Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedülálló anyaként milyen...

Egyedülálló anyaként milyen állami támogatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok,és sajnos úgy néz ki egyedül kell felnevelnem a babámat.A kérdésem az lenne,hogy egyedülálló anyaként milyen állami támogatásokra számíthatok???A válaszokat előre is köszönöm.
2007. nov. 2. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A babazo.hu minden le van írva részletesen

2007. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom csak néhány ezer forintal lesz több a családid meg talán a gyes/gyed, későbbiekben ha már dolgozol akkor pár nappal több szabit kapsz, és kicsit több nap táppénz jár. Esetleg kérhetsz az önkormányzattól is támogatást, pl étkezési hozzájárulást ilyesmit és az elbírálásnál figyelembe veszik, hogy egyedül álló vagy. Amennyiben az apuka nem szeretne gyermek tartást fizetni kérheted a bíróságot, hogy előlegezze meg neked amit a kincstár fizet ki és ezt az apán később behajtják...

De szerintem nagyon nagy felelősség a mai világban egyedül gyermeket vállalni, ehhez sok erőt boldogságot kívánok. S remélem, hogy a családod legalább melletted áll és a későbbiekben megtalálod a nagy Őt is, hogy gyermeked egy igazi nagy boldog családban nőljön fel.

2007. nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!