Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem érzi valaki mozogni a...

Ha nem érzi valaki mozogni a babát, de a szívhangfigyelővel megtalálja a szívhangot, akkor minden rendben van?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam, hogy veszek szívhangfigyelőt, de aztán olvastam, hogy a babák nagyon nem szeretik. Viszont olvastam itt többször, hogy nem érezték egy ideje mozogni a babát, és ilyenkor orvoshoz kell menni. Ha lenne szívhangfigyelő, és azzal megtaláloma szívhangot, akkor az elegendő? Vagy mindenképpen érdemes ilyen esetben menni orvoshoz?

#baba #szívhang-figyelő
2015. szept. 3. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképpen orvos olyankor. Szívhang akkor is van, ha éppen haldoklik a magzat... szóval érted...
2015. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Orvost érdekli ilyenkor a magzatvíz mennyisége és a méhlepény állapota, erre a szívhangfigyelő nagyon kevés.
2015. szept. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, akkor nem veszek, ha úgyis orvoshoz kell menni ilyenkor, akkor nem zaklatom feleslegesen:)
2015. szept. 3. 08:53
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem a szívhang a lényeg, hanem a magzat aktívítása.

A bezsükült szívhang azt jelenti, hogy a baba él, van szívhang de valami miatt nincsen mozgás.

Ezért is mondják, ha 12 órán keresztül nincsen magzatmozgás orvosnak kell látnia, és ha többedig ctg figyelésre sincsen mozgás, akkor korház.


Nekem volt ilyen az utolsó héten. Reggel beültem ctg-re és a lányom nem volt hajlandó mozogni, rugdalózni. Majd elküldtek 2 órás intenzívitásra,(takarítottam), és vissza megint, és még mindig semmi. ìgy 13 órakoor már a korházba voltam. Ott is egyböl ctg-re fektettek, és beindult iszonyatosan. Rugott megállás nélkül. De mivel ilyen lusta volt sokideig, és már utolsó hétben voltam, csináltak egy fájás vizsgálatot, ahol félóráig kaptam oxitocint, és figyelték hogy reagál a baba rá. Hát igazán aktív lett töle.

2015. szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen minden rendbe van,de 1 nap kell érezni a babát,vanak aktiv meg vannak lusta babák.
2018. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!