Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki kulfoldon...

Van itt olyan aki kulfoldon szult, vagy eppen most varja a babat?

Figyelt kérdés
Angliaban elek es dolgozom kozel 5 eve. Most varjuk az elso babonkat es szeretnek nehany hasznos infot vagy segitseget ebben a temaban.
2015. aug. 1. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Angliában élek és babát várok. Mi a kérdés? Annyi hogy mi lassan hazaköltözünk.

21hkm

2015. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hat a teljes idegosszeomlas szelen allok jelenleg. Ezer eve be regisztraltam a haziorvoshoz, de mivel meg nem volt ra szukseg nem is kerestem. Aztan most hogy megtudtuk elmentunk, adott egy millio papirt hogy toltsuk ki de a midwifehoz kell vinni nem az orvoshoz, jo ez is megvolt. Nemsokra ra beadtam a jelentkezesi lapot, a midwife hivott is miszerint en meg nem vagyok regisztralva sehova, oke vissza az orvoshoz. Azt mondta a a mellesleg nagyon aranyos neni, hogy minden rendben be kerultem a rendszerbe de hogy a midwife 12het elott nem foglalkozik velem. Hat a keves kis hajam is kihullik mert ide oda kuldenek... Nem tudom,ennek hogy kellene helyesen mukodnie? vagy ez a normalis itt?
2015. aug. 1. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Norvégiában szültem, ott lehet választani, hogy a háziorvosod adjon felvilágosítást a terhességgel, szüléssel kapcsolatban, vagy a védőnő. A háziorvost választottam, hogy ne kelljen 2 felé eljárni, a védőnővel csak a szülés után ismerkedtünk meg. Ha benne vagy a háziorvos szerint a rendszerben, semmiről sem maradsz le.
2015. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tavaly szültem Angliában. Először is nyugodj meg! Az első trimeszterben semmilyrn konkrét vizsgálat nincs. Én a 10. héten találkoztam a midwife-al, kaptam akkor egy kiskönyvet, beutalókat, felvette az anamnézist, súlyt és vérnyomást mért. A 12. héten kellett ultrahangra mennem és vért is vettek. Ezután kb 4 hetente van mindig találkozó a midwifw-al, a 20. héten ismét egy ultrahang, majd megint 4 hetente midwife, aztán a 32. héten vérvétel, és megint 4 hetente midwife. Ha nincs semmilyen komplikáció a terhesség alatt, akkor ennyiből áll a terhesgondozás. Ha bármilyen kérdésed van nyugodtan keress.
2015. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elöször is nyugi. Habàr én is ilyen idegbeteg lettem, mert a GP egy fabatkát sem ér. 12. heti uh elõtt nincs semmilyen vizsgálat. 10 héten voltam midwife-nál de csak kitöltöttünk egy csomó papírt. Kiskönyvet nekem csak az elsõ uh után adott. Menj vissza a midwife-hoz és kérj tõle egy idõpontot mostmár. Megvan az uh-ta az idõpontod? Ha nincs kérdezz rá a midwife-nâl h mi a menete. Nekem a kórházban adták, de csak mert korai erõs görccsel kerültem be, és vizsgálat után, az idõpontot is elintézték nekem. Itt tényleg más a rendszer. 12 hét elõtt le se sz@rnak. :) Ha nem vérzel, vagy nincs nagyon durva görcsöd nem vizsgálnak. Nincs hüvelyi vizsgâlat. Elsõ uh a 12 hét környékén, következõ a 20 hét környékén. A 3. uh, a szülés kiírt napján, ha nem szüpsz meg addig, úgy tudom. Semmilyen más vizsgálat nincs. Ezek között csak midwife van. Õ vett tõlem vért, vizeletet, kórtörténet, vérnyomás..Ennyi. A 16 héttõl kb néz szívhangot kézi géppel(nagyon halk). A gyerek nemét a 2. uh-on nézik csak. Felesleges is kérdezni a 12. hetin. Nem foglalkoznak vele. A gyerek várható súlyát sem követik, mint Magyarországon, lévén nincs több uh.

Addig nehéz, míg nincs meg az idõpontod az elsõ uh-ra, utána megy minden gördülékenyen. Ja amikor kéred az idõpontot az elsõ uh-ra,szólni kell h kérsz Dawn tesztet is. Ez annyi h uh után vesznek egy fiola vért. Idõpontot nagyon pontosan betartják. Pl. ha 9-re volt idöpontom 9h 5 perckor már bent feküdtem az uh szobában.

2015. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Down-elgépeltem
2015. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek! :*

Igyekszem nem idegeskedni, csak neha megis sikerul felbosszantanom magam mikor ide oda kuldenek, annak ellenere hogy tenyleg mindenki halal nyugodt es nagyon kedves. Midwife hivott hofy mikor kellene menni de akkor pont Magyarorszagon voltunk, azota probaljuk hivni de lehetetlenseg elerni. Parom nyugtatgat hogy meg egy hetet varunk meg ugyis csak a 10.hetben vagyok aztan bemegyunk szemelyesen. Csak neha mar hajlamos vagyok ezen is kiborulni, vagy sirva fakadni... :)

2015. aug. 1. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok. Mondom h nyugi, de közben én is bõgtem.... :) Leírok priviben egy sztorit, csak hogy tudd mi ment az elején...
2015. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!