Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 170 centi magasság mellett,...

170 centi magasság mellett, és 57 kilóval kezdett terhesség esetén szerintetek mekkora hasra, és mennyi hízásra számíthatok?

Figyelt kérdés
Egészséges táplálkozás és rendszeres kismamatorna (pilates, jóga) mellett.

2015. aug. 18. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

EZ alkat kérdése.

Ha átlagos hízást veszünk alapul, akkor terhesség végére kb 70 kg leszel.

2015. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg anyukádat, mennyit szedett fel a terhesség(ei) alatt? Mert sokszor genetika, ki mennyire hajlamos hízásra.Bár ez sem mérvadó, mert lehet, nem anyukádra, hanem egy másik női felmenődre ütöttél.


Én 167 cm/57 kg-val 10 kilót szedtem fel a 40. hétre az elsővel, és most a másodikkal tartok +5 kilónál a betöltött 26. héten. (Anyám velem 9 kilót hízott, bár sokkal alacsonyabb és vékonyabb volt, mint én, 160 cm 52 kiló)


A hízás mértékét lehet szénhidrát szegény diétával és sok mozgással csökkenteni, de ha nagyon hízékony vagy, akkor még úgy is sokkal többet fogsz felszedni, mint az átlag.

2015. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Anyukám alacsonyabb nálam, de alkatra hasonló arányokkal indult, és kb. 20 kilót szedett fel, amit én soknak tartok (persze nyilván ez alkati kérdés is, meg a vizesedés miatt is lehetett, azt én így utólag nem tudom). Hízékony alapból annyira nem vagyok, az eddigis az étrendetől függött. Remélem a vizesedést sikerül elkerülni.

2015. aug. 18. 14:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt előre nem lehet megmondani,többtényezős dolog. Függ persze az életmódodtól (táplálkpzás,mozgás), de javarészt alkati tényezők és a hormonszintek váltakozása befolyásolja. Ezek felelnek pl. a kezdeti rosszullétekért,azért,hogy vizesedsz e majd vagy sem,ill. hogy mennyire lassul az anyagcseréd a terhességed alatt stb.,ezek mind számítanak,de még az sem mindegy milyen az időjárás (40°C van vagy -10). A mai orvodtudomány szerint egy terhesség nem kíván 10-12kg plusznál nagyobb hízást,de több vékony nőt ismerek,akik odafigyeltek mégis 20 kg környékén híztak,de rögtön le is ment mind a szülés után. Én hozzád hasonló rátákkal rendelkezem,169cm vagyok,első terhességemet 59kg-val kezdtem és 8 kg jött fel,2. terhességemet 57kg-val kezdtem és 7 jött fel,szinte teljesen ugyanolyan ütemben,a 3. trimeszterben már nem is igazán híztam. Étkezésemre egyiknél sem figyeltem,viszont sokat mozogtam.
2015. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, bármennyit is szed fel a végére, a legtöbb nő gond nélkül leadja a terhességgel feljött kilókat, mert ez élettani súlygyarapodás, és nem egy csomó zsír, ami a sok plusz kalória miatt halmozódik fel.


(Persze sokan a szoptatás alatt nagyon sokat esznek, és emiatt nem fogynak hanem híznak, de e más kérdés.Ez sem mindenkinél van így.)

2015. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
167cm és 55kg-mal kezdtem, szóval hasonló arányok, betöltött 26 hét után 5.5 kilót híztam eddig.
2015. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bella169 ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem mérvadó, hogy a szülő anno mennyit hízott. Anyám nem volt hízásra hajlamos, de mind a 3 terhessége alatt 23-23 kilót szedett fel. Én most vagyok a 39. héten és mindössze 7,5 kilót híztam.


8-12 kilós hízást tartanak jelenleg az orvosok normálisnak.

2015. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En 170 cm vagyok,59 kilo voltam mikor teherbe estem,a vegen 77 kg lettem,de nekem nagyon vizesedett mindenem.
2015. aug. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!