Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a B streptococcus...

Mi az a B streptococcus szűrés, ki csinálja és hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

2015. aug. 25. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem ez az, amit nálam 36 hetesen nézett a dokim, simán egy szokásos vizsgálat alkalmával kenetet vett, és abból nézték.
2015. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez olyan, mint ha sima rákszűrésre mennék, igaz?
2015. aug. 25. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Mentem a soron következő vizsgálatra, és akkor vett kenetet, abból nézték, azt hiszem két hét múlva lett eredmény. A streptococcus mellett még valamit néztek, mert több minden volt a leletemen felsorolva, de szerencsére mindenem negativ volt.

A kislányom 2 naposan összeszedett valami bacit, hőemelkedése lett, és a vérvételből kimutatták, hogy valami enyhe ferőzése van, a gyerekorvos rögtön azt kérdezte, hogy a streptococcusos leletem milyen volt, mondtam, hogy negativ, igy nem attól volt gubanc.

2015. aug. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

36. héten hüvelyi vizsgálatnál vett leletet a doki.

Nekem pozitív lett.

Egy hétig augmentint szedtem, de mivel császáros voltam nálunk nem volt annyira kockázati tényező.

2015. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na, ma voltam nőgyógyásznál, de mikor rákérdeztem erre a vizsgálatra, ő is, meg az asszisztense is csak nézett mint Rozi a moziban, az asszisztens mondta bizonytalanul, hogy ezt a vizsgálatot szerinte kórházban végzik csak...tehát úgy tűnt, mint akik most hallanak először erről a vizsgálati lehetőségről, miközben a net tele van azzal, hogy milyen fontos ezt szűrni, mert kismamáknál nem is nagyon okoz tüneteket, viszont szüléskor a babánál csúnya dolgokat művelhet.


De amúgy nekem erről a vizsgálatról védőnő sem beszélt...most akkor ez nem kötelező, még csak nem is ajánlott? Nem igazán értem...

2015. aug. 26. 09:56
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es, 3-as vagyok.

Fogalmam sincs kötelező-e, szerintem annak kellene lennie. Érdekes azért, hogy az orvosod nem tudott róla, nem is tudom, hogy ezek után kitől kéne megkérdezned, ha még a védőnőd sem tudja.

2015. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, na csak rákerestem, és ezek szerint nem kötelező.

Nem is értem. Akkor lehet, hogy külön kérned kellene? Borzasztó, hogy galibát tud okozni és mégsem nézik mindenhol.

2015. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most felhívtam a közeli kórházat, és ott azt mondták, hogy csak akkor végzik el ezt a vizsgálatot, ha a kismamánál nőgyógyászati vizsgálat valamiféle gyulladást, bajt mutatott előzőleg, amúgy nem csinálják kötelezőszerűen, automatikusan. De nekem is fura, mert rémeket olvastam az esetleges fertőzés következményeiről :(
2015. aug. 26. 10:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Doki nem tudna felírni ilyen szűrést?Vagy kérni tőle?

Én kórházba jártam a dokihoz és ott mkinek megcsinálták nem csak az én dokimnál.

2015. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!