Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iszonyú hányinger ellen, ami...

Iszonyú hányinger ellen, ami egész nap tart?

Figyelt kérdés

Szedek b6-ot, de nem igazán segít.

Már az utcán is kb. öklendezek, minden szagtól hányingerem van. Mindentől! Néha hányok is.


2015. aug. 19. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen terhesvitamint szedsz? Pl. a Gravidától nagyon sokan hánynak, erős émelygést okoz, meg a túl nagy vitamintartalmú terhesvitaminok között is van még ilyen. Én a Hipp Natalt javaslom folsav kiegészítéssel, nekem bevált.


A hányinger ellen fontos, hogyha épp nem hánysz, akkor attól függetlenül egyél, akkor is, ha közben émelyegsz, mert az éhségtől csak rosszabb lesz, én is megtanultam így enni...


Segíthet az is, ha többször eszel kis adagokat. Próbálkozz az ételekkel, hogy melyik csúszik le jobban, nekem pl. a gyümölcsök egy része eléggé bejött, az áfonya például, mikor szezonja volt, illetve a barackot is elég jól bírtam. A tejtermékek nekem viszont rontottak a hányingeren, főleg a tej, így azt kerülöm.


A 12. hét óta nálam javult a helyzet, és most 13 hetesen úgy tűnik, hogy sokat csökkent a hányinger, bár még nem merek előre inni a medve bőrére. Kitartás!


Hány hetes vagy?

2015. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Holnap leszek 7 hetes.

Csak magnosolvot iszom esténként vagy délutàn, attól nincs bajom, bár már annak az íze is hányingert okoz. Konkrétan minden. Eszem, amikir nem olyan rossz, de aközben is hányingerem van, pár falat megy csak le.

Tejtermékeket sosem szerettem a kiskori tejallergiám miatt, de most a húst sem kívánom. Talàn még a leves az, ami lecsúszik. Az édesekre gondolni sem bírok. A napi teendőimet se tudom elvégezni :(

2015. aug. 19. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, megértelek:( Nekem a melegben még rosszabb lett, most legalább kicsit hűvösebb van. Ha nem szedsz más vitamint, nagyon figyelj, hogy sok nyers zöldséget és gyümölcsöt egyél. Mondjuk nekem a zöldségek nem nagyon csúsztak le, bár volt 2 hét, amikor hirtelen nagyon odavoltam a paprikáért:) Nem tudom, téged mennyire vígasztal a tudat, de a hányingert okozhatja a magas progeszteronszint, ami jó:) Én sokszor ezzel nyugtatgattam magam. Figyelj nagyon a normális vízbevitelre is, tudom, milyen nehéz ilyenkor bármit is lediktálnia az embernek a torkán.
2015. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Coca Cola ;)
2015. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kitartást! Nehéz ellene mit tenni, nekem valamennyire a gyömbérből készült tea segített de nem fogok hazudni, talán egy fokkal volt jobb, több dolgot próbáltam, nem tudtam mit tenni a hányinger ellen. De pl nekem nem tartott ki a 12. hétig sem, 8 hetesen elmúlt, reméljük neked is hamar el fog múlni.
2015. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, bízom abban, hogy hamar elmúlik! Mert így a munkahelyemen is elég kellemetlen... Főzelék és leves azért megy, házi zöldségekből :) tudom, sokat kéne inni, és egyébként nagy ivó vagyok (3-4 l naponta), de most másfél is alig megy le. A víztől még rosszabb.
2015. aug. 19. 10:25
 7/8 anonim ***** válasza:

igyál kólát, citromot ha facsarsz bele, még jobb.

Citrusfélék is jók, de csak ameddig eszed.

2015. aug. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is egész nap hányingerem van, a gyömbér tea segített. Én azt gondoltam nem hatnak ezek a növényi alapú dolgok mert túl gyengék, de azért megpróbáltam. Lehet, hogy csak placebo, de nálam hatott.
2015. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!