Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérnyomáscsökkentőt tényleg...

Vérnyomáscsökkentőt tényleg már szülésig kellene szednem?

Figyelt kérdés

Most, hogy bejött ez a szörnyű kánikula, megemelkedett a vérnyomásom, az orvosom fel is írta először a Cordaflexet, majd, mivel a Cordaflex nagyon megemelte a pulzusom, felírta helyette a Dopegyt-et. Azt mondta, szedjem, ahogy 14 körüli / feletti lesz a vérnyomásom.


A Dopegyt-tel kapcsolatban azt mondta, szedjek naponta 2 szemet, de nem mondta, hogy akkor szülésig már abba se hagyjam, vagy amint lejjebb megy, leállhatok a Dopegytről.


Egy magas vérnyomással küzdő ismerősöm azt mondta, ha valakinek vérnyomáscsökkentőt írtak fel, pláne terhesen, akkor szülésig már nem szabad abbahagyni, akkor sem, ha visszaáll a normális értékre a vérnyomásom, mert újra megemelkedhet, ha nem szedem a gyógyszert.


Most akkor tényleg egészen szülésig szednem kellene, akkor is, ha szépek az értékeim? :( Még van kb. egy hónapom szülésig.



2015. aug. 17. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt miért nem a kezelőorvosodtól kérdezed meg? Ha hozzánemértő rossz választ ad, azzal mire mész?


Tényleg, nem értem, hogy gyógyszerezéssel kapcsolatban emberekben hogy merül fel, hogy laikus fórumon kérdezzenek az orvosuk helyett.

2015. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg toxémia és akkor vissza sem áll a normális értékre, csak majd szülés után.
2015. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan itt akarod megtudni???
2015. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, szulesig kell szedni, mert ha nirmal erteket is mersz az a gyogyszer miatt van. Ha megszulsz megkerdezed a dokudat, hogyan tovabb. Nekem speciel a szules utan sem ment le es szednem kellett tovabb.

amugy miert nem a dokiddal tisztazod ezt a kerdest?

2015. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14 körüli?? ezt nem értem.


Nyilván a vérnyomáscsökkentő miatt lesznek "szépek" az értékek....nem gondolod?


ezt az 1 hónapot meg kibirod, semmi baja nem lesz tőle.

2015. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 6 hetes kontrollig kellett szednem, bár én 4*1et szedtem, aztán a 6 hetes kontroll után szép fokozatosan elhagyhattam. 3*1 aztán 2*1 aztán csak reggel 1 és elhagyhattam..
2015. aug. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!