Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még csak a 21. héten tartok...

Még csak a 21. héten tartok és máris rengeteget híztam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egy kicsit bepánikoltam,mert már 8 kiló plusznál járok.Az első trimeszter alatt nem volt fölöslegem,aztán hirtelen gyarapodni kezdtem.Nem a magam egészségét féltem elsősorban...nem érzem magam hiúnak,hiszen babavárás előtt sem voltam mindig szupervékony.Azzal is tisztában vagyok,hogy mindenkinél másképp működnek ezek a dolgok....Irodai munkakörben dolgozom,sajnos egész nap ülök,némi megszakítással.Vajon érdemes lenne kicsit diétáznom?
2008. aug. 30. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 8 kiló plusszal vagyok a 21.hét óta nem nőtt a súlyom.

Több zöldséget eszek és kevesebb kenyérfélét, azt is rozsost stb..

Így most tartom, de fogyni nem szabad, mert a zsírbontáskor mérgező toxinok szabadulnak fel, ami nem épp jó a babának, de ne aggódj hamar lemegy szülés után, főleg ha szoptatsz.

2008. aug. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ha minden rendben veled és a babóval -vérnyomás jó, nincs vizesedés stb.. - akkor semmit ne tegyél! Alkati dolog, hogy ki mennyit hízik a terhesség alatt és utána úgyis lemegy majd! Nem baj ha annyit eszel amennyit, és azt amit kívánsz. Önmagában attól, hogy 10-20 vagy akár 30 kilót szedsz fel még nem lehet baja a picúrnak! Ha kiegyensúlyozott boldog kismama vagy, és mindketten jól vagytok, akkor nem lehet baj! Boldog babavárást!
2008. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek,tudom,hogy sokan tesznek fel hasonló kérdéseket,sokaknak vannak hasonló gondolatai,gondjai...mégis megnyugtató az a pár sor,amit válaszként kapok!Köszi mégegyszer....
2008. aug. 30. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!Én is kb ott jártam mint te a 21. héten!AZ orvosom diétára fogott,csinátam tartottam is a súlyom 3-4 hétig!Aztán meg diéta ellenére beindultam megint most a 26 héten járok 13-nál!Szerinte én a víztől is hízok...!Hízok,de legalább elmondhatnám,hogy amellett,hogy annyit és azt eszem amit szeretnék!Kezd elegem lenni ebből az egész diétából!A párom eszi a finom fehér ropogós kenyeret,én meg rágom a száraz abonettet,meg paprkát eszem rizsköret helyet!Kezdem feladni lelkiekben,mert legalább ne híznék,akkor lenne erőm folytatni,de így..na mindegy ez az én problémám!Párszor már kiborultam miatta,meg már lassan félek dokimhoz menni,mert felteszi a nagy kérdést!"Súllyal,hogy állunk?"Nem tudom mennyi jön még fel rám,de félek elfogy a kitartásom és egyszer azon kapom magam,hogy 7 után vajaskenyeret eszem kolbásszal vagy valami finomsággal,és mindegy,hogy mit,de nem szénsavmentes vizet iszok hozzá..

Ha szeretnél diétázz,remélem neked beválik...

2008. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos nálam is elsőszámú kedvenc a ropogós fehérkenyér :) ,és mindegy,mennyi az idő.Jaj,de olyan butuska gondolataim támadnak,hogy nem szabad éhesnek lennem ( a pici miatt )és gyorsan segítek is a gondon...eszem.:( Nah,mindegy azért az idő majd megoldja ezt a kérdést.Köszi neked is!
2008. aug. 30. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Sokan így vannak tényleg, de hidd ela barátnőm is 28 kiló pluszt szedett fel, és le is ment már 5 hónap alatt... ha pedig éhes vagy enni kell, de kipróbálhatod a rozsos kenyeret, mert laktatóbb is, igaz a friss fehér kenyér a magyar igazi eledele, de nem kedvező tápértékű.

Szóval minden éhségérzethez jó étvágyat kívánok!!

2008. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most tartok 25 kg hízásnál, és a 38. héten. Engem nem érdekel a túlsúly, ha sütit kívánok este 8-kor, akkor sütit eszem. Senki nem szólt még a súlyom miatt, igaz nem is érdekelne. A kisfiam szépen fejlődik, én pedig jól érzem magam a bőrömben. Majd szoptatás után ráérek azon agyalni, hogy hogyan adom le, de addig is boldogan várom a babát. Igaz, hogy mindenki azt mondja, hogy csak a hasam nőtt nagyon nagyra, amúgy alig látszik valami hízás.

Minden jót!!!

2008. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!