Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A barátnöm 30 hetes terhes és...

A barátnöm 30 hetes terhes és most sikerült le tenni a cigit előtte napi 20 szálat szívot. Tartom Valòszínüleg hogy beteg lesz a baba ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A baba folyamatosan rugdos, jo a szívverèse és àllítòlag a csuklàsa arra utal hogy pròbàlja edzeni a rekeszizmàt magyarul lèlegezni pròbàl. Èn azt gondolom,hogy beteg mert annyi cigi szívàs utàn kizàrt, hogy egészséges legyen

2015. jún. 18. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Aki aktívan dohányzás mellett esett teherbe annak azt szokták tanácsolni hogy folyamatosan csökkentse a napi cigaretta adagot, mert a babánál is jelentkeznek az elvonási tünetek ha hirtelen hagyja abba.


Őszintén szólva, persze esély van rá hogy egészséges, vannak rá példák, de szerintem elég sanszos hogy valami probléma jelentkezni fog emiatt a babánál, csak lehet hogy az nem egy már a terhesség alatt észrevehető baj.

komolyan nem elítélni akarom a barátnődet, de ez elég felelőtlen volt részéről..

2015. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Hát azért nem feltétlen lesz beteg, sajnos az én családomban is volt 2 kismama, akik végig cigiztek és egészséges gyerekeik vannak.
2015. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha mákja van, nem lesz baja. De pusztán a szerencsére bízni egy olyan dolgot,amit tudok befolyásolni, hát....
2015. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem lesz baja a babának anyi kismamát lattam már dohányozni és egeseges babájuk lett. Persze nemjó ha dohányzik dohányzott.meg is mi keztete ara pont a 30dik héten hogy letegye. Mertnem tete le előbb????
2015. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, hogy ezzel jönnek, hogy fokozatosan kell letenni, a láncdohányos anyám rögtön letette. Meg szerintem egy jó érzésű, normális nőnek ezt kéne tenni, de hát jobb takarózni orvosi magyarázattal. Vagy szimplán akaratgyengeként végig dohányozni.
2015. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
anyám erős dohányos 16 éves kora óta, én és a húgom is csontrendszeri fejlődési rendellenességgel születtünk
2015. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A férjem anyja ugyan állítólag terhesség alatt nem szívta, de após a lakásban dohányzott, vágni lehetett a füstöt, és ebben a légkörben volt állapotosan az anyós.

Első gyerekük bölcsőhalálban meghalt, a másodiknak csípőficama volt, a párom pedig gyengébb idegrendszerű, könnyebben stresszel mindenen, korábban gyógyszert is kellett szednie.

2015. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is dohányoztam, de 5 évvel ezelőtt letetettem, azért hogyha arra a kerül a sor, hogy babát szeretnénk, akkor már rendben legyek.

Most tervben van a baba (első próbálkozós hónap) és örülök, hogy így tettem.


Szerintem is felelőtlenség dohányozni terhesség alatt, anyám is dohányzott... nem lett semmi bajom, de ez nyilván nem anyámtól függött...

2015. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
letettem*
2015. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Eleve nem értem, aki családtervezésben van, miért akkor teszi le, amikor terhes?

Más, ha nem tervezett a gyerek, de ahol tudatosan akarnak gyereket, mi az, hogy előtte hónapokkal nem teszi le? Normális nő így gondolkodik. Több dohányos kolléganő is mondta, minimum 3, de inkább 6 hónappal előtte leteszi, mintsem próbálkozni kezdjenek, hogy tisztuljon a szervezete.


Én mondjuk soha nem dohányoztam, de így is a próbálkozás előtt fél évvel elkezdtem egészségesebben étkezni, jobban ügyelni a táplálkozásra, a vitamin és folyadékbevitelre.

2015. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!