Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi idővel indul meg a tejtermelődés? Addig mivel etetik a babát?

Figyelt kérdés
Nyíregyházán császár után is kaphatok babás szobát?
2010. márc. 12. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1hét után indúlt be!!!Addíg tápszert kapott
2010. márc. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A babának az első pár napban nagyon kicsi a gyomra, és egyáltalán nem éhes. Elég neki az a pár csepp, egy-két kiskanél előtej, ami a melledből jön.


Súlycsökkenése mindenképp lesz, ezt nem lehet elkerülni. Ha viszont ettől megijedve tápszert, cukros vizet vagy teát adnak neki, pláne cimusüvegben, azzal lehet, hogy végleg megakadályozták szegénykét a sikeres szopás elsajátításában. Ha ugyanis tele a pocija a tápszertől, akkor nem szopik, ha nem szopik, nem indul be a tejtermelés, és így tovább.


A tejtermelődést az indítja be, ha gyakran (óránként) mellre teszed, és a baba szája ingerli a mellbimbót, de főleg a bimbóudvart. (Ezenkívül maga a baba látványa és sírásai is be tudja indítani a tejtermelést a prolaktin hormon révén.) Nem baj, ha eleinte nincs nagyon mit szopnia. A 3-5. napra belövell a tejed, ha jól csinálod, és addigra a baba is megéhezik.


Az első napokban nem kell, hogy sokat egyen, hiszen picike a gyomra, nem is fér bele sok. Fáradt uis a szüléstől, sokat alszik. Ha pótlás kell neki mégis, akkor ragaszkodj hozzá, hogy pohárból vagy kanálból kapja, és lehetőleg más nő lefejt anyatejét, ne pedig cukros vizet vagy teát.

2010. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. márc. 12. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én császárral szültem, de már 2 nap múlva átázott a hálóingem a tej miatt. Pedig én szinte csak 4 óránként etettem, mivel nem tudtam felébreszteni a fiam. A szobatársam is császárral szült, és Neki is 2 nap múlva megindult a teje. Igaz, Ő nagyon sűrűn szoptatta a fiát.

Amíg nem indult be a tej, addig sem kapott semmi mást. Elég volt Neki annyi, amennyi van.

2010. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mult hét szerdán volt császármetszésem!2 nap mulva már volt tejem!:)1 hetes kisfiú anyukája
2010. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már másnap volt.Szedtem homeos bogyót.Nem tudom, hogy az segítette-e.
2010. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 nap volt a műtéttől számítva, mire sikerült szoptatni, addig azzal kínlódtunk, hogy egyáltalán megszívja rendesen a baba, ehhez persze nagyon sűrűn kellett próbálkozni, de végül szerencsével jártam :)

műtét után 3 nappal este már szépen szopizott mérhető mennyiséget.


A programozott császárosoknak úgy 1 nappal később indult be, 3. nap tudták igazán mellre tenni, de nekik is sikerült!!!

2010. márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!