Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell védőnőhöz menni,...

Mikor kell védőnőhöz menni, és mit kell vinni hozzá? Voltam laborban és belgyógyászaton, az eredményt is vigyem el? Néhány véreredmény a háziorvoshoz ment, azt el kell tőle kérni, vinni a védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Aki tapasztalt, kérem, segítsen!
2015. szept. 11. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

12. hétig juss el hozzá, kell a kiskönyv, amit ad, abba írnak majd az orvosok, ha megjelensz a rendelésen.


Őszintén? Az enyém semmit nem csinál, csak összefogja az összes papírt, amit máshonnan kapok és a számokat átmásolja a kiskönyvbe. Megméri a súlyom, vérnyomásom. A terhesség vége felé majd néz szívhangot is, az utolsó időben fehérjét is ellenőriz a vizeletben, tesztcsík segítségével. Szóval vigyél minden papírt, amid csak van, mert ezeket kérni fogja. Ezen kívül semmi sem fontos, nem egy nagy ügy.

2015. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

És amiket a laborból a háziorvoshoz küldtek, azok hova kellenek? Mert nem mondtàk, hogy kérjem el a házidokitól. Ezek azt hiszem a hepatitis, vércsoport meghatàrozás meg ilyesmik.

2015. szept. 11. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

12. hét előtt menni kell.

Vigyél mindent. Én egy kis mappában tartottam az összes papírt + a kiskönyvet is, így minden együtt volt.

A leletekről beírja majd az adatokat a kiskönyvbe, súlyt és vérnyomást mér, nekem vizeletet is nézett mindig tesztcsíkkal, plusz amikor már lehetett, szívhangot hallgatott. Ad majd tájékoztatókat, kuponokat. Plusz ha vmi kérdésed van, akkor megbeszélitek.

Nekem szerencsére aranyos, segítőkész védőnőm volt / van, ő ezeket csinálta. :)

2015. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy mikor mész.. van aki csak a 12 hetes UH lelettel jelentkezik, úgy is jó, korábban is.. Hogy mi kell.. a terhesség megállapításáról szóló lelet, rizikóbesorolás. A leletek ha már megvannak is elviheted pl labor mert ő felvezeti az eredményeket magának. Nem sürgős az amit a háziorvoshoz küldenek. Meg igazából a labor sem egyébként, én 10 hetesen mentem védőnőhöz, még csak vervetelre se küldött el ahogy a dokim sem, hiába írja a kiskonyv az első trimesztert rá.
2015. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi az a rizikóbesorolás?
2015. szept. 11. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt a nőgyógyász állapítja meg, papírt ad róla, amikor kiadja az élő magzatról szóló papírt is (ez alapján adja ki a védőnő a kiskönyvet). Pár szempont alapján dől el a dolog, hogy melyik kategóriába tartozol: alacsony, vagy magas. Alacsony kategóriásként járhatsz szülésznőhöz is terhesgondozásra, nem kell feltétlen nőgyógyászhoz. A besorolás a terhesség alatt változhat, ami ha bekövetkezik, jelezni kell a kiskönyvben is.

Jegyezd meg, hogy bármilyen terhességgel kapcsolatos vizsgálatra, kontrollra mész, mindig minden papír, irat, lelet, eredmény legyen nálad! ;)

2015. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!