Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzre küldtek 10 hetes...

Táppénzre küldtek 10 hetes terhesen. Mit fogok otthon csinálni a szülésig?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés :)

Olvass, keress valami hobbit. Pl kézimunka, babának készìthetsz ìgy apró, hasznos cuccokat

2015. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell tappenzen maradnod vegig
2015. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is már 9 hetesen táppénzen voltam, először megijedtem én is, hogy ez még rengeteg idő.. nekem azzal volt könnyebb, hogy van egy kutyánk, aki igényli a mozgást-fárasztást, így több időt töltöttem vele. Egyébként sűrűbben és nagyobbakat takarítottam, rengeteg bababolt honlapját bogarásztam napokig, tervezgettem a babaszobát, ilyesmi.. úgy középidőig lassabban telt az idő, aztán már azon kaptam magam, hogy 30-32 hetes vagyok. Ja meg sorozatokat néztem. Esetleg keress egy új hobbit, kötés, horgolás. :)
2015. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ, mit akarsz, meg mennyi benned a kurázsi, és persze hogy az orvos mit ír elő. Ha az orvos szigorú fekvést írt elő, akkor bizony azt fogod :-( De ha nem, akkor vállalhatsz pl. fordítási munkákat, korrepetálást, elkezdhetsz kézműveskedni, ilyemi. Attól is függ, hogy mennyire van szükséged egy kis plusz pénzre. Ha feküdnöd kell, akkor olvashatsz vagy hallgathatsz színdarabközvetítést, rádiójátékot. Filmeket vagy tévét is nézhetsz, de én mondjuk az olvasást jobban szeretem.
2015. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg mindent lehet csinálni, de miért vettek fel táppénzre?Ha veszélyeztetett vagy,akkor viszont óvatosnak kell lenned.
2015. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bella169 ***** válasza:
100%

Bár én csak az utolsó szűk 3 hónapban voltam táppénzen, de így sok mindennel sietnem kellett. Jobb lett volna több időt szánni bizonyos dolgokra, de sajnos dolgoznom kellett (kellett a pénz) és a sulit (egyetem) se akartam a terhesség alatt passziváltatni, mert csak 2 félévet lehet egymás után. Végigcsináltam terhesen a félévet, így most 1 évet itthon lehetek a picivel, de hogy vissza kanyarjak a kérdésedre.


Nekem csak az egy hónap volt, mikor már itthon voltam, hogy kifessem a babasarkot (egy szobában van velünk, egy 3 méteres falszakaszról van szó). Festettem sok vidám mesefigurát a falra. Ha nem kell szigorúan feküdnöd, te is csinálhatsz ilyet. Leköti az embert, szép is, és később talán a lurkó is értékelni fogja.

Meg ahogy írták lehet csinálni még a picinek ezt azt. Én varrtam pl a faliszőnyeget is. De lehet kötni kis pulóvert, vagy varrni alvós játékot (nálunk ilyet a nagymama varrt a picinek).


A lényeg az, hogy azt a kb cirka 30 hetet nagyon hasznosan ki lehet tölteni anélkül, hogy unatkoznál.

2015. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sokat kellett emelgetnem a munkahelyen és nem bírtam az egész napos pörgést, stresszt, ezért küldtek el. Gondolkozom nyelvtanuláson is, most bőven lesz rá időm.
2015. szept. 8. 19:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pont ezt akartam írni, hogy képezd magad ha van kedved. Nyelvtanulás, valami új szakma ha van rá egy kis spórolt pénzed, de nem is kell feltétlen, hogy "papírt" adjon, nagyon jó dolgokat lehet tanulni az interneten. Pl: én onnan tanultam meg házi szappant készíteni. Nagyon szuper mert vegyszermentes :) Ha van hozzá kedved írhatsz blogot is bármilyen témában, nem kötelező babásat. Azok is jól amik a többiek írtak: kézimunka, ha beszerzel egy kis varrógépet szép dolgokat varrhatsz akár eladásra (kispárna, takaró, zsebes tároló, stb)

Én az elsővel terhesség alatt végig dolgoztam, de mikor megszületett untam magam. Nem sok teendő van egy babával... vagyis az enyémmel nem sok volt mert evett meg aludt egész nap 4 hosszú hónapig. (tudom, mázlista vagyok :)) Szóval ebben az időszakban Adamo jellegű hintát varrtam neki meg kispárnát, fejvédőt, ilyesmiket.

2015. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tévézés,barátnőkkel találkozás ,olvasás,kötögetés baba szoba rendezés.
2018. okt. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!