Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt napi 4-5 szál...

Terhesség alatt napi 4-5 szál 0,3 mg. Nikotin tartalmu cigaretta ugye nem károsithatja a magzatot? Terhességem előtt napi egy vagy másfél doboz 0,8-as nikotintartalmú cigarettárol csökkentettem ennyire.

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 19:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
nem a nikotin káros igazán, hanem a tüdődbe és ezáltal a véráramba jutó kátrány és szénmonoxid. minden cigi ugyanolyan káros, akármennyi is a nikotin tartalma.
2010. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha én letudtam tenni a cigit, akkor te is hidd el! Több mint 15 évig dohányoztam napi egy dobozzal szívtam. Mihelyst megtudtam hogy bennem van a pici szerelmem, azonnal letettem, ennek 22 hete. Nem is olyan nehéz majd meglátod. Ott van benned az a parányi kis élet, gondolom neked is mindegy hogy fiú vagy lány, csak EGÉSZSÉGES legyen!
2010. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

Hát ezt én tényleg nem tudom megérteni! 10 évig cigiztem, az utóbbi időben legalább másfél dobozzal szívtam. De maikor eldöntöttük, hogy baba akkor volt még fél doboz cigim azt elszívtam és azóta nem! Egyetlen szálat sem, pedig én aztán imádtam cigizni. Semmiért nem tudtam lemonodani érte. Képzeld el, hogy 12 éve vágytam nagyobb cicikre, azt mondták anyu ha leszokom megcsináltatja, én megigértem mindent el is mentem leszokóra a műtét elötti nap, hát persze, hogy nem tudtam leszokni, pedig ezt is megkaptam. Egyszerüen nem bírtam magamért megtenni! DE MOST A BABÁRÓL VAN SZÓ! Még nem is voltam terhes, de leszoktam, szerencsére nem kellett sokat várni, mert a következő hónapban össze is jött a baba! :D


14 + 5 hetes kismama


Kérlek, szokj le! Hidd el soha nem bocsájtanád meg magadnak!

Én szurkolok neked! Mert ez a csökkentett cigizés csak önámítás!


Nagyon sok sikert, kalappal!

2010. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

www.dohanyzas.hu oldalrol:


A terhesség alatti dohányzás következményeként gyakoribb a magzati halálozás, vetélés, koraszülés és a szülés körüli halálozás. A várandós időszak alatti anyai dohányzás a magzati fejlődés visszamaradását, idézi elő. E káros hatás miatt kisebb lesz az újszülöttek súlya, testhossza, fej és mellkörfogata. A terhesség alatti dohányzás a születendő gyermek szellemi, értelmi fogyatékosságának lehet az okozója. A dohányzó terhesek újszülötteinek körében gyakran észlelhető légúti megbetegedés. A szoptatási időszak alatti anyai dohányzás károsítja a csecsemő egészségét. - Az anyatej közvetiti a dohányfüst méreganyagait!


A terhesség vagy szoptatás alatti dohányzás növeli a "csecsemőkori hirtelen halál" gyakoriságát.


Szerintem nem kell magyarázni... Az ok, hogy sokat dohányzol/dohányoztál, de most már nem csak magadról döntesz ezzel, hanem a gyerek egész életére is kihatsz vele. Ha meg még így sem tudsz lemondani róla - inkább nem is kommentálom akkor...

2010. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
asztmás lesz a gyermeked és ez akár 4 évesen is kiderülhet,nem újszülött korban. Tejed sem lesz rendesen, beteges lesz a kicsi állandóan. Ezek a kisebb dolgok, ettől lehet még rosszabb is. Én is letettem, azonnal.
2010. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egész terhességem alatt azon izgultam hogy minden rendben legyen a babával,nagyon vigyáztam magunkra!

Nem fér a fejembe hogy te még ráteszel egy lapáttal és direkt veszélyezteted a magzatod egészségét!!!!!


37 hetes kismama aki terhesség ELŐTT erős dohányos VOLT!

2010. márc. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

sajnos teljesen mindegy, mennyire csökkented, mert inkább le kéne tenned!

ha majd 10-12 évesen rajtakapod a gyereked, hogy cigizik vagy drogozik, akkor majd nyugodt lelkiismerettel le fogod szidni????

nincs lelkiismeret-furdalásod, amikor rágyújtasz?

nem biztos, hogy a gyereked is nikotint, kátrányt akar a kis tüdejébe!

nem kioktatni akartalak!

most Te döntessz, a gyereked pedig azt kapja, amit Te adsz neki!!!!

2010. márc. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
92%

Szia


Én is cigiztem terhességem előtt, de mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, nem tudtam rágyújtani. A baba miatt.

Nekem sikerült. Aztán mikor meegszületett rá pár hónapra ismét vissza szoktam:-(

Most ismét terhes vagyok:-) A két terhességem között 5 év telt el, és megint le tudtam tenni a cigit a baba miatt!! Nem nehéz, de ha ő ott van a pociban vhogy megváltozik az ember, hisz az anya felelős a gyerekeért!!

Nem ítélem el a terhes anyát aki dohányzik, de szerintem aki igazán akarja le tudja tenni a cigit.


Sok sikert hozzá


23-hetes kismami

2010. márc. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
23%

szia. én 19 év dohányzás után tettem le a cigit mikor kiderült hogy baba van az útban. kapásól híztam 5 kilót az első hónapban. nem ettem többet, csak megváltozott totál az anyagcserém. gyébként nem tagadom, ha úgy van és nagyon megkívánom, beleszívom 1-2-t a férjem cigijébe, de ennyi.


mellesleg anyu is elszívott pár szálat a terhessége alatt,(nem rendszeresen) semmi bajunk nem lett. a nagynéném mindkét gyermekénél dohányzott, persze csökkentve, de szintén semmi bajuk nem lett az unokahugaimnak. Persze ez nem azt jelenti hogy jó dolog. de nem mindig lesz a baba beteg....szóval nem tesz jót,de ha már nem megy végképp nélküle, akkor inkább csökkentsd napi fél-1 szálra és szívd el a reggeli kávéhoz, de ennyi. Tudom hogy nehéz, 19 év után hidd el tudom mit beszélek!!!!


vigyázz magadra.és a babára.

2010. márc. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Brigitta04 ***** válasza:
88%

Szia.

Mindegy milyen nikotin tartalmú cigi szívsz a végeredmény ugyan az!Mondom ezt én aki szintén dohányzott,amikor megtudtam babát várok kijöttem a dokitol és rágyujtottam.De aztán fokozatossan kb 2-3 hét alatt elmaradt,persze a család,barátok mondogatták rakd le!De azthiszem ez nem ezen mulik,ez a saját döntésed kell legyen!!Én szinte észre se vettem és elmaradt a cigi.Nem azt mondom,hogy nem kivánom meg néhanapján de nem kell mert a baboca a pocakomban fontossabb!!!!!

Ennek már vagy 4-5 hónapja és most már büdösnek,kellemetlenek találom még a füstöt is!

De hangsúlyozom ez a te döntésed kell legyen!!Ha sikerült lecsökkentened szerintem le is tudod rakni!!!!

2010. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!