Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhes vagyok az...

21 hetes terhes vagyok az ultrahang leleten "jelzett vesetágulat" szerepel, de nincs adat, hogy mekkora. Utalhat betegségre?

Figyelt kérdés
Miskolci Semmelweisben voltam vizsgálaton, az orvos Dr. Dudás Ernő azt mondta ne aggódjak emiatt, mégsem tudok lenyugodni. Amúgy kisfiam lesz, tudom a fiú magzatoknál gyakori a vesetágulat.
2015. jún. 19. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy egy picit nagyobb, de nem jelentősen. Mikor kell legközelebb menned ultrahangra?
2015. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3 hét múlva a 24 hetes Uh-ra kell visszamennem. Amúgy most 21 hetesen végezték el a rákszűrést és azóta fáj a derekam pedig pihenek. Ez normális? Már nagyon félek minden kis tünettől...
2015. jún. 19. 09:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Biztos nincs összefüggés - hacsak az nem, hogy nem jól helyezkedtél el azon a keskeny kis nőgyógyászati vizsgálón. Viszont a túl sok pihenés sem tesz jót a deréknak. Ha feküdnöd kell akkor lehetőleg valamilyen keményebb matracot szerezz be. Esetleg kérd meg a párodat, hogy picit masszírozzon meg :)


Ez a vesetágulat csak olyan mint mikor látod valamiről hogy nem teljesen olyan, mint amilyennek lennie kell, de olyan igazi gond sincs. Talán nem a legjobb példa, de olyasmi, mint mikor kipirul a bőröd valahol és elkezded nézegetni, hogy tulajdonképpen mi is történik ott? Csak kipirultam a melegtől, vagy valami allergia, vagy csípés? Valami van, de mégsincs semmi. Ha 3 hét múlva mész akkor lehet, hogy semmit nem fognak látni. Ha meg igen, akkor sem biztos, hogy baj van. Nagyon sokszor a ciszták, megnagyobbodások elmúlnak.

2015. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kicsit lenyugtatott. Viszont nincs már annyi vizsgálat , mint tavaly és az AFP-t is kiiktatták-jó az igen elavult módszer.. eddig SZTK-s rendelésre jártam és nem vagyok benne biztos, hogy olyan jó ötlet volt, de úgy gondoltam ott is feltűnne az esetleges probléma. Remélem semmi gond nem lesz. Mégegyszer köszönöm a választ!
2015. jún. 19. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugi tényleg, ha gond van, akkor azt az oep-finanszírozott rendelésen is mondják, és elmondják, hogy mit kell tenni, mire lehet számítani. De ha nagyon aggaszt, akkor legközelebb kérdezz rá, vagy említsd meg a védőnőnek, hátha ő is tud valami okosat mondani.
2015. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

gyakori a fiuknal tenyleg

a 30-34 het kozott ujra meg kell nezni ha tovabb tagul a vese esetleg szuletes utan megelozo antibiotiukumot adnak neki es figyelik hogy pisil rendessen a baba.

2015. jún. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És az uh-n az sztk-ban a szonográfus + a miskolci másik doki látta volna,ha vmi baj van pl.Down-kór?
2015. jún. 19. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, a Down kórt nem lehet minden esetben látni. Viszont UH-on általában nem a veseciszta, főleg nem az egyoldali jelzi a Downt. Általában ezek jönnek mennek. Néha az agyban is van egy-egy kis tágulat és elmúlnak akár napok alatt. Ha minden másod rendben van akkor csak emiatt nem érdemes aggódni. Egyre jobbak az ultrahangok és egyre több mindent látnak rajta: cisztákat, tágulatokat. Csak ha kétféle eltérés van akkor kellene menned ezzel tovább. Mivel nemsokára újra ultrahangod lesz és ez csak egy kis eltérés ezért nem küldött tovább a dokid. Az egyik észreveszi a másik nem. Attól is függ, hogy fekszik a baba, mennyire jó a készülék. Nyugi. Legvégső esetben ha gond van akkor meggyógyítják.

Élvezd kicsit a jó időt, a nyarat és főleg a babavárást :D

2015. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást!
2015. jún. 22. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!