Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatt kell-e...

A terhesség alatt kell-e valamilyen papírt intézni, vagy mindent szülés után?

Figyelt kérdés

Arra gondolok mi az a sorrend, amiben érdemes a papírokat intézni, mert úgy látom előbb taj-szám kell a babának, aztán lehet ezt azt , de mit is? Az a baj, hogy tél lesz és valószínű a párom fog menni, de nem tudom mire készítsem fel.

Köszi a válaszokat!!


2008. szept. 4. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szülési szabit ki lehet venni már a szülés előtt is, akkor azt érdemes intézni. De nem érdemes, inkább menj el táppénzre, kell még az a szülési szabi szülés utánra.

A többihez (GYED, családi pótlék, apás szabi stb.) kelleni fognak a gyerek iratai. Azt a kórházban intézik. Születési anyakönyvi kivonatért kb. 1 héttel a születés után kell majd visszamenni. A lakcímkártyát postán küldik, a TAJ számot meg majd a szülés után 2-3 héttel.

Az a lényeg, hogy a kórházba vidd az irataid, plusz kell még házassági anyakönyvi kivonat másolat (mindenhol azt mondták, hogy kérjek frisset, de nekem elfogadták az eredetit). Ennek hiányában apasági nyilatkozat.

2008. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Szia! A helyi illetékes Államkincstárhoz menj be nyugodtan és kérd el az adatlapot a TGYÁS, családi pótlékhoz való igényléshez. Amit tudsz, azt töltsd ki, aztán ha a baba megszületett és már lesznek iratai, akkor már csak az ő hiányzó adataival kell kiegészíteni az adatlapot, a párod pedig viheti is be a hivatalba. Állítólag jobb személyesen bevinni, mint postára bízni. Ha babakötvényt is szeretnétek, akkor az APEH-tól is kell adószámot kérni, de adatlapot kérhettek nyugodtan előre, vagy szerintem a honlapjukról le is lehet tölteni.

Remélem tudtam valamit segíteni!

2008. szept. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Második hozzászólót javítanám:

1. a thgys-t nem az államkincstártól kell igényelni, hanem a megyei egészségbiztosítótól, mivel ez biztosítzási jogviszonyhoz kötött ellátás, és csak akkor kapod, ha minkaviszonyban állsz!

2. Adóigazolványt az APEH állít ki, külön igényelni NEM kell. A gyermek adóazonosító jeléről a Magyar Államkincstár leveléből értesülhetünk, amelyet a Babakötvény kapcsán küldenek ki.

2008. szept. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!