ha én elképzelem,hogy egy ilyen, milyen lehet egy magzatnak.... Hát akkor inkább a gyógyszer.

2015. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Márpedig nem mond hülyeséget az utolsó előtti válaszoló, pláne hogy meg is élte.Igaza van, itt a gyógyszer nem segít.Sem terhesen, sem várandósan.Az hogy a babára milyen hatással van a nyugtató???Majd pár év múlva kiderül, mikor jönnek elő a betegségek, allergiák, stb.....Muszáj először gyógyszer nélkül megpróbálni kontrollálni magunkat, és igen is gondolatokat átalakítani, lelki bajokat megoldani, és pozitívabban gondolkodni.A gyógyszer nem segít, csak letompítja az embert.Ez miért jó a babának???Méreg.Nem tudom miért kell gyógyszerszedésre buzdítani bárki is???
2015. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
köszönöm az utolsó válaszolonak, körül kell nézni a családban ,hogy milyen a lelki háttér, mi az ami nem jó és mi az ami még elfogadható de változtatni kell....a nővérem komoly hhipohonder és az váltotta ki nála hgy nagyon orán férjhezment nem élt, és igenis ő azt n em tudja megérteni hogy lelki okai vannak a betegségének vagyis a kitalált betegségeiről mivel minden negativ a tünetek ellenére is... szóval rendezni kelll a lelki háttereket és észrevennimindennnek a szépségét, és a gondolatokat kell átalakitani. a párom pszichoterapeuta és sok emberen segitett már, csak akarni kell a szép életet..de persze midnenki a saját életéért felelő, és nemmondom hogy akkor ne szedje a gyógyszert, DE ha megteszi ezt egy c vitaminnal ami még jót is tesz de azt hiszi hogy az a nyugtató ugyanazt a hatást éri el :) ez pszichologia
2015. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!