Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki Pajzsmirigy alulműködé...

Van aki Pajzsmirigy alulműködés gyógyszeres kezelésének elkezdését követően esett teherbe? Mennyi ideig tartó sikertelen próbálkozást követően, gyógyszerszedés elkezdése után mennyi idővel? Milyen és mennyi gyógyszert adott az orvos?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 10:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem igazán a kérdésedhez kapcsolódik a válaszom de engem tavaly pm-alulműködés gyanúja miatt elküldtek ultrahangra,mert magas volt a TSH értékem(8,5).

Végül az uh. nem mutatott semmit így nem kezdtem szedni gyógyszert és rá 2 hónapra teherbe estem.

Most vagyunk 35 hetesek.

Sok sikert neked!

2010. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem kivették a pajzsmirigyem 95-ben,azóta gyógyszert szedek,ami pótólja a hiányt.Napi 1 szem L-Thyroxin 50 mg-t,és ez elég hál istennek,pont tegnap kaptam meg a véreredményt minden értékem jó.3 hónapi próbálkozás után estem teherbe úgy hogy 35 éves vagyok,tehát ez is befolyásoló tényező.Most vagyok 29 hetes ,minden rendben a kislányommal,szépen fejlődik,nincs gond,talán "csak"annyi,hogy megnagyobbodott a göb ami van ,és azt szülés után kezelni kell.Szóval ha minden értéked jó,be van állitva a gyógyszer akkor semmi baj nem lehet.Ja és a terhesség alatt sem kellett a gyógyszert emelni eddig.Sok kiskert kivánok!
2010. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 6 éve van gyógyszeresen kezelve a pajzsmirigyem!Először 50mg Euthyrox volt,utána 75mg ,most pedig 62.5mg!5 év:(((( után estem teherbe:)))!!!Most 21 hetes vagyok!És 4-5 hetente kell ellenőrzésre járnom!
2010. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat, és boldog babavárást kívánok. Én is 35 éves vagyok, 7 hónapja próbálkozunk, a többi eredmény jó, de a TSH 4,67. 25 mg Letroxot kaptam ezen a héten, és csak május végén lesz újabb vérvétel. Kicsit kevésnek tűnik ez az adag... Bár azt mondta az orvos, hogy azonnal el kezd hatni a gyógyszer, és nagyon gyorsan teherbe fogok esni. Hát a próféta szóljon belőle!
2010. márc. 5. 11:10
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is alulműködéses vagyok.

5-ös TSH-val estem teherbe, a pozitív teszt napjától szedtem az 50 qg Letroxot. Sajnos kevés volt, 10 hetesen elvetéltem.

Ezután nekivetettem magam a tényeknek, és kezelésbe vettem a dolgot.

Kiderült, hogy teherbeesni, illetve az első 12 hétben, a 0,1-1 közötti TSH a legjobb! Tehát szinte túlműködős pajzsmirigy kell, mert a baba idegrendszere kevés pm-hormonnal nem tud kialakulni!

Így én a vetélés után 3 héttel elmentem újabb vérvételre, akkor már 6 fölött volt a TSH-m, és erre írtak nekem 51 qg Letroxot továbbra. Mondom, ja, persze, ez úgysem elég. Elkezdtem szedni a 150 qg-ot, ami 2 hónap alatt levitte a TSH-t 0,09-re. Rá 2 hétre újra terhes lettem, emeltem az adagon, és az első 16 hétben, amíg a baba nem tud saját magának termelni pm-hormonokat, addig a 200 qg-ot szedtem végig. Utána csökkentettem fokozatosan, de nemrég kiderült, hogy a 100 qg már kevés, nem a babának, hanem a baba miatt az én szervezetemnek, - 7 lett a TSH-m újra, 4 hét alatt megugrott 1-ről!! Így újra 150 qg-ot szedek, de lehet, hogy még ez is kevés, akkor emelem 200-ra a köv. vérvétel után...

Szerintem, amit te szedsz, a 25 qg, írtó kevés. Igaz, ekkorával szoktak kezdeni, csak így lehet, hogy 6-12 hónap is kell, hogy beálljon a jó értéked! Én emelnék a helyedben 50-re 4 napig, majd 75-re, és ezzel 4 hét után megnézetném, hogy mekkora a TSH, ha valahol 2 környékén, akkor OK, lehet próbálkozni a babával, de amint pozitív a teszt, rögtön emelnék 50 qg-ot az adagon, és 4 hetente vérvétel! És 1 körül tartanám a TSH-t, ha kevesebb, az nem baj!

Ha azonban a 75 qg-mal nem megy le 2 körülire a TSH, akkor még tovább emelnék...

Amíg nem jó az értéked, kérlek, védekezzetek! Mert besikerülhet a baba rossz TSH mellett is, ahogy nálam is volt az előző, de sajnos annak 90%-ban rossz vége lesz... :(

Ha emelsz az adagon, használnia kell a tabinak, azt a 2 hónap védekezést meg egy egészséges baba érdekében ki lehet bírni!

De ha maradsz a 25qg-nál, akkor lényegesen több idő kell a jó értékhez. Ez az, amit én nem vártam meg, hanem a www.konzilium.hu oldalról, és Solymosi dokitól tájékozódtam. Azóta a saját pm-orvosom vagyok, és a baba köszöni jól van. :)

Sok sikert Nektek is!

28 hetes kismama

2010. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál!!!!! Én múlt hét szerda óta szedem a 25 qg- ot, szerinted már felemeljem, vagy még várjak egy kicsit. A vérvétellel az a próbléma, hogy az orvos május végére írt beutalót... Nem lehet semmi bajom attól, ha magamnak emelem fel a gyógyszert?
2010. márc. 8. 08:27
 7/21 A kérdező kommentje:
Jaj, és természetesen a legfontosabbat felejtettem el: szívből gratulálok a babához!
2010. márc. 8. 08:28
 8/21 anonim ***** válasza:

A 28 hetes kismami vagyok.

Én, ha emelek, akkor 4 napig szoktatom magam a nagyobb adaghoz, további 4 napig a mégnagyobbhoz, stb. Mert ha hirtelen emel az ember, akkor szívdobogást, hőhullámot okozhat. De így, hogy szerda óta szeded a 25 qg-ot, így már emelhetsz.

Én bátor vagyok, voltam és eltökélt. Azt akartam, hogy minél hamarabb jó legyen a TSH-m, hogy próbálkozhassunk. Így szemrebbenés nélkül emeltem magamnak, és kezelem magam a mai napig, de persze ezzel nem dicsekszem egy orvosnak sem. :) Mert furán néznének. De én így érzem jól magam, - a vérnyomásomon, az édességzabáló rohamokon, a depin rögtön érzem, ha baj van. És a vérvétel is mindig igazol. De ehhez tényleg az kell, hogy 4-6 hetente nézetsd meg! Különben szeded vaktában az adagot, és fogalmad sem lesz, hol tartasz TSH-ban. Babatervezésnél tudom pontosan én is, hogy minden hónap számít. :)

És ha ez a betegség kezelve van, és jók az értékeid, akkor semmi baj nem lehet, élhetünk 100 évig, és kihordhatunk 20 babát is. :)

Én a házidokihoz megyek mindig beutalóért, első alkalommal mondtam neki, hogy melyik kórházban ki diagnosztizálta a pm alulműködést, x qg gyógyszert kaptam, de ellenőrizni havonta kell, míg be nem áll a jó érték, így minden hónapban fogok jönni. Tudomásul vette. :)

Azt javaslom, mivel a gyógyszer reális hatása a vérben 4 hét után látszik, ne várd meg a májust a vérvétellel, hanem kérj beutalót 5 heti szedés utánra! És minden 5 hetente (havonta) ismétlés!

A terhesség alatt egyébként nem érdekel senkit (sajnos), hogy mik az értékeim, kezelve vagyok, ezt tudják, beírják a kiskönyvembe a letrox aktuális adagját is, de senkit nem érdekel, hogy ki írta fel, milyen értékre.

Solymosi doki oldalán, a konzíliumon is fent van, hogy ez a betegség olyan, hogy van, aki 200 qg gyógyszerrel éri el azt az értéket, amit más 100 qg-mal. Ezért kell az állandó ellenőrzés, vérvétel.

Mielőbbi jó értéket és babát Nektek!

2010. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a tanácsot. Három hét múlva elmegyek a háziorvoshoz, és kérek beutalót vérvételre. Egyébként Neked a többi értéked jó volt, csak a TSH nem? Nekem a T3, T4 jó, de a májusi vérvételen vmi anti-nemtudom mit is fognak nézni, amit a háziorvos állítólag nem tud kérni, csak szakorvos. Neked is néztek olyat?
2010. márc. 9. 08:53
 10/21 A kérdező kommentje:
Ja, és Neked milynen tüneteid voltak a gyógyszerszedés előtt? Én állandóan fáradt vagyok, és eszméletlenül fázom olyankor is, amikor mások szerint teljesen normális a hőmérséklet, plusz nagyon száraz a hajam.
2010. márc. 9. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!