Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki az utolsó hetekben...

Van aki az utolsó hetekben vagy napokban vagy esetleg az utolsó pillanatban mégis megváltoztatta a kiválasztott nevet egy másikra?

Figyelt kérdés
Megbántad, hogy változtattál vagy jól döntöttél, és nem bántad meg?
2015. szept. 7. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Utolsó hónapban,pedig kb elso perctől volt nevünk...szerintem jól dontottunk, sokkal jobban illik az "új"nev a kislanyunkhoz
2015. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

-Így nevezték el az egyik szomszéd/rokon/barát gyerekét, még a miénk megszületése előtt


- Akadt egy másik név váratlanul, ami még jobban tetszett


- Váratlanul meghalt a nagymama/nagypapa/egyéb családtag, és tiszteletből az ő nevét adtuk


Nem, nem bántuk meg.

2015. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi 2 keresztnevet adtunk, a szülés előtt 2 nappal jött az ötlet, hogy cseréljük meg a két nevet. Nem bántuk meg, így jobban hangzik.
2015. szept. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, születésekor, amikor megláttam, lett más a neve :)


de nem légből kapva, addig is ki volt választva vagy 10-20, és ugye abból az az egy, amit végül elvetettem.

én egyfolytában bizonytalan voltam mindegyik névvel, hagytam időt az "ízlelgetésre, megszokásra" is terhesség alatt magunknak, a jelentésüket is mellé írva persze.., itt is véleményeztetve őket :), de a vezetéknév miatt is kemény dió volt, mert ami hangzásban gyönyörűen passszolt volna, azok meg lehetetlen nevek voltak, a végén úgy voltam vele, hogy már arról írtam ki kérdést, hogy kötelező e nevet adni születéskor, nem lehetne e még időt kapni...de nagynehezen megszerettük az egyik nevet.

de folyaatosan bizonytalan voltam akkor is.

és végül más lett, amire azóta is büszke vagyok, szokatlan név ugyan, de az első pillanattól senkitől nem kaptam negatív véleményezést, először mások is "ízlelgették" de utána mindenki valahogy kedvesen, szeretettel ejtette ki

2015. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!