Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhesség alatt cukorbeteg...

Aki terhesség alatt cukorbeteg lett szülés után meddig kellett még tartania a diétát?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy azonnal ehetett bármit, de olyat is, hogy 6 hétig még ugyanazt a szigorú diétát írták elő neki. Én szerencsére nem lettem cukros, csak emelkedett a terheléses értékem, emiatt a cukrot és mézet teljesen el kellett hagynom és 200 CH diétát kellett tartanom, ugyanis néha 7 fölé ment a cukrom evés után 1 órával. Viszont már annyira kívánom a csokit, sütiket, stb., ha még 1-2 hónapig nem ehetek, nagyon el leszek keseredve. De persze kibírnám, hisz eddig is kibírtam. :) 39. hetes kismama
2010. márc. 14. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Én ehettem, rögtön a szülés után mindent:)

Vagyis második napon, mert császárom volt.

2010. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta egy doki, hogy 6 hét, mire visszaáll a régi szint, de hát ugye amiatt nem szabad cukrot enni, hohy a babának nehogy baja legyen, így én már a kórházi pakkba is pakoltam édességet....És nem lett tőle bajom, sőt jót tett, könnyebben erőre kaptam, kellett az energia.
2010. márc. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy tervezem, hogy már a pakkba teszek legalább egy szelet csokit. :) Köszi a válaszokat, szerintem szépen fokozatosan azért eszem édességet.
2010. márc. 14. 14:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 2 pofára ettem a túrósbuktát szülés után. Még éjszaka is csokit ettem. Szülés után 4 nappal (amikor hazamentem) méregettem pár napig a cukrom, de teljesen rendben volt, pedig nekem súlyos volt a terh. cukrom.

Tudom, hogy felelőtlenség volt így elkezdeni rögtön enni, de onnantól kezdve, hogy a babának ezzel már nem tettem rosszabb be voltam tojva, hogy nem lesz rendesen tej!

2010. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hehe, el tudom képzelni... Én is már annnyira kívánom az édességet!!! Még max. egy hét, azt meg már majdcsak kibírom valahogy.
2010. márc. 14. 20:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 180 CH diétát tartottam. Szülés császárral történt, és két napig pépes étel ehettem, akkor a kórházban nem figyeltek, hogy "cukros" kaját adjanak. A következő napon viszont újra azt akartak adni, persze akkor már hazajöhettem, és itthon én sem figyeltem már rá, hogy ne egyek édességet. Méregettem egy darabig a vércukrot, de rendben volt.

Szerintem fontos enni mindent, hogy beinduljon a tej. A kórházi diétától meg pépes ételektől sajnos nekem nem sikerült, csak később.

Viszont a hónapokig tartó cukormegvonás eredménye nálam az lett, hogy a szoptatás alatt híztam meg. Ami lement a babával, már fel is jött szoptatás alatt.:-( De majd lemegy később.

2010. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én szintén szülés után már ettem rendesen, mértem is a cukrom, semmi gond nem volt.
2010. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is inzulinos cukros voltam, elég magas volt. A dokim azt mondta hogy szülés után olyan lesz mintha elvágnák, úgy elmúlik. Úgy is lett. Szülés után után egy órával este 10kor a Burger Kinget faltam két pofára a szülőszobán, 22 óra vajúdás után:) én is nézegettem utána pár napig de téényleg elmúlt.
2010. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is inzulinos voltam. Szülés után mindjárt rendessen ettem mindent. Hat hét után mentünk kontrollra, minden rendben volt.

2010. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!