Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtok akármilyen módszereket...

Tudtok akármilyen módszereket (tünetek, pociforma, stb), amikből lehet sejteni UH előtt, hogy milyen nemū a baba? Persze csak szòrakoztatásképp. Aki szült már fiút is meg lányt is, mi volt a különbség a két terhesség tünete közt?

Figyelt kérdés
16 hetes vagyok,es a huszadik hèten próbálja majd megmondani az orvos,hogy fiú-e, vagy lány, de már nagyon kíváncsi vagyok :) tudom,hogy ezek a 'tesztek' vagy tippek nem 100%ok,csak kíváncsiság:)
2015. aug. 24. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a 12. hét után nagyon beszőrösödtem, főleg a pocakomon nőttek a szőrszálak elég rendesen. Az egyik ismerősöm azt mondta, tuti fiú lesz, mert a 10. hét után a fiú magzatok már tesztoszteront termelnek, ami bejut az anyai véráramlásba is és okozhatnak ilyen tüneteket, mint amilyen az enyém is. Fiam született, de nem néztem utána azóta sem, hogy az ismerősöm állítása tudományos tényeken alapult-e :)
2015. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha szórakoztatás miatt szeretnéd, akkor próbáld ki a karikagyűrű módszert. Has elé kell lógatni a gyűrűt.. inkább belinkelem az oldalt:

[link]


Én egy pár percig szórakoztam ezeken de amúgy nem sok babona jött be, max annyi, hogy erősebben szőrösödöm. Meg a hasam formája de az is csak 30 hetes korom körül már. (Édeset kívántam, sok volt a rosszullét, mégis fiam lesz) Bár nem néztem végig mindet..


Természetesen semmi valóság alapja nincs ezeknek.

2015. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a szomszéd néni mind a négyszer megmondta. Más még nem is látta rajtam, hogy baba lesz, bőven a normál ruháimat hordtam, ő meg jött, hogy "Krisztikém, neked fiad lesz". Néztem rá bambán, hogy hát ezt meg honnét tudja? Tudta. Mindenkinek megmondta, soha nem tévedett. (Csak a saját dédunokája nemét nem tudta előre, azt mondta, túl kövér az anyuka, nem látja.) Sajnos, nem tudlak elküldeni Margit Nénihez, mert néhány éve már nincs köztünk. Nekem 3 fiam és 1 lányom van, semmi különbséget nem éreztem fiú és lány között.
2015. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én úgy vettem észre, hogy névkeresésnél amelyik nemű nevekből csak úgy jönnek a tippek egymás után, míg az ellenkező neműből nagy fejtörést okoz, általában az lesz amelyik könnyedebben jön.(kicsit belekavarodtam, rmélem érthető)olt pl akik iúnévvel gondban voltak, lányuk lett, és valahogy sok helyen ez a tapasztalatom.


a terhességi tünetekből nem lehet ítélni.

2015. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Azt mondta anyukám, ha hegyesebb a pocak, akkor fiú lesz a baba. Ha pedig inkább gömbölyű, akkor lány. :) Nem tudom ennek mennyire lehet hinni... :D
2015. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbaképp mindent végigpróbáltam. Jó móka volt, de az eredmény: 50-50%.

Aminek lehet alapja, a magzat szívverésének a száma, ha 140 alatt van, akkor fiú.

Csináltam sütõporos vizelettesztet, ha pezseg-fiú. Pezsgett és fiam lesz. :)

2015. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!:) én sok ismerõsöm szüleitõl hallottam pl azt,hogy amikor lányt vártak,akkor nagyon sokat hánytak és rosszul voltak,a fiút meg sokkal könnyebb volt kihordani.viszont van olyan is,aki lánnyal egyszer sem hányt,nagyon könnyū terhessége volt,és végig dolgozott, szóval (sajnos) erre sem lehet alapozni :D de nagyon kíváncsi vagyok.
2015. aug. 24. 22:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Első gyermekem fiú, lassan 3 éves lesz.

Egyszer sem hánytam, 16.hétig lányt éreztem, amig uh-n meg nem látták hogy fiú.

Első pár hétben sósat ( értsd. kb 8-9 hetes korig) kívántam utána gyümölcsöt gyümölccsel.Hústór rosszul voltam az első trimeszterben.

Csúcsos,hegyes hasam lett.

Inga lányt mutatott, kínai naptár fiút.


Mostani terhesség: Pár hét múlva megszületik a kislányunk.

Végig hánytam az első trimesztert, fogytam 5 kg-ot. Gyümölcs-édesség minden mennyiségben, sajnos még most is.

Hasam ugyanúgy hegyes alakú.

Kínai naptár megint fiút mondott.

Legbelül fiút éreztem.


Szóval megérzéssel pont fordítva voltam mindkettőnél, tünetekkel/babonákkal meg vegyesen,ezért nem hiszek már benne.

Persze mindkettőnél az első 16 hétben amig meg nem tudtam,hogy milyen neműek lesznek, mindent elhittem. :)

Boldog babavárást. :-)

2015. aug. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit én ismerek, az mondjuk pont tudományos alapokon nyugszik, és kell hozzá a 11-14. hétben készült uh kép, amennyiben oldalról sikerült jó szögből elkapni, a fiú és a lány magzatnál is van a lába között egy pénisznek tűnő nyúlvány, ami, ha 30 fokosnál kisebb szöget zár be a baba gerincével, akkor lány, ha nagyobbat, akkor fiú. Genetikai uh-ról nincs esetleg képed, vagy felvételed?


Sajnos itt nincs kötelező genetikai, és én is csak a 20. hét körül fogom megtudni:) egyelőre sósat kívánok, az első trimeszterben csak moderáltan émelyegtem, szőrösödés meg olyan közepes mértékben van, szóval fene tudja:D a lánynevet viszont nagyon könnyen kiválasztottuk, nagy egyetértésben, fiú név még nincs olyan, ami befutó lenne.


Még egy módszer van, mondjuk ez asztrológiai, de ehhez tudni kell a fogantatás napját, kb. napra pontosan (ezt esetleg a 12. hét előtt elvégzett uh-n a crl méreteiből lehet visszaszámolni, bár az átlaggal számol, így egyáltalán nem biztos, hogy pontos). Ehhez meg kell nézni, hogy a fogantatás napján a Hold milyen jegyben állt. Ha a Hold a Kos, Ikrek, Oroszlán, Mérleg, Nyilas, Vízöntő jegyben állt, a petesejt elvileg xy kromoszómát hordozó spermát enged be a 12-ből, ha a többi jegyben, akkor lányt. Mondjuk ennek kissé ellentmondhat a lombikos beültetésnél, ha mondjuk 1 fiú és 1 lány baba lesz.

2015. aug. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fiamnál kisebb volt a hasam és inkább hegyes, a lányomnál pedig sokkal nagyobb lett a hasam és kerek. Nekem más különbség nem volt.
2015. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!