Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha Édesanyám iker terhes volt...

Ha Édesanyám iker terhes volt velem, csak az egyik embrió elhalt, akkor van rá esélyem, hogy ha terhes leszek ikreim lesznek?

Figyelt kérdés

2015. júl. 2. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, azaz nagyobb a valószínűsége valamennyivel. Ellenben pl. az nem növeli meg semennyivel az esélyét ha a férfi felmenői között vannak ikrek. szőval női ágon öröklődhet a hajlam :)
2015. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) a férfi ágon miért nem hajlamosít? ezt még nem hallottam soha
2015. júl. 2. 16:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert a férfi alapból több millió spermiumot küld útnak, így ha rajta múlna, bármikor lehetne ikerterhesség.
2015. júl. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
passz, lehet h 2 x-hez kötött, mindkét x-en egy gén ugyanazon allélját igényelve.
2015. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk a válaszom nem magyarázza az egypetéjű ikreket (3. Voltam)
2015. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Egypeteju ikrekre a hajlam nem örökölhető.

ketpetejuekre igen. Viszont mivel a férfiak nem ovulálnak, max a hajlamot tudják átadni a lanyaiknak. Azaz ha az én ferjemnek van ikertesoja, a ferjem mivel nincs peteerese nem hordozza a hajlamot, neki nem lesznek. Viszont a mi lányunknak át tudja adni, aki ezáltal tud egyszerre két petesejtet érlelni egyszerre. Egészen pontosan igy örökölhető a hajlam rá csak.

2015. júl. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor nagyobb az esély, ha az elhalt ikerrel egyébként nem lettél volna egypetéjű. Kizárólag a kétpetéjű ikerterhességre lehet családi hajlam, ugyanis ahhoz két tüsző megérlelése kell a petefészekben és erre kialakulhat hajlam. Az egypetéjű ikrek azonban teljes egészében a véletlen művei, nincs benne genetikai meghatározottság. Azt, hogy ez csak női ágon öröklődik, ugyanez a dolog magyarázza, vagyis hogy a kétpetéjű ikrek lértejötte az anya petefészkének működésén múlik. Tehát hiába hajlamos mondjuk az anyósod kétpetéjű ikreket szülni, attól a te petefészked olyan, amilyen, a férjed meg mindenképpen többmillió spermával száll be a buliba, ő ezért nem is érdekes ikerszempontból. Az egypetéjűeknél meg a természet játékáról van szó osztódás közben.
2015. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom, hogy anyukámnak van ikertestvére, apósomnak van ikertestvére, apukám első unokatestvérei között is vannak ikrek és nekünk mégis csak egy gyerkőcünk született, illetve a testvéremnél is csak egyes gyerekek vannak és a férjem unokatestvéreinek is csak egyes gyerekeik vannak.

Szóval igazából nem jelent semmit, hogy most pont anyukádnak ikrei lettek volna.

2015. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6os nagyon jol mondja!


Bar en hallottam olyat is, h az oroklodes egy generaciot at szokott ugrani.

2015. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor ugrik egy generációt ha mint mondták ikres anyának fiai vannak, mert nekik nem lehet örökletesen petefészek túlmüködésuk de ha az anyának lánya wan wagy a fiának lesz lánya örökölheti mert a gént attól továbbviheti a lányára. nekem apai dédnagymamának woltak ikrei (nagymama testwérei.) nekem ugyan walószinüleg egypetéjüek de apám unokatesójának kétpetéjű ikrei wannak. az egypetéjü ikrek fogantatásának oka még nem bizonyitott
2015. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!