Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti jobban elítélitek az...

Ti jobban elítélitek az abortuszt mióta kismamák/ anyukák vagytok?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
én sosem itéltem el, 6 hónapja szültem, és nem változott a véleményem. Sajnos sok olyan helyzet van amibe nem szabadna egy gyereket belekényszeriteni
2015. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Talán még megengedőbb lettem, mióta gyerekeim vannak, mert már tudom, milyen sok minden kell ahhoz, hogy nekik jó legyen.
2015. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Én magam soha nem akarom átélni, nem akarok olyan helyzetbe sodródni, de ahogy korábban is, most is úgy vélem, hogy van úgy, hogy az abortusz a kisebbik rossz.
2015. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem itelem el abortuszt valaszto noket, csak jobban sajnalom a magzatokat, miota anya vagyok.
2015. júl. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Úgy látom valakinek ismét nem tetszenek a válaszok...


Hasonló véleményen vagyok én is mint ti, vannak helyzetek amikor muszáj, de így hogy a pocakomban van a babám és látom uh-n azért sokkal megrázóbb, hogy egy 12 hetes magzat, mennyire életképes...

2015. júl. 24. 17:44
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Nekem két kamasz gyerekem van, és nem ítél el az abortuszt. Oké hogy az anyaság szép és jó dolog, de vannak olyan helyzetek javarészt anyagi dolgokra gondolok amikor egy pici gyereket is alig bírnak etetni a szülők, mert alig van pénzük. Meg ugye gyakran becsúszhat a baba akár védekeznek akkor is, ha egy fiatal lány aki 18 éves de nem tudja ellátni a gyerekét mert se munkája se végzettsége akkor kár gyereket kényszeríteni a dologba. Ha jó a családi háttér megint más a helyzet de az sem tarthat örökké, és egy idő után a fiatal anyukának kell átvennie a családfő szerepet, ha az apa lelép, vagy meghal, vagy nemi erőszak miatt csúszik be a baba. De rengeteg olyan fiatal anyukáról hallok meg ismerek is 2-3 ilyet ahol megunják a gyereküket, lepasszolják a nagyszülőknek és ők elmennek külföldre dolgozni vagy máshová olyan címszóval hogy a pénz miatt, pedig sajnos sok esetben elbulizzák az üres óráikat, és szegény gyerekük lelki fejlődésével ártanak. Nem egy ilyen embert ismerek sajnos akik eldobták a gyermeküket, meg ugye a szülés utáni depresszióról is azt mondom hogy egy hülyeség az egész, ez is csak egy süket duma hogy az anyuka pár napra megszabaduljon a gyerekétől, meg aki nem végez otthon házimunkát gyerek mellett az unalmába találja ki ezt. Én lányom 3 éves volt amikor megszületett a másik kislányom, és amikor a bátyám és felesége szörnyet haltak egy balesetben akkor az ő 4 éves kisfiuk is az én felelősségem lett mert nem volt más rokona rajtunk kívül, csak az anyai nagyszülei akik már nagyon betegesek voltak és nem bírták vállalni, amit meg is értek. A sógornőm öccse pedig még kiskorú volt így ő sem fogadhatta volna örökbe de nem is akarta. Én akkor 3 kis gyerek mellett végeztem a házimunkát mellette a férjem is rengeteget dolgozott és amikor hazaért ő is nagyon sokat segített, de munka mindig volt a házkörül, és amikor hétvége volt és jobban ráértem akkor a barátnőimmel és az egyetlen legjobb barátommal aki férfi ugyan de 5 éves korunk óta nagy köztünk csak a barátság ő is sokat volt mellettem és vittük mindenfelé a gyerekeket nem hagytak befásulni a négy fal között, én tisztességesen felneveltem a 2 lányomat és az unokaöcsémet is 2 évig én neveltem, de az egyik barátnőm nem szülhetett gyereket és nagyon megszerették, ahogyan a kisfiú is őket, ekkor a családsegítő meg a gyámhivatal és a srác nagyszülei bele egyezésével örökbe fogadták azzal a feltétellel hogy gyakran láthassuk őt. Ők nagyszerű szülők, nagyon jól felnevelték, most fog ősszel emelt érettségit enni néhány tárgyból és tanfolyamra fog járni egészségügyre, aztán vagy orvos vagy gyógyszerész lesz. Esze megvan hozzá, képességei is megvannak, okos, is mellette jó sportoló, és a barátnőmék sem bánták meg egy percre sem ezt az egészet, a legrosszabb anyagi helyzetükbe is a maximálisat adták a gyereknek, nem lettek depressziósok meg semmi, tisztelem és becsülöm őket ezért.


Sok szülő negyed ennyit nem tenne a gyerekéért ismerek olyan apát aki plusz munkát sem akar vállalni csak azért hogy otthon pihenhessen mikor a gyerekéért kellene dolgoznia hogy a picit beteg gyereküknek tudják fizetni a gyógyszereit meg a sajnos néhány drága dolgát mert vannak betegségei. És mivel nem tudják ezeket 100% ban megfizetni így sok minden kimarad a gyerek étrendjéből ami a fejlődését igen csak lassítja. Elég erősen figyeli már őket a gyámügy de teszik rá sajnos, és itt sajnos az idő ketyeg és a gyerek még időben utolérheti magát ha képesek betartani a pár játékszabályt amit az orvosok előírtak, és az apa is képes lenne napi 2 órával többet dolgozni hogy megtermelje azt a pénzt, és nem egy helyre mehetne dolgozni ahol alapból többet keresne de nem akar mert azokon a helyeken dolgozni is kell, mert a jelenlegi munkahelyén 8 órából 3-4 órát dolgozik utána az idejét a büfében vagy az udvaron tölti és újságot olvas meg játszik a telefonjával. A felesége meg sokszor vállal túlórákat de így is alig bírja mert ő is ugye maximum délután 4 ig dolgozhat mert fél 5 kor már el kell hoznia a gyerekét az óvodából amire a gyerek apja nem képes mert fáradt hozzá, meg nem bírja a meleget. Pedig teljesen érdekes módon autó ott van a feneke alatt amit használ is, és teljesen érdekes módon telik üzemanyagra is, meg a fenntartására.... És persze csak ő használhatja a felesége ha másik városba kell menjen valamiért menjen busszal meg gyalogoljon ami pénzbe ugyan annyi kb de 30 perccel több idő mint autóval. Az anyától nem sajnálom a gyereket ugyan mert sokat megtesz érte, viszont sok szomszéd akik közül egyik az óvónő megjegyezték hogy anyagilag sok mindent megtesz a gyerekéért, de mint nevelésbe nincsenek vele igazán meg elégedve. Csak addig nem szólhatnak ameddig nem durvul el jobban a helyzet, mert az anyuka a cigiről is leszokott csak azért hogy többet tudjon költeni a gyerekükre ami nagyon nagy dolog már a mai világban.


Én személy szerit pszichológiai vizsgálatokra küldeném a leendő szülőket hogy megállapítsák hogy tényleg alkalmasak-e. A rosszil nevelt, elhanyagolt gyerekből igen rossz felnőttek lesznek sajnos önhibájukon kívül, és ezzel kb a szülők csak a gyerek életét teszik tönkre, ami sokkal rosszabb mint az abortusz.

Igaz ez csak az én véleményem, tudom hogy megölnek egy életet ezzel, de sokszor jobb mint ha egy életet éveken át kínoznak lelkileg és csak nagyobb bajt csinálnak később.

2015. júl. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Máshogy gondolok a témára. Nem ítélem el, sose tettem. Csak inkább átlátom, hogy kis élet stb.. ahogy továbbra látom azt is, hogy van az a körülmény, amikor így dönt az ember.
2015. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Csak azokat a nőket ítélem el, akik a fogamzásgátlás egyik módjának tekintik az abortuszt. Ez nem változott. Más esetekben nem ítélkezem, mert nem vagyok a másik helyében. Ami viszont változott; régebben biztos voltam benne,h elvetetném ha kiderülne,h beteg. Most már viszont koránt sem vagyok benne biztos. Nem mondom,h 100%,h megtartanám, de sokkal nehezebb döntésnek tartom, mint azt korábban gondoltam volna.
2015. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
régen sem ítéltem el, mert vannak helyzetek amikor az a legokosabb megoldás. de mióta anya vagyok szomorúbb vagyok ha hallok ilyenről. vagy legyen az örökbeadás vagy ott hagyni csak úgy kórházba...stb
2015. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Természetesen vannak helyzetek, amikor elkerülhetetlen az abortusz (családi háttér, anyagi okok, iskola...stb.). Viszont amikor missed ab után feküdtem egy kórházi ágyon és azt hallgattam az ápolónőtől, hogy vannak olyan "visszajáró, huszonéves vendégek", akik szinte kéthavonta mennek abortuszra, mert nem tudnak felelősségteljesen élni és úgy távoznak a kórházból, műtét után 1 órával zárójelentés nélkül, mint aki a boltból megy haza a kenyérrel... ott hidd el, hogy elgondolkodtam az elítélés fogalmáról.
2015. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!