Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császárosok, terhesség vagy...

Császárosok, terhesség vagy szülés alatt tényleg szétnyílhat a méhen ejtett anno-császáros seb?

Figyelt kérdés

2015. szept. 25. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szétnyílhat, legfőképpen a tágulási és a kitolási szak alatt, de ez is nagyon ritkán fordul elő. Viszont életveszélyes ezért az orvosok a defenzív orvoslás mellett szoktak dönteni és vagy helyből császár (főleg ha más is indokolja, pl: anyai életkor) vagy ha UH-n az látszik, hogy el van vékonyodva a heg akkor is program császár, de ha minden rendben a terhesség alatt és megpróbálható a hüvelyi szülés akkor is nagy, 40-50% esély van a császárra, ha a legkisebb probléma merül fel vagy nem olyan ütemben halad a tágulás ahogy kellene, akkor műtét. Nekem az első simának indult, túlhordás, indított szülés és végül elhúzódó vajúdás és szívhang probléma miatt császár lett. A másodikat most várom és programozott császárral fog születni egy héttel a kiírt előtt tekintettel az előző császárra, egy babára is veszélyes fertőzésre és arra, hogy én is a császárt preferálom.
2015. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezért is kikötés, hogy azt hiszem minimum 1 évet várni kell a köv. babával(vagy annak születési idejével, nem emlékszem pontosan) ha annál hamarabb vállal gyereket, akkor igen, szétnyílhat és életveszélyes állapot alakulhat ki
2015. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Egyes válaszolótól kérdezném, hogy te mondtad is az orvosodnak, hogy újra császárt szeretnél? Vagy ő döntött így. Én is császárral szültem tavaly és kontrollon mikor rákérdeztem azt mondta a következő lehet természetes szülés. Én viszont ehhez nem ragaszkodnék egyáltalán. Sőt ...Sokkal jobban szeretnék újra császárral szülni. Csak nem tudom hogy lehet-e ezt? Tudom orvos dönt stb, de mégiscsak a babámról és rólam lesz szó ha úgy alakul.
2015. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De már a terhesség alatt kialakulhat a veszélyes állapot, vagy "csak" szülésnél?
2015. szept. 25. 21:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szétnyílt. 2013 tavaszán született az első gyermekem sürgősségi császárral, 2015 januárjában pedig a második gyermekem, tehát 22 hónap telt el a két császár között. Másodjára szerettem volna megpróbálni a természetes szülést, de semennyit sem tágultam. Szükség volt oxira, attól viszont olyan kemény fájásaim lettek, hogy másfél óra vajúdás után gyanús lett a dokimnak, hogy akkor is majd' megveszek a fájdalomtól, amikor az nst nem mutat fájást. Magyarán szinte szünet nélkül fájt. Lekapcsolta az oxit, de a fájások nem szűntek. Azonnal toltak is be a műtőbe, és hallottam, ahogy elhűltek a dokik, hogy brutál módon szétnyílt a belső varrat. Hát ennyi! Azt a fájdalmat nem kívánom senkinek.
2015. szept. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó,huh sajnalom ami veled tortent...szerintem nem is kaphattal volna oxit,nekem kozel 3 ev volt a ket szules kozott,dw mikor mondtam,hogy szeretnek természetesen szülni mondta,h megprobalhatom de oxit es semmi ilyesmit nem kaphatok es elso apro elteresnel visz a mutobe..aki kérdezte,hogy doki dont v. Te,szerintem kozoswn es attol fugg mit preferal a doki...en mikor szulni mentem az ugyeletes rogton kérdezte,hogy kérje-e a mutot v. Mit beszéltem meg a sajat orvosommal.
2015. szept. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jelenleg én is terhes vagyok.5 hónapos.Az elsõ császárral lett mert 1perces toló fájásoknál harántba fordult.Azóta eltelt 8év és én is félek,hogy szétszakad a heg.De nekem nem mobdták,hogy lehet császár lesz emiatt.De a baba jelenleg medence végû.Szerintetek 8éves heg is veszélyes lehet?
2015. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem császár volt, hanem a méhem faláról műtött le dokim daganatot, és mondta hogy ezután már csak és kizárólag császárral szülhetek.
2015. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szétnyílhat valóban... Nekem az első szülésem császáros volt, majd a második sima szülésnek indult, de mivel nem tágultam, császár lett. Utána mondta az orvos, hogy nagy szerencsém volt, hogy nem repedt szét az előző vágásnál a méhem, mert már csak egy vékony hártya volt, bármikor repedhetett volna... Hozzáteszem, sosem vizsgálták az előző vágást, sőt szülés előtti nap kérdeztem az orvost aki az nst-t nézte, hogy nem nyílhat-e szét, nem kell-e ezt vizsgálni, azt mondta ez csak városi legenda, ne aggódjak, nem fog szétnyílni... Hát nem városi legenda...
2015. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Feleségem az elsőt császárral szülte, mert a baba feje nem jó irányba fordult (magas egyenes állásnak hívták úgy rémlik).

22 hónap múlva a második természetesen született. Remélem a harmadik sem császár lesz... Nálunk úgy hallottam, hogy főorvos függő. Amikor a második gyerkőc született, akkor nem problémázott azon, hogy az első császáros volt, engedték a természetes szülést, de azóta főorvos váltás volt és azt hallom, hogy ha az első császáros volt, akkor "nem engedi" a másodikat normál szüléssel.

2015. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!