Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, Ti hogyan tudtátok...

Kismamák, Ti hogyan tudtátok kordában tartani a túlzott hízást terhesség alatt?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok, nem eszem többet, sőt, a napi két tejeskávémat is elhagytam, futok és jógázom, mégis már 2 kg-ot híztam (166cm vagyok, és 57 voltam, most 59 vagyok) Mit tehetnék, hogy ez ne fajuljon el?
2015. szept. 17. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tettem semmi mást mit előtte, csak annyit,hogy próbáltam odafigyelni és mégtöbb zöldséget és gyümölcsöt ettem. Elsőnél 15kilót híztam ,ebből a 35ik héten feljött 5kiló víz. Másodiknál 9kilót hítam.
2015. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a két kg a víz visszatartás miatt van. Teljesen normális. Én nem aggódnék a helyedben. Étkezz egészségesen, lehetőleg ne fogyassz "üres" élelmiszert pl édességet. Mellőzd a cukor használatot főzésnél, a hozzáadott cukrot tartalmazó ételeket és a fehér lisztet/abból készült ételeket. Mozgást csak annyit és akkor végezz amíg nem érzed megterhelőnek, ne fáradj ki, csak ami jól esik. Délutáni pihenést érdemes beiktatni szerintem.
2015. szept. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem eszel többet mint szoktál, és elötte is tudtad a súlyodat tartani, akkor nem fogsz hízni igazán.

Amit most 2 kg-t felszedtél az víz, és ha vizesetesz akkor lehet több kg víz rajtad. Pl én nem éreztem, hogy vizesedtem, de a szülés után egy héttel több mint 10 kg-al kevesebb voltam. A gyerek normál 3,5 kg-k volt, és ugye ilyen esetben kb 8 kg a magzatvíz meg a méhlepény stb... ìgy minimum 2 kg víz volt ami szülés után rögtön lement.

2015. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy hogy elhagytam a lisztes és cukros dolgokat, alternatívákkal pótolom. Így elég jól állok hálistennek.
2015. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!