Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus ugye nem lesz...

Streptococcus ugye nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
A dokim már a 18. héten rászűrt mert szerinte ez nagyon fontos, hogy időben észrevegyék. Sajna pozitív lett. Kaptam egy adag antibiotikumot, azt beszedtem. Most 28 hetes vagyok, csinált kontrollt és még mindig van. Azt mondta, hogy szülés közben is kell kapnom majd gyógyszert. Ugye a babának nem lesz baja ettől? Nagyon féltem.
2015. szept. 3. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Időben kell beérni a kórházba, hogy szülés közben idejében megkapd az újabb adag antibiotikumot. Illetve ha bármi miatt nem kapnád meg, a kicsi fogja "szedni" az antibiót egy jó darabig.
2015. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Strepricoccust azert szokták a 36. hét körül szűrni, mert szinte lehetetlen kiírtani, kezelni lehet antibiotikummal, de csak pár hétig-hónapig marad az ember tünetmentes. Én javaslom, hogy a terhesség végefelé nézzétek meg ismét, és ha pozitiv akkor csinálj még egy antibiotikum kúrát. Ha szülés közben kapsz antibiotikumot, már akkor sem lesz semmi bajotok, csak akkor lehet a baba is fog kapni. Az a lényeg, hogy észre lett véve :-)

Boldog babavárást! :-)

2015. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha szülésig nem kezelik ki, akkor 3 napig preventíven antibiotikumot kap a baba. Addig megérkeznek az ő leletei, ha nem fertőzött, akkor abbahagyják, ha fertőzött, akkor pár napig még kapni fogja.

Nálunk hasonló volt, csak ott Straphylococcus volt.


Előtte egy héttel MRSA, utána Streptococcus, aztán szülés előtti nap meg Straphy. Nálam egymásnak adták a kilincset a baktériumok néhány naponta szülés előtt :)

2015. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogyan adják be a babának? Vénásan (gondolom akkor a fejecskéjébe) vagy szájon át? Nekem az első szülésem fájàstól születésig 4,5 óra volt. Azt mondják, a 2. rövidebb. Van esélyem h.nem lesz meg az elegendő idő a beadásra, és szegény babának is kell majd kapnia. :/ másnál ez h. Volt?
2015. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vénásan kapja, szájon át elég nehéz lenne. Kiköpi, nem megy bele, ellenőrizhetetlen a pontos adagolás.
2015. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!