Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok de még nem...

Terhes vagyok de még nem vagyok nagykorú. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Februárban múltam 16. Párom idősebb. Nem terveztük a babát de ha így alakult örülünk neki. Össze is házasodnánk de ehhez a szüleim nem járulnak hozzá. A babát sem engedik megtartani. Van ebbe beleszolásuk? Össze tudnánk házasodni az engedélyük nélkül?
2015. jún. 24. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

1. A baba megtartása csak a te döntésed, ebbe a szülök sem szólharnak bele.


2. Ha el akarnád vetetni, ahhoz viszont kell a szülök engedélye - illetve, ezt felülírhatja a gyámhatósági engedély.


3. 16 évesen csak akkor házasodhatsz, ha a gyámhatóság engedélyezi (a szülöktöl nem kell engedély), viszont ezt csak nagyon ritkán és indokolt esetben adják meg.


4. A terhesség nem elég indok, emiatt nem fogja a gyámhatóság a házasságkötést engedélyezni.

2015. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Fel tudjátok nevelni? Mert a szüleidre ezek szerint nem nagyon számíthattok...egyébként akaratod ellenére nem kényszeríthetnek abortuszra.
2015. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Milyen esetekben adnak engedélyt a házasságra? Házasság nélkül élhetek a gyerekem apjával? Szüleim visszahozathatnak ha elköltözöm itthonról ?

2015. jún. 24. 15:31
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, fel tudjuk nevelni. Páromnak van lakása és vállalkozása, megtakarítása. Nekem is van egy öröklött családi házam, de ahhoz elvileg nem férek hozzá amíg nem vagyok nagykorú. Jelenleg az ki van adva albérletbe ami bevétel a szüleimhez kerül (nem tudom hogy ez jogos-e (
2015. jún. 24. 15:35
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
16 évesen gyereket szülni? Ne viccelj már, gyereknek gyerek nem való, ez köztudott. Persze értem én hogy cuki meg minden, meg ott a rózsaszín köd, de gyereket az vállaljon már aki fel is tudja nevelni. Ha a szüleidre nem támaszkodhatsz (jogosan, ha babázni akarsz keress a szekrényben egyet) mit csinálsz, amikor apuka bemondja az unalmast? Se iskolád, se semmi. Persze igen, le lehet tenni a szakmát, érettségit meg mindent. De addig is lakni is meg élni is kell valamiből. Reálisan nézd már a dolgokat. Kérdésedre válaszolva nagyon nyomós indoknak kell lennie hogy a gyámhatóság engedélyezze a házasságot. Pl. bántalmazás, terror, rossz körülmények és a többi. Csak a két szép szemedért, meg mert te terhes vagy nem fogják engedélyezni a házasságkötést. Mivel kiskorú vagy a szüleidnek van felügyeleti joga feletted úgy vitetnek vissza a rendőrséggel, ahogyan akarnak.
2015. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Te 16 vagy.

A "párod" pedig bőven nagykorú, ha saját vállalkozása van.Megtakarítás? Saját lakás? Hány éves 40?

Remélem az én lányomnak több esze lesz 16 évesen.


Hogy a kérdésedre válaszoljak igen, van beleszólásuk.

2015. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Egyszerűen egy felelőtlen gyerek vagy, akinek igen csak szüksége van még a szüleire. Ne fordulj velük szembe!
2015. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkor ebben az esetben apukának nincs joga a gyerekhez? Mert a szüleim nem fogják hagyni hogy meglátogassa.És a babám már több mint egy éves lesz mire nagykorú leszek. Addig a páromnak nincsenek jogai?
2015. jún. 24. 15:42
 9/18 A kérdező kommentje:
Párom 29 éves, de a jó családból származik. A szülei jó anyagiakkal indították el az életben. Ráadásul mai napig támogatják ha kell. Biztosan nem szenvednénk hiányt semmiben.
2015. jún. 24. 15:44
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem szégyellitek magatokat?Ha segíteni nem tudtok,mit károgtok? Lehet ez a lány jobb anya lesz,mint ti valaha is.Pontozzatok csak le nyugodtan!
2015. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!