Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok, terhes. Az...

17 éves vagyok, terhes. Az elmúlt napokban a fülembe ültették hogy elvehetik tőlem a babám ez igaz?

Figyelt kérdés
Hol lehet erről bármi infot kapni? Akik voltak ilyen helyzetben(16-17 évesen) azok tudnának segíteni? Valamint abban hogyan lehet baba mellett tanulni?

2015. júl. 11. 23:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Szülésig nem töltöd be a 18-at?
2015. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nem. Még csak most töltöttem a 17-et. Azt mondták rendelnek ki magzatvédő gyámot. Ez még nem történt meg. A családsegítős csaj teljesen rám szállt ráadásul egyfolytában az első "találkozást" emlegeti mindenkinek ami abból állt hogy éppen indultunk volna el a szüleimmel. Már levoltak húzva a redőnyönyök mikor csengettek. Bele írta a terepszemlébe hogy lehúzott redőnyök,ideges szülök. Nem volt csoda mikor épp dolgozni mentek és este éjfél körül érnek általában haza és én meg mentem volna nagyimhoz. Gondja volt mindennel. pedig a szobám rendezett pár ruha volt elől amit akkor szedtem a szárítóról,elől voltak a tányérok amin épp ettem és amin a zöldség és felvágott volt. Ezt mind beleírta. Mintha alkalmatlan lennék vagy a Szüleim bunkók mikor anyukám még a legrosszabb emberben is képes a jót meglátni.
2015. júl. 11. 23:50
 3/40 anonim ***** válasza:
80%

Magzat védő? :O

Én meg nem hallottam ilyenről


De mi az, hogy valaki 17 évesen nem szülhet??


Es aki 15(!!!!!) évesen lesz terhes es megtartja a babát azzal mivan?!


Es az, amit csinált a csaj az felháborító...

Amúgy is attól, hogy valakinek a ruhai a földön vannak miert ne lenne alkalmas a gyereknevelésre?

Ennyi erővel senki nem alkalmas, aki egy pici kupit is hagy maga utan/van a szobájában?!

2015. júl. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
86%
a 14 éves cigány lányoktól sem veszik el
2015. júl. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
66%
Nalad maradhat a baba meg akkor.is ha fiatalabb lenel.csak a te esetedben.anyukadnak valallni kell 1 evig a.gyamsagot a pici utan. Legkozelebb kerj felvilagositast az orvostol akihez jarsz vizsgalatra.mert ha nem intezotek el a gyamsagot szules utan nem viheted haza a.babadat.
2015. júl. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 Duenna ***** válasza:
67%
Senki nem veszi el a babádat, nem veheti el senki! Beszélj az esetről az orvosnak, akihez jársz!
2015. júl. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Duenna ***** válasza:
67%

2:3. § [A magzat gyámja]


(1) A gyámhatóság - kérelemre vagy hivatalból - gyámot rendel a magzat részére, ha ez a magzat jogainak megóvása érdekében szükséges.


(2) Gyám rendelését a magzat szülője, nagyszülője, az ügyész és a jegyző kérheti.

2015. júl. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
80%
Mivel fiatalkorú vagy így a született babád mellé gyámot rendelnek. Te a korod miatt nem lehetsz, hiszen neked is a szüleid a gyámod. A babádnak is lehetnek a szüleid a gyámjai. Amikor majd betöltöd a 18 évedet, képes leszel önállóan anyagilag is ellátni a gyermekedet, kérheted a gyámsági jogot. Ez mindig így volt.
2015. júl. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Nekem ez így elég kusza. A fiamnak van Apja is. Az orvosom annyit mondott hogy a páromnak kell aláírni az apasági nyilatkozatot és így az ő nevére kerül és ő lesz a gyámja.

Ja,ez az. Ráadásul a ruha az ágyamon volt! :D

2015. júl. 12. 01:22
 10/40 A kérdező kommentje:
igen azok is megtarthatják. Mondjuk annak Örülök hogy nem kaptam negatív hozzászólást hogy terhes lettem. Helyette itthon pedig ismerjük a gumit és a fogamzásgátlót is. Egyszer nem használtuk és ez lett a vége.:/
2015. júl. 12. 01:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!